Türkiye'deki Gitar Ustaları & Luthierler

evet ben de kesinlikle muharremi tavsiye ediyorum. yakın zamanda takas sonucu aldığım gitarımın perdelerine bir tesviye yaptı ki eline sağlık, süper oldu. işçiliğine gözükapalı güvenebilirsiniz ayrıca çok da iyi bir arkadaş kazanırsınız.

[/img]

Diğer başlıkta sormuştum burada da sorayım bir sakıncası yoksa.. Gitarımın boyasının kazınması lazım, üzerine artwork yapmayı düşünüyorum. Ankara'dayım. kimi önerirsiniz? Evrensel müzik dediler, oraya gittim boya kazımıyorlarmış... Başka bir yer var mı bildiğiniz?

Arkadaslar.. yillar icinde Ekrem ile bir cok kez calistim..
bu sure icerisinde bir ustanin zaman icinde nasil esnafa dondugunu
ve son 1-2 senedir ne kadar rezalet isler cikardigina bizzat sahit oldum... borca girip yeni yer acinca sanirim iyice paraya sikisti
ve artik yanindaki ciraklara is yaptirmaya basladi.. 16 yillik Ibanez jem 77 sayesinde çöp oldu...(fret degisimi ha birde kafasina göre gitarin arkasini gerekmediği halde tremolo ile ilgili olarak rendelemiş..)
Martin akustik gitarin icine etti ..ne akort tutuyor ne de action kaldi.. ayrica arkadaşım Ete Kurttekin in bass gitarini hepinizin görmesini isterdim.. eşik 2.5 santim sağ tarafa vidalanmis.. yok böyle bir sey..
birde üstüne ibanez macerasi sirasında senin tuşen yüzünden buzz ediyor tuşeni değiştir diyecek kadarda terbiyesiz..
sakin 2006 sonrasi Ekrem e gitarlarinizi emanet etmeyin !

sevgiler
Cenk Eroğlu

valla hepsini okumadım ama Acıbademde Feridun Usta gayet kaliteli ve başarılı işler yapıyor tavsiye ederim. spor salonunun hemen yanındaki bina girişteki karşıdaki daire

Dün Ekrem deydim.ESP mi götürdüm genel bakım için...Bir saat içinde jilet gibi yaptı verdi tüm ayarlarını bitirip..Şikayeti olanlara saygı gösteririm sonuçta da ekrem benim babamın oğlu değil fakat adamın eli gitara değdiği zaman bir farklı oluyor.Yaklaşık 7 senedir tüm gitarlarımı ona götürüyorum ve bugüne kadar olumsuz bir iş yaptığını görmedim.Yanında çalışan adamlardan ismail dışındakileri tanımıyorum belki gerçekten de öğrenme sürecinde olan insanlardır...Bu arada Rıfat Türen de süper muhabbet ve işine özen gösteren bir adamdır.Yani sonuçta eğer İstanbul da Tünel tarafına gidecekseniz Ekrem ve Rıfat ı tavsiye ederim.Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi kadıköy tarafında götürecekseniz Feridun usta çok iyidir.Hayatımda tanıdığım en titiz insanlardan..Gitarı sağdan sola alırken sizden bile çok dikkat ediyor biryerine bişey olmasın diye.3-4 defa onada gitarlarımı götürmüştüm,memnun kalıcaksınız

Feridun usta gerçekten çok iyidir. Bir ay önce gitarımı ona götürdüm klavye(maple) tesviyesi için. Söylediğinden de kısa sürede ve harika bir işçilikle bana gitarımı teslim etti. Kesinlikle güvenebilirsiniz, kendi gitarıymış gibi özen gösterir gitarınıza ve hiç de uçuk fiyatlar talep etmez. Memnuniyetimin göstergesi olarak bunu yazmak istedim.

internet adresi: http://www.mrcguitars.com/

judas dostum arkadaşım 1 yıl kadar önce gitarınının fretlerini acıbademde bi ustaya yaptırdığını çokta memnun kaldığını söylemişti.
sanırım o usta Feridun usta.
Bende yaklaşık 8 yıldır kullandıgım gitarımın fretlerini değiştirmek istiyorum. gitarın fret harici tüm ayarlarını kendim yaptıgım icin luthier'a gitmedim.
hangi luthier iyi hangisi kötü pek anlayamadım!!! fikir ayrılıgı cok ortak nokta pek yok gibi. gitarımı sevdigim icin deneme yanılma olaynına girmeyede pek cesaretim yok :(

eger acıbademdeki o usta feridunsa ona gitmeyi düşünüyorum. yorumlarda feriduna kötü diyen pek duymadım.
çok uzun oldu emeği geçen herkese teşekkürler.

Dostum Acıbadem'de bildiğim başka bir luthier yok. Bahsettiğin kişi Feridun usta olmalı büyük ihtimalle. Ben çok memnunum genel bakımlar için de ona gidiyorum. Biz de bir arkadaşımla Bora Uslusoy'un tavsiyesi üzerine gittik zaten. O da gitarlarını kendisine yaptırıyormuş. Bence için rahat bir şekilde ona emanet edebilirsin gitarını.

izmirden Muharremle ilgili olumlu görüşlerimi daha önce yazmıştım. geçenlerde bir arkadaşın oğluna epiphone sg gitar aldık. gitarın üzeri bir dolu pena iziyle ve ufak tefek vuruklarla doluydu. Muharremin bir günlük çalışması sonucu gitar cillop gibi oldu. Gerçekten eli çok usta bir arkadaş. bunları paylaşmak istedim.

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
Muharrem beye nasıl ulaşabiliriz peki? Onu da yazarsanız tam olacak :)

İkiçeşmelikten bayramyerine çıkarken 2. lambalardan sağa dönüyorsunuz köşede bayrak imalatçısı bir firma var. sokağa girince az ilerde sağda kocaman bir iş hanı var. o işhanının en üst katına çıkın. karşıdaki dükkan. irtibat için cebini de vereyim: 0505 334 00 73

İstanbul Suadiye Her marka elektrogitar (özellikle FENDER ) Teknik ayarları-Tamiri - Bakımı + Parça dğişimini yapmaktayım. Ayrıca fender strat ların orijinal usa mekanik parçaları elimde mevcuttur.İlgilenenlerin dikkatine . .. mzguclu@hotmail.com tel 05324409722

Cenk_Eroglu demiş ki:
Arkadaslar.. yillar icinde Ekrem ile bir cok kez calistim..
bu sure icerisinde bir ustanin zaman icinde nasil esnafa dondugunu
ve son 1-2 senedir ne kadar rezalet isler cikardigina bizzat sahit oldum... borca girip yeni yer acinca sanirim iyice paraya sikisti
ve artik yanindaki ciraklara is yaptirmaya basladi.. 16 yillik Ibanez jem 77 sayesinde çöp oldu...(fret degisimi ha birde kafasina göre gitarin arkasini gerekmediği halde tremolo ile ilgili olarak rendelemiş..)
Martin akustik gitarin icine etti ..ne akort tutuyor ne de action kaldi.. ayrica arkadaşım Ete Kurttekin in bass gitarini hepinizin görmesini isterdim.. eşik 2.5 santim sağ tarafa vidalanmis.. yok böyle bir sey..
birde üstüne ibanez macerasi sirasında senin tuşen yüzünden buzz ediyor tuşeni değiştir diyecek kadarda terbiyesiz..
sakin 2006 sonrasi Ekrem e gitarlarinizi emanet etmeyin !

sevgiler
Cenk Eroğlu

2.5 yılın ardından siteye girip mesaj yazdığına göre ciddi bir uyarı bu, oldukça...

Geri