Vox Tonelab Le mi Pod X3 Live mı?

Bass Mis ve Tiz olarak frekansları değiştirebiliyorsuın. Pek anlatamadığını biliyorum ama seni an ladım. Sen Parametrik değil grafik EQ arıyorsun, hem de digital olarak efektlerin olduğu bölümde internal grafik eq arıyorsun. PDF manuelini indirirsen bulursun.

Ben baktım. Amfi siulasyonları ve kabinlerden çok çeşitli sound lde ediliyor. Oradaki EQ dışında bir de boost ve boutique modları var ve EQ ya yardımcı efektler olarak anılıyor. Gayet yeterli.

x3 live şu anda piyasadaki analoga en yakn tonları veren, setup modunda rahatlıkla kullanılabilen ve amp ve cabinet simülatörleri en çeşitli olan processor

Evrenozlu Pod X3 veya X3 Live bunlari amfi disindaki sistemlerde denedin mi hic acaba ? Acikcasi Pod X3 Live , Boss Gt-10'a gore net bicimde daha iyi tonlara sahip. Kullanim kolayligi Boss dese de, ben soundunu pek tutmuyorum Bosslarin.

Mesele su ki Zoom g9.2tt varken X3 Live'a 1000 tl ya da 2. eline dunyanin parasini bayilmaya deger mi...

9.2tt yi sırf x3 live ı almak için sattım. o processor sadece heavy tonları için ideal. çok güzel varyasyonlar yapmışlar ama efectleride pek hoşuma gitmedi malesef. ve clean tonları dediğim gibi heavy için ideal

keşke :) inan satmaktan bile vazgeçtim artık. umduğumun üzerinde bir teklif gelirse belki o şekilde satarım. şu an acilen 1.100tl ye ihtiyacım var.buna rağmen satmaya kıyamıyorum

Hehe X3 Live 1000 TL zaten : ) 750'den satarsan bu hafta ben alirim senden processoru istersen. Sen bak durumuna cok acil bir sey cikarsa kimseye ses etme ben alirim senden. Ikimizin de isi gorulur hem= ) Ya da G9.2tt de guzel isler cikartiyor ben baya bir inceledim kafayi siyirma mertebesine ulastim. Satan arkadasin varsa bana yonlendir bekle bekle gina geldi yani hehe.

naaptın sen kardeşim en ucuzu 1.350tl x3 live'ın. sen msjımıda yanlış anladın 1.100tl ye acil ihtiyacım olmasına rağmen satılığa çıkarmadım demiştim :) kusura bakma malesef ki tamamiyle satmaktan vazgeçtim.çünkü biliyorum birdaha alamam bu processoru. 9.2tt için de karar senin tabiki ama bence bi kaç gün kullan öyle karar ver aldıktan sonra o kadar para vereceksin sonuçta pişman olma. ben 800'e alıp 700'e satmıştım. çokta pişman olmuştum çünkü.dost tavsiyesi

Evren sen alali baya bir zaman oldu galiba bu aleti ne yaptin yahu Pod X3'un normali 850 TL'ye X3 Live versionu da 1000 TL'ye satiliyor nakit alimda. Daha gecen gun gorustum Trigon muzikle. g9.2tt de 850 Tl ye satiliyor ayni magazada. 1350 TL ye Sansamp Psa 1.1 alirsin : )) Cumartesi gidip deneyecegim tabii sen amfide pc'de vs kullaniyorsundur benim kullanacagim sistem farkli ondan tam olarak bilemiyorum neyin nasil sonuc verecegini. Cumartesi son kararimi verecegim. Bu arada dedigim gibi 1000 TL alet istersen Trigon'a sor hehe.

Vox Tonelab Le , Zoom G9.2tt , Boss GT-10 bunlari 850 ye alabilirsin. Belki Boss 875 falan oluyordur 20 lira falan daha pahali o Zoom'dan. X3 Live 500 Euro etiket fiyati , nakitte direkt 1000 TL yuvarlak hesap yapiyorlar.

eğer gerçekten o fiyata sıfırını veriyorlarsa hiç kaçırma derim. Japonya da TL karşılığı aynı fiyata satılıyor. 2. el değil dimi o fiyata. hani belki kendiler kullanıp satıyorlardır falan. Çünkü tünel de bir mağazada sormuştum istanbulda en uygun fiyata oradan bulursunuz demişlerdi. Adam 1.350tl dediydi. 2 ay kadar önce. o yüzden bende 950den satılığa çıkarmıştım. Birde alırsan garantisini veriyorum sonuna kadar memnun kalacağın bir alet ve altın gibi değeride düşmüyor. konser de de kullandım inan setup tan farkı yok. hele hele konserde stereo bağladığında setup halt etmiş dedirtiyor

Hayir abi olur mu hic sifir magaza fiyati bunlar: ) Mydukkan'da bile 1.130 TL zaten ki neden oyle bir fiyat cekmisler anlamak mumkun degil. Nakit oldu mu indirim yapiyorlar ya nakit paraya baya onem veriyor ekipman magazalari. Cumartesiyi bekliyorum ben de son kararimi vereyim diye. Muhtemelen zoom ama x3 live da alabilirim hic belli olmaz. Isinin ehli adamin elinde dedigin gibi altin gibi degerleniyor. Bir de cok kullanicisi var dolu ton bulmak mumkun hazir halde. Zoom un reklam ve tanitimda buyuk eksiklikleri var ama onun sagladigi o heavy tonlari hic bir processor sunamaz. Muthis ozellikleri var X3 Live'da olmayan. Ikisini de enine boyuna incelemek lazim. Kotu diyemeyiz yani baya detayli bir alet zoom da. Bakalim hayirlisi artik 2 gun kaldi :)

ya bak emin ol zoom dan sıkılacaksın. ben aldım inan kaç gün kullandığımı bile hatırlamıyorum. görsel olarak çok güzel işler yapmışlar ama o kadar. cabin ve amp seçenekleri çok zayıf ve sadece metal-heavy için sunulmuş bir seçenek. Karar vermeden önce gerçekten bu işi iyi bilen ve 9.2 veya 7.2 kullanmış biri ile görüş derim. son olarak şunu derim ki 200-300 her neyse ekle pod al. parana yazık olur yoksa. eğer nakit konusunda sıkıntım var diyorsan başka bir secenek POD XT Live. gt10 dan da zoomdan da daha iyi tonlar veriyor. efect istiyorsan o ayrı

Yok ya parayi ayarlariz bir sekilde bakalim pod'un menusu daha kullanisli duruyor Zoom dev gibi alete kucucuk ekran yapmis vs vs. Ama heavy tonlari da efsane aletin baya hosuma gitti. Cok fazla detayli tanitim bulamadigim icin asiri net karar veremedim bu cihaz icin. Pod'un kalitesinden ben de bahsetmistim zaten incelemelerimden tam puan almisti sadece fiyati cok yuksek bulmustum. Ama mydukkan'i falan gec onlar bazi urunlerde cok abartiyorlar fiyatlari. Trigon'a sordum gecen hafta, kur birazcik oynadi haftaici umarim fiyatlara yansimaz :)

Bana usb bağlantısı olan,guitar rig amplitube gibi programlarda ses kartı olarak kullanabileceğim,mikrofonumu bağlayıp gitar ve mikrofonu aynı anda proc eden bir processor lazım.Bütün bu yollar x3 yada gnx4 emi çıkıyor acaba.Bunları yapabilen başka bir processör yok haralde.

Bana usb bağlantısı olan,guitar rig amplitube gibi programlarda ses kartı olarak kullanabileceğim,mikrofonumu bağlayıp gitar ve mikrofonu aynı anda proc eden bir processor lazım.Bütün bu yollar x3 yada gnx4 emi çıkıyor acaba.Bunları yapabilen başka bir processör yok haralde.​

bu tarz konularda arasında kaldiğin iki modeli de deneyerek seçmen taraftarıyım. çünkü buradaki öneriyi yapan arkadaşların, senin kafanda yarattiğin ve hayal ettiğin tonları düşündüğünü bilemeyiz. kendi ekipmanına en yakın ekipmanlarla deneyerek alırsan, farklarını, birbirlerine olan artı ve eksilerini rahatça fark edebilirsin. ancak ben de vintage tonlar, overdrive tonlar, ve clean tonlar tutkunu birisi olarak kesinlikle vox tonelab öneriyorum.

Geri