Başlangıç İçin Elektro Gitar Önerisi

Selamlar üniversiteye geçeceğim ve elektrogitar almak istiyorum ancak bazı sorularım var. Ekipman çalmada sıfırım denebilir ve sadece youtubeden izleyerek elektrogitar çalmayı öğrenebilir miyim? Yurtta amfi açmadan çalsam bile çok ses yapar mı? Elektrogitar almaya karar vermem durumunda hemen amfi almak mantıklı mı yoksa amfi elektrogitara iyice alıştıktan sonra da alınabilir mi? Bir de elektrogitar önerisi isteyeceğim ve bütçem amfi ile beraber alın derseniz 10k'ya kadar çıkar ancak amfi sonra al derseniz sadece gitara da 8-9k civarlarına kadar çıkabilirim.

Merhabalar,

1- YouTube'dan ya da bir bașka yerden öğrenebilirsin. Online ders veya eğitim videoları satınalabilirsin. Ikinci seçeneği daha çok öneririm.

2- Elektrik gitar sonuçta bir gitardır. Az miktar da olsa akustik ses verir. Amfi olmadan pratik yapılabilir. Ancak tele doğru mu basıyorsun, düzgün ses alabiliyor musun, diğer telleri susturabiliyor musun bunu amfi ya da prosesor gibi bir alet olmadan duyamazsın. Yani yurtta amfisiz çalınır ama temiz çalmayı öğrendikten sonra. Aksi taktirde yukarıda söylediğim özelliklerden geri kalırsın. Ha ben gitarımı alayım parmak egzersizi yapayım 4-5 ay sonra paramı biriktireyim bir alet alayım diyorsan hayhay. Yurtta çalmak için en güzel yöntem prosesör ve kulaklıktır. Zamanında ben de öyleydim.

Merhabalar,

1- YouTube'dan ya da bir bașka yerden öğrenebilirsin. Online ders veya eğitim videoları satınalabilirsin. Ikinci seçeneği daha çok öneririm.

2- Elektrik gitar sonuçta bir gitardır. Az miktar da olsa akustik ses verir. Amfi olmadan pratik yapılabilir. Ancak tele doğru mu basıyorsun, düzgün ses alabiliyor musun, diğer telleri susturabiliyor musun bunu amfi ya da prosesor gibi bir alet olmadan duyamazsın. Yani yurtta amfisiz çalınır ama temiz çalmayı öğrendikten sonra. Aksi taktirde yukarıda söylediğim özelliklerden geri kalırsın. Ha ben gitarımı alayım parmak egzersizi yapayım 4-5 ay sonra paramı biriktireyim bir alet alayım diyorsan hayhay. Yurtta çalmak için en güzel yöntem prosesör ve kulaklıktır. Zamanında ben de öyleydim.
Peki bana bütçeme uygun önerebileceğiniz bütün ekipmanları söyleyebilir misiniz?

Ben șahsen öneremem. Bilmiyorum o fiyatlara gitar. Mağaza çalıșanı da değilim. Siz internetten bütçenize göre bakabilirsiniz. Düșük bütçeli gitar alacak olanlara sabit köprü önerebilirim bir tek. Birazcık foruma bakın böyle en az 1000 tane bașlık var. Güncel fiyatlara soru soran çok fazla kiși var.

KYK yurtlarının bazılarında müzik odaları oluyor. Bu ihtimal dışında odada çalmak çok zor. Kulaklık amfileriyle bir nebze çalışılabilir belki.

Geri