Squier cv vs sire s3

Merhaba. 2 gitarı da eline alıp denemiş kullanıcılara olacak bu sorum.

Yakında Milano'dan bir squier cv getirtme planım var ama bir yandan da sire s3 kafamı kurcalıyor. Sizce hangi gitar işçilik bakımından , çalım zevki bakımından daha iyi ?

Tabii zevkler değişecektir ama kişisel yorumlarınızı duymak isterim.

İyi forumlar.

cv50's strat kullanmistim, sound olarak player strat aratmıyor, calimi rahat fakat klavyesi ve hafizam beni yaniltmiyorsa sapı cilali, klavyesinden eminim ama sapını hatırlayamadım. cilasiz klavye ve sap cok daha buyuk rahatlik bence eli terleyene de terlemeyene de. Sire s3 yerine ilerde s7 almanizi onerebilirim. Sire s7 inanilmaz birsey ozellikle vintage olani.

cv50's strat kullanmistim, sound olarak player strat aratmıyor, calimi rahat fakat klavyesi ve hafizam beni yaniltmiyorsa sapı cilali, klavyesinden eminim ama sapını hatırlayamadım. cilasiz klavye ve sap cok daha buyuk rahatlik bence eli terleyene de terlemeyene de. Sire s3 yerine ilerde s7 almanizi onerebilirim. Sire s7 inanilmaz birsey ozellikle vintage olani.
s7 roasted maple olduğu için ... ben de roasted maple tınısını sevmediğim için uzak durdum. s5'ler var aslında ama piyasada azlar ve hss değiller. Yine de bir bakacağım belki sss bir model alırım.

cvlerde cila var diye hatırlıyorum hissiyatı da güzel bence satin cila aşığı olsam da. Yakınlarımda s3 , s5 olmadığı için deneyemiyorum keşke deneyebilsem. Sadece internet yorumlarına ulaşabiliyorum.

Yorumun için teşekkürler hocam.

Not : s5'e doğru kaymaya başladım. s3'te akcaağaç klavye seçeneği yok. s5 farklı olarak locking tunera sahip bir de manyetikleri farklı. Hayırlısı diyelim...

Son düzenleme:
Bende classic vibe 60s strat ve 50s tele var. İkisi de çok güzel gitarlar ama benimkiler 2019 öncesi çin üretimi, Stratın gövde kızılağaç, klavye gül ağacı. Şimdikilere baktım gövde nyatoh, klavye hint defnesiymiş. Manyetikler aynı mıdır bilmiyorum aynıysa ton olarak büyük fark olacağını sanmıyorum baya iyi manyetikler çünkü ama bence çin üretimi olanlar çoğu yönden daha iyi gitarlar ve alınacaksa 2. el çin almak daha mantıklı olur.

Yurtdışından getirtme fırsatın varsa bütçeni arttırmaya çalışıp daha iyi bir gitar almaya bak bence. Bir de tr'de bulunmayan fiyat performans iyi olan farklı markalar olabilir oralarda veya vintage düşünürsen 80'ler çok kaliteli japon üretimi stratlar var (tokai, greco vs) reverb üzerinden bak belki o bölgede satılan çok iyi bir gitar bulabilirsin.

Yurtdışından getirtme fırsatın varsa bütçeni arttırmaya çalışıp daha iyi bir gitar almaya bak bence. Bir de tr'de bulunmayan fiyat performans iyi olan farklı markalar olabilir oralarda veya vintage düşünürsen 80'ler çok kaliteli japon üretimi stratlar var (tokai, greco vs) reverb üzerinden bak belki o bölgede satılan çok iyi bir gitar bulabilirsin.
Ben de hastasıyım japon markaların. İtalya'da var aslında Tokai satan mağazalar ama 80'ler değil. Elime de hiç almadığımdan benim için büyük kumar olur.

1 ay sonrasına ne kadar para biriktirebilirim bilmiyorum. Anca 400€ çıkacak gibi. Reverb'e bakacağım onu unuttum ben , teşekkürler.

Sire s5 + güzel bir kılıf sipariş verdim. İçimde bir şüphe var ki s5'ler daha bir sürü sitede ön siparişte iken İtalya'da bir mağazada stokta bulunuyor olarak görünüyordu (surf green). Yarın stoklarda yok olarak bir telefon araması gelmezse eğer arkadaşımın eline ulaşacak. Hayırlısı olsun.

Sire s5 + güzel bir kılıf sipariş verdim. İçimde bir şüphe var ki s5'ler daha bir sürü sitede ön siparişte iken İtalya'da bir mağazada stokta bulunuyor olarak görünüyordu (surf green). Yarın stoklarda yok olarak bir telefon araması gelmezse eğer arkadaşımın eline ulaşacak. Hayırlısı olsun.
Şöyle bir fail yaşadık 😀 Case'e sığmadı ufak bir çentik açtık yapacak bir şey yok

Dosyalar

• 70a113ec-f24e-4111-8027-8040691e95e9.webp
    70a113ec-f24e-4111-8027-8040691e95e9.webp
    351.2 KB · Gösterim: 48

Geri