Gitar Efekt Programı,Asio Ve Winamp Problemi

Arkadaşlar çok uğraşmama rağmen bir türlü çözemediğim bir problemim var.Overloud veya amplitube efekt programını kurup,asio4all un son versiyonunu yüklüyorum,ve geyat güzel performans alıyorum ama sıkıntım şurda.Her iki programda da oluyor bu,

Program açıkken winamp ve benzeri müzik çalarlardan(mediaplayer,vlc...) ses alamıyorum.Programı kapatınca çalıyor.Şuraya da açıklık getiriyim,müziği hiç açmıyor müzik çalarlar.Çalıp ses gelmemesi gibi bir sorun değil malesef,Program ve müzik playerlar çakışıyor heralde?Ne denediysem olmadı,bir çözüm bulamadım,yardım edermisiniz.

Sistem:Windows 7,2 Gb ram,Amd Çift çekirdek işlemci.Realtek HD Audio ALC889A onboard ses kartı.

Aynı anda hem efekt programını hem de media playeri çalıştırmaman daha iyi aslında.Proğramda ''release asio at background '' diye bir seçenek varsa,kullan,düzelmesi lazım.
Ya da ona benzer bir sekme vardır muhtemelern.

Bende de olmuştu bu sorun. Guitar Rig 3 ü kurdum, winamp açıkken guitar rig 3 hata veriyodu açılınca da ses çıkmıyodu. sonra guitar rig 3 ün ayarlarından hem asio hem ses kartını seçtim, sorun çözüldü.

Geri