Teller fretlere değiyor

Merhaba, bu foruma daha yeni üye oldum. 15 yaşındayım, gitara yeni başladım. Yaklaşık 3 ay önce ibanez grg131 gitarını aldım. 2 hafta önce şehir dışına çıktım. Bugün bulunduğum şehirden başka bir şehirde bulunan gitarım bana arabayla geldi. Gitar bana ulaştığında akordunu yaptım ve sesin düzgün çıkmadığını farkettim. Sonra gitarın ilk 5 perdesine basınca tellerin diğer fretlere deydiğini ve bu nedenle düzgün ses çıkartmadığını gördüm. Sapı biraz kontrol ettim ve sap sanırım oynuyor çünkü tıpkı tremolo kolu varmış gibi sapı hareket ettirdiğimde ses değişiyor. Ne yapmalıyım? Öneri verebilirseniz sevinirim. (Fotoğraf çekemedim+gitar yanımda değil)

sap oynamaz... eğer Bolt-on sap ise ve biri vidaları gevşetmediyse

arabayla geldi demişsin, hava çoğu yerde 35 derece üstelik uzun süre de güneşte kaldıysa araba hoşaf olmuştur hem sap ayarın hem de teller ama ayarsızlık başka şey sapın kendi yerinden oynuyorsa başka şey... tam anla da sorunu öyle giriş

• Konu Sahibi Konu Sahibi
sap oynamaz... eğer Bolt-on sap ise ve biri vidaları gevşetmediyse

arabayla geldi demişsin, hava çoğu yerde 35 derece üstelik uzun süre de güneşte kaldıysa araba hoşaf olmuştur hem sap ayarın hem de teller ama ayarsızlık başka şey sapın kendi yerinden oynuyorsa başka şey... tam anla da sorunu öyle giriş
Abi kusura bakma ama gitarla yeni tanışıyor sayılırım sorunu da tama anlamadım yani

Geri