DT770 Pro 250 ohm

Selamlar,

Şu anda ESI Audio u22XT ses kartına sahibim. 250ohm bir de DT770 pro almak istiyorum. Ses kartımın bu kulaklığı besleyemeyeceğine eminim. Genel olarak mixing, günlük kullanım ve müzik dinleme şeklinde günün uzun saatleri kulağımda olacak kendisi. Fakat bu konuda bazı sorularım var.

Ses kalitesinden kayıp vermeden bu kulaklığı tam randımanlı nasıl kullanabilirim?
Birinci soruma istinaden hangi ekipmanı satın almalıyım?

Konuda yardımlarınızı beklerim.

Selamlar,

Şu anda ESI Audio u22XT ses kartına sahibim. 250ohm bir de DT770 pro almak istiyorum. Ses kartımın bu kulaklığı besleyemeyeceğine eminim. Genel olarak mixing, günlük kullanım ve müzik dinleme şeklinde günün uzun saatleri kulağımda olacak kendisi. Fakat bu konuda bazı sorularım var.

Ses kalitesinden kayıp vermeden bu kulaklığı tam randımanlı nasıl kullanabilirim?
Birinci soruma istinaden hangi ekipmanı satın almalıyım?

Konuda yardımlarınızı beklerim.
bkz.kulaklık amfisi.

Elinizdeki ses kartın kulaklık preamplisi çok büyük olasılıkla kulaklığınızı sürmekte zorlanacaktır. Bu arada özelliklerinden gördüğüm kadarıyla ses kartınız Win11'i desteklemiyor. Bilindiği gibi Microsoft 2025'de Win10'dan desteğini kaldıracak. Eğer Win kullanıcısı iseniz bu sizin için ciddi bir potansiyel sorun demektir. Dolayısıyla ses kartınızı değiştirip , kulaklık amplisi 250 ohm bir kulaklığı sürebilecek güçte yeni bir ses kartına geçmek sizin için bir taşla iki kuş vurmak anlamına gelebilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Elinizdeki ses kartın kulaklık preamplisi çok büyük olasılıkla kulaklığınızı sürmekte zorlanacaktır. Bu arada özelliklerinden gördüğüm kadarıyla ses kartınız Win11'i desteklemiyor. Bilindiği gibi Microsoft 2025'de Win10'dan desteğini kaldıracak. Eğer Win kullanıcısı iseniz bu sizin için ciddi bir potansiyel sorun demektir. Dolayısıyla ses kartınızı değiştirip , kulaklık amplisi 250 ohm bir kulaklığı sürebilecek güçte yeni bir ses kartına geçmek sizin için bir taşla iki kuş vurmak anlamına gelebilir.
Peki ya ses kartı önerileriniz neler olur acaba?

Diğer yorumlar için teşekkürler!

Kayıt ve mixing için 80ohm versiyonunu seçmenizi öneririm, piyasadaki hemen her ses kartıyla sorunsuz çalışır. Yıllardır 80ohm olanını kendi projelerimde kullanıyorum ve 250ohm ile kıyasladığımda ses kartından doğrudan çıkışlarını arasında büyük bir güç farkı var. 250ohm'u verimli kullanabilmek için kulaklık amplifikatörü çoğu ses kartında kaçınılmaz bir gereksinim olacaktır.

Müzik dinlemek vb. gündelik kullanım içinse 32ohm daha mantıklı olabilir fakat bunda da kulaklığın frekans cevabı değişeceğinden kayıt ve mixing uygulamalarında zorlanırsınız. Yine en mantıklı seçeneğin 80ohm olacağını söyleyebilirim.

All in one ses kartları konusunda benim her zaman tercih ve tavsiyem ; RME , Antelope , UAD ( Apollo serisi ) ve Apogee gibi premium markalar doğrultusunda olur. Ancak bunları günümüzde satın almak malum olduğu gibi artık ciddi bütçe gerektiriyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhabalar arkadaşlar,

An itibariyle DT770'in 250 ohmluğunu Audient MK2 ses kartıyla kullanıyorum.
Bu zamana kadar pek de müzik dinlemediğimi anlattı ekipmanlar bana.

Ableton ve Rekordbox üzerinde testlerimi yaptığımda da yorumu updatelerim.

Değerli fikirleriniz için teşekkürler.

Geri