Aileyi elektro gitara ikna etmek

Gitara ayıracağım zamanda derslerime biraz daha odaklanmamı istiyorlar sadece.
işte bunun yanlışlığını anlat... 100 birim vaktin var ve uykuyu düşersen 60-65 kaldı diyelim.
derse ayırabileceğin (akıl sağlığını kaybetmeden) 30-35 ise gitar çalma, daha az tuvalete git, çayını kafaya dik, giyinirken düğmeli değil fermuarlı giy daha çabuk kapanır gibi her şeyden keserek o 30'u 35-40-45 vs yapamazsın.
önemli olan 30/30 veya 35/35 sürenin hakkını verdim ve hayatın diğer alanlarını da dengeli yaşamalıyım diyebilmek

örnek istersen kızım moleküler biyoloji ve fransız edebiyatı double major yaptı USA'da... 3.75 gibi bir ortalama ile mezun oldu... okul da boru değil Berkeley (müzik okulu olan Berklee değil, Kaliforniya Berkeley)
aynı anda piyano çaldı, tiyatro yaptı, blog yazdı hatta Üni gazetesinde köşe yazarı oldu... üstüne İspanyolca öğrendi boş vaktinde
ve biz bir kere kızım ne gerek var derslerine odaklan demedik... sen de iyi bir öğrenciysen bu mentaliteden yürü ikna için derim bir abi tavsiyesi olarak

işte bunun yanlışlığını anlat... 100 birim vaktin var ve uykuyu düşersen 60-65 kaldı diyelim.
derse ayırabileceğin (akıl sağlığını kaybetmeden) 30-35 ise gitar çalma, daha az tuvalete git, çayını kafaya dik, giyinirken düğmeli değil fermuarlı giy daha çabuk kapanır gibi her şeyden keserek o 30'u 35-40-45 vs yapamazsın.
önemli olan 30/30 veya 35/35 sürenin hakkını verdim ve hayatın diğer alanlarını da dengeli yaşamalıyım diyebilmek
Sayısal değerlere de başvurarak oldukça güzel şekilde anlatmışsınız. Yazdığınız şeyleri uygun bir dille onlara aktararak oldukça ilerleme katedeceğimi düşünüyorum.

Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkürler. Oldukça ilerleme katettiğimi düşünüyorum. Ne yazık ki hala bir sorun var. Gitara olan istek ve hevesimin gelip geçici olduğunu, alsalar bile 1-2 hafta içinde sıkılıp bırakacağımı düşünüyorlar. Sanırım artık son aşamadayım. Gelip geçici bir heves olmadığını onlara gösterebilirsem almaya ikna olacaklarını düşünüyorum. Hevesimin gelip geçici olmadığını onlara göstermek için neler yapabilirim? Tavsiyeleriniz nelerdir?

Geri