Sx Sst 62 vs Sx Sst alder NA

İlk gitarım olacak bu 2 gitar arasında kaldım.Elektro gitarlar hakkında aşırı bilgim yok. sx alder 6900 ; sx sst 6450 lira. Metal veya rock çalmayacağım.Çoğunlukla blues surf rock tarzı sıcak yumuşak tonlar istiyorum hangisini tercih etmeliyim amfi olarak blackstar id10 v3 alacağım.

Selamlar,
Yeni üye gibi görünüyorsun hoşgeldin. Bahsettiğin iki gitar arasında çok çok uçurum yok. İmkanın varsa ikisini de dene, çevrende deneyimli biri varsa onun da denemesini rica et ve beğendiğini al.

Gövde ağacı olarak: Alder (kızılağaç), Basswood (ıhlamur), Ash (dişbudak) çeşitleri olabiliyor.
Klavyenin ön kısmı (tuşe) olarak: Maple (akçaağaç) ve Rosewood (gül ağacı) çeşitleri olabiliyor.

Bu tarz (stratocaster) gitarlarda benim kişisel favorim Alder gövde ve Rosewood tuşe. Link olmadığı için bahsettiğin iki modelden emin olamadım.
1.'si SX SST 62 (Basswood gövde ve Rosewood tuşe)
2.'si SX (Alder gövde ve Maple tuşe)
Bu şekilde görünüyor. Bu bilgi doğru mudur? Rica etsem teyit eder misin?

Eğer böyleyse ve bu ikisi arasında seçim yapacak olsam Alder gövdeli olanı tercih ederdim. (SX gibi uygun bütçeli modellerde karşılaştığım Basswood'lar konusunda hiç beni mutlu eden bir örnek karışma çıkmadığı için bunu şekilde yorum yaptım. Belki aksini düşünen ve yaşayan vardır.)

Konuyu dağıtmak istemem ancak bu bütçelerde bir gitar alıyor olsam (gerekirse ikinci el) Squier modellerine bakardım. Hiç bir teknik ya da bilimsel bir sebebi yok sadece headstock dediğimiz (akord burgularının olduğu) kısmın tasarımı Fender'e daha çok benziyor. Sonuçta Stratocaster ve Telecaster modelleri Fender markasıyla özdeşleşmiş modeller. Tasarım değişince içim bir türlü rahat edemiyor. (çok pahalı markaların Stratocaster tipindeki modellerde de aynı hissiyata kapılıyorum, kesinlikle kişisel bir saplantı benimkisi)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Selamlar,
Yeni üye gibi görünüyorsun hoşgeldin. Bahsettiğin iki gitar arasında çok çok uçurum yok. İmkanın varsa ikisini de dene, çevrende deneyimli biri varsa onun da denemesini rica et ve beğendiğini al.

Gövde ağacı olarak: Alder (kızılağaç), Basswood (ıhlamur), Ash (dişbudak) çeşitleri olabiliyor.
Klavyenin ön kısmı (tuşe) olarak: Maple (akçaağaç) ve Rosewood (gül ağacı) çeşitleri olabiliyor.

Bu tarz (stratocaster) gitarlarda benim kişisel favorim Alder gövde ve Rosewood tuşe. Link olmadığı için bahsettiğin iki modelden emin olamadım.
1.'si SX SST 62 (Basswood gövde ve Rosewood tuşe)
2.'si SX (Alder gövde ve Maple tuşe)
Bu şekilde görünüyor. Bu bilgi doğru mudur? Rica etsem teyit eder misin?

Eğer böyleyse ve bu ikisi arasında seçim yapacak olsam Alder gövdeli olanı tercih ederdim. (SX gibi uygun bütçeli modellerde karşılaştığım Basswood'lar konusunda hiç beni mutlu eden bir örnek karışma çıkmadığı için bunu şekilde yorum yaptım. Belki aksini düşünen ve yaşayan vardır.)

Konuyu dağıtmak istemem ancak bu bütçelerde bir gitar alıyor olsam (gerekirse ikinci el) Squier modellerine bakardım. Hiç bir teknik ya da bilimsel bir sebebi yok sadece headstock dediğimiz (akord burgularının olduğu) kısmın tasarımı Fender'e daha çok benziyor. Sonuçta Stratocaster ve Telecaster modelleri Fender markasıyla özdeşleşmiş modeller. Tasarım değişince içim bir türlü rahat edemiyor. (çok pahalı markaların Stratocaster tipindeki modellerde de aynı hissiyata kapılıyorum, kesinlikle kişisel bir saplantı benimkisi)
hoşbuldum teşekkürler.
gitarların linkleri bu şekilde 2. ele hiçbir zaman sıcak bakamadım ya hiçbir üründe şimdilik yeni öğrenmek amaçlı alacağım.Sonra daha üst modellere bakabilirim.Fiyat farkına değecekse NA alacağım değmezse sst62 alacağım.Dediğin gibi gövde ve tuşeleri var NA alacak gibiyim.

Selam,

2 senedir sx sst62 kullanıyorum. Ucuz vasat kalitede gitarlar bunlar stok haliyle. Köprü, üst eşik ve elektronikler değiştikten sonra çalınabilir hale geliyor. Perde tesviyesi de istiyor. Bu değişikliklerden sonra:

Akor kararlılığı fena değil.

Strat hissini veriyor.

Dip gürültüsü az da olsa azalıyor.

Neck manyetik blues için şaşırtıcı şekilde güzel, en azından ödediğinden fazlasını alıyorsun.

Köprü manyetik gürültülü. Yüksek gainde eh.

Stok haliyle bir tık kötü olur.

Paranız buna yetiyorsa idare eder.

Geri