YENİ BAŞLAYANLARA ELEKTRO GİTAR ÖNERİSİİİİ

@barrios senden hic beklemezdim, ki sen r&b blues ve jazz ucgeninde muzigine yon veren bir icrasisin, bu yolda gerek teorik gerek pratik, gerek profesyonel olarak emek harcayan insansin.

Sadece senin muzikal felsefen bile bir cerrahin mesleki bilgi ve tecrubesi ile kiyaslanamayacak duzeydeyken...

Cok vahim...
Ben somut olgulardan ve hali hazırdaki gerçeklerden bahsediyorum.
Sen işine geldiği için felsefe yapıyorsun.
Müziğin ve diğer sanat dallarının kıymetli olması başka, bu mesleklerin profesyonellik düzeyleri bambaşka şeyler. O kısım somut bilgi ve veri meselesi. Demagojiyi bırakalım.
Benim bildiğim hiç bir şeyin, bir cerrahın mesleki tecrübesi ile kıyaslanacak bir tarafı yoktur. Vaktiyle onları eğitmek için çaba sarf ettim, ayrı mesele. Ama hasta olunca kapısını aşındıracağım kişiler onlar, müzisyenler değil.
Müzik açısından ben çalgıcıyım ve bu halimden memnunum. Kendi çapımda "zanaatkar"ım.
Gelelim asıl meseleye.
"Yakıştıramadım" demişsin.
Mealen yazıyorum:
"O gitar çöp, ona paran yetmez... ben diplomalı müzisyenim, bu size ağır geliyorsa gak guk..."

Ne oluyoruz ??? Hayırdır? "İnsanın yaşam amacı ve felsefesi üzerinde etkili olan sanatçı" nereye gitti? Narsizm çağındaki topluma mı uydu yoksa?

Geri