Sizce bana uygun en iyi 5w lambalı amfi 15w transistörlü amf

Arkdaşarlar elimdeki ekipmanı sattım sayılır üstüne bide fender mex startocaster alınca elimde 350 400 ytl civarı bisey kalıyor blues jazz rock tonlarını seviyorum sert tonlar istemiyorum istediğim tonu en iyi lambalı amfiden alırım biliyorum ama evin ses yalıtımı kötü olduğu ve apartmanda oturduğum için transistörlü amfi olarak en fazla 15watt lambalı olarakda 5watt kullanabilirim bu yüzden fender champion 600 almak istiyorum lambalı olarak ancak 2.el bulamıyor kaldıki 0ını bile bulamadım transistörlü amfi olarak hiç karar veremedim benim için efekt önemli değil reverb varmıs felan hiç önemli değil istediğim sadece ses kalitesi ve pedallarla uyum sağlaması sizin tavsiyeniz nedir ?

Re: Sizce bana uygun en iyi 5w lambalı amfi 15w transistörlü

LezBlues demiş ki:
Arkdaşarlar elimdeki ekipmanı sattım sayılır üstüne bide fender mex startocaster alınca elimde 350 400 ytl civarı bisey kalıyor blues jazz rock tonlarını seviyorum sert tonlar istemiyorum istediğim tonu en iyi lambalı amfiden alırım biliyorum ama evin ses yalıtımı kötü olduğu ve apartmanda oturduğum için transistörlü amfi olarak en fazla 15watt lambalı olarakda 5watt kullanabilirim bu yüzden fender champion 600 almak istiyorum lambalı olarak ancak 2.el bulamıyor kaldıki 0ını bile bulamadım transistörlü amfi olarak hiç karar veremedim benim için efekt önemli değil reverb varmıs felan hiç önemli değil istediğim sadece ses kalitesi ve pedallarla uyum sağlaması sizin tavsiyeniz nedir ?

Apartman icin 5W'lik lambali amfi fazla gelir. 5W'lik amfi 50W'in yarisi kadar ses verir, 10'da biri kadar degil. Ben mustakil evde yasadigim halde bile 5W'lik amfiyi 3'un uzerine getiremiyorum, dusun artik.

Eger ille de tam lambali olsun diyorsan 1W yada 0.5W olanlara bak (Killer Ant 1W'ti sanirim). Yada istedigin lambali amfiyi al, ama bir de attenuator ayarlamaya calis, boylece hem lambalari surup distortion'i onlardan alirsin, hem de konu-komsuyu rahatsiz etmezsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani Fender Champion 600 25 Wlık transistörlü bir amfiye mi denk o zaman böylece lambalı amfi olayından vazgeciyorum transistörlü olarak blues yapmak için 10 15 watlık ne önerirsin aklımda tech 21 trademark 10 var onuda satan yok

LezBlues demiş ki:
Yani Fender Champion 600 25 Wlık transistörlü bir amfiye mi denk o zaman böylece lambalı amfi olayından vazgeciyorum transistörlü olarak blues yapmak için 10 15 watlık ne önerirsin aklımda tech 21 trademark 10 var onuda satan yok

TM-10 artik uretilmiyor, onu TM-30'la degistirdi Tech21. TM30 bulabilirsen tavsiye ederim. Yada Vox'un hibrid'lerine bak. Onlarin arkasinda attenuator var, watt'i dusurup onden sesi sonuna kadar acip lambadan da bir miktar distortion alabiliyorsun. Tam lambali kadar degil ama yine de guzel.

Fender Champ 600'de gain ve eq ayari yoktu dimi? Distortion icin sesini cok acman gerekecek, kapiya dayanir komsular da sonra :) Uzerinde gain olan bir amfi almaya calis. Fender Vibro Champ XD ve Fender Super Champ XD isini cok daha iyi gorecektir bence. 16 farkli preamp sesini secebiliyorsun, gain ayri, FX de var, blues'a iyi giderler bence. Onlari denedin mi hic?

Distortion kanalinda lamba olan bir amfi sundum kisik seste dahi guzel ses veriyor + reverb'u var ve senin aradigin da bu tarz hem sirf transistor de degil hibrid secenek sundum. Buraya yazmayacagim da nereye yazacagim. Bak arkadaslar uzerinde gain olan amfi bulmaya calis demisler. Digital ton degil de dogal tonlara all tube amfilere bir kademe daha yakin bir amfi tavsiye ettim hem de Ingiliz yapimi. Ayip ettiysek kusura bakma.

Burası alım-satım değil, arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyoruz, elimde şu var bak şu fiyat demek bana etik gelmiyor. Neyse. Darth_Erlikin dediği gibi, ful lambalı amfi aynı watttaki bir transistörlü amfiye göre iki katı ses veriyor. Onun için hybrid amfilerde tercihin olabilir. Bende Vox AD30VT-XL var, dediği gibi arkasından çıkış gücünü ayarlayıp master volume ü dipleyebiliyorsun, güzel bir özellik. Ayrıca üzerinde bir dolu preset var her bir modellemeiçin, ve 11 tane farklı clean/distortion tonu var, gain ayarı da var. İstediğin tonu kaydedip footswitch ve ya amfiden manuel değiştirmek suretiyle kullanabiliyorsun. Şahsen ben amfiyi aldıktan sonraelimdeki drive pedallarını sattım, amfiden kullanıyorum artık distortion vs yi. Öneririm, fakat piyasaya düşmüyor, o ayrı mesele...

şimdi fender champion 600 transitörlü bir amfide kaca denk geliyor sen 2 katı diyorsun o zaman 10 watt olur bu benim için sorun olmaz ama darth_erlik 25w diyor ki bu sorun olur ayrıca ibanez ts9da almayı planlıyorum
Verdiğin bilgi cok isime yarıcak aykan saol ben VOX AD30VT-XL 2.el bulmaya calısıyım en iyisi fender champion 600 satanda yok tm10 satanda yok epiphone valve junior satanda yok voxda yoktur kesin bi amfi bulamadık iyimi :)

LezBlues demiş ki:
şimdi fender champion 600 transitörlü bir amfide kaca denk geliyor sen 2 katı diyorsun o zaman 10 watt olur bu benim için sorun olmaz ama darth_erlik 25w diyor ki bu sorun olur ayrıca ibanez ts9da almayı planlıyorum
Verdiğin bilgi cok isime yarıcak aykan saol ben VOX AD30VT-XL 2.el bulmaya calısıyım en iyisi fender champion 600 satanda yok tm10 satanda yok epiphone valve junior satanda yok voxda yoktur kesin bi amfi bulamadık iyimi :)
Ben 25W demedim.

1 - Volume logaritmik artar, 25W 'lik bir amfi 5W'lik amfiden 5 kat degil, asagi yukari %20 fazla ses verir.

2 - Lambali olsun, SS olsun 1 watt 1 watt'tir. Onemli olan break-up noktasindan sonra ne oldugu. SS amfi break-up noktasindan sonra bir ise yaramaz, cazur cuzur distortion alirsin, lambali amfi break-up'tan sonra guzelligini gosterir. Onun icin SS amfiler hep yuksek watt'ta yapilir ki break-up'a gec ulassinlar (asagidaki linkteki en son resim).

3 - speaker da cok onemli. 3db daha efficicient bir speaker taktiginda algilayacagin ses ayni amfide iki katina cikar.

Bence su sayfayi iyice bir oku:

http://www.gmarts.org/index.php?go=216 cok faydali bilgiler var amfiler hakkinda.

DaRtH_ErLiK demiş ki:
Apartman icin 5W'lik lambali amfi fazla gelir. 5W'lik amfi 50W'in yarisi kadar ses verir, 10'da biri kadar degil. Ben mustakil evde yasadigim halde bile 5W'lik amfiyi 3'un uzerine getiremiyorum, dusun artik.
Burdan dolayı dedim neyse ben anladım demek istediğini senin en iyisi VOX AD30VT-XL içinde attenuatorde varmıs bu arada türkiyede attenuator satan bi yer var mı ben bulamadım hiç ilan felan Fender Mex Startocaster + VOX AD30VT-XL budur son kararım

LezBlues demiş ki:
Burdan dolayı dedim neyse ben anladım demek istediğini senin en iyisi VOX AD30VT-XL içinde attenuatorde varmıs bu arada türkiyede attenuator satan bi yer var mı ben bulamadım hiç ilan felan Fender Mex Startocaster + VOX AD30VT-XL budur son kararım

Bilmiyorum TR'de satan var mi, vardir mutlaka tunelde biryerlerde. Ama attenuator'lar da ucuz degil, amfi kadar pahali olabilir. MF'de 300$'in altinda yok:
http://guitars.musiciansfriend.com/amplifiers-effects/amplifiers/power-attenuators

Vox valvetronix'ler iyi secim bence de. Bende yeni versiyonu var (VT30), arkadan watt'i neredeyse min'e getirdim, onde ses tam acik, iyi geciniyoruz kendisiyle aksamlari cocuklari uyuttuktan sonra :)

Oooo attenuator fiyatlarına bak gereksiz ya.
Ben vox alıyım en iyisi Marshall AVT20XT hakkında bir bilgin yok mu ?
Yardımın için cok saol gercekten baya etkili oldu bu konu bende :)

Valla ben Avt serisi kullanmadım ama kullananlar çok iyi değil diyorlar. Yine de yalnış bilgilendirme olmasın dostum. Sen araştır bir internette. İllaki yorum vardır. Olmadı harmonycentral.com a bakarsın.

Bu AVT'ler ile VS'ler asagi yukari ayni sounda sahipler zaten ayni teknolojinin urunu biri yeni seri biri eski seri. 40W meselesine de gelince, amfiyi sattim dun gitti amfi ve ben de evde sound 1.5'da kullaniyordum. Sen 15W amfi bile alsan sesi zaten yine kisikta kullanacaksin evde. Boyle bakman gerekir mevzuya yoksa 100W da evde kullanan cok var kisik seste. Bir sey fark etmiyor yani. Bence su 2W lambali model falan olabilir ev icin bu sitedeki arkadasin imal ettigi kafa+kabin seklinde.

bende 15w amfi vardı tramsitörlü 6da kullanıyordum tam oluyordu bana en iyisi vox almak aslında tech 21 tm30da öle bi watt ayarlama yeri olsa hiç düşünmemde yok işte daha önce tm30da denemiştim hosumada gitmişti baya ama eve alsam şimdi 2 3 de açmak zorunda kalırım hoş olmaz herkeze teşekkürler tekrar yardımlar için harmony-centralda da yok avt kullanan 1 kişi görüş belirtmiş.

Geri