cort x6 yeni başlayan birine sorun çıkarırmı?

Bence 2sini de alma söyledim fikrimi.Yeni başlayacaksan x6 alma derim floyd tan dolayı, grg de vigiliante in de dediği gibi 1 sene sonra sunta haline gelecek, ve o gitar tekrar söylüyorum "ayar tutmaaz :)" , bence epiphone lp100 ya da Cort un sabit köprülü gitarlarına bak 2. el piyasasından.

sunta haline gelecek derken sağlam değilmi?
cort kx5 i nası buluosun yada cort z42 22 perde ama bu gitar
benim tremolo kolu istememin sebebi çok sık gitar değiştiremem beni 3-4 yıl götürmesi lazım o yüzden
artık bi yardım edinde alayım gitar
bide os ölediğin epiphone fiyatı beni aşar.o yüzden yaa ibanez yada cort alıcam.ama hangisi.floyd yeni başlayan adamı bıktırırmı gerçekten

Ben de senin gibi düşünüyordum, floyd rosea takmıştım bende ama gördüm ki şu anda hiç de kullanmıyorum.Önce bence bir daha düşün floyd rose konusunu. Gerçekten işine yarıyacaksa öyle bi gitar al. Ben şu anda floyd rosedan sabit köprülüye geçmeyi düşünüyorum. Akord kaçması problemini prestige serisinde bile floyd rose yüzünden bir nebse yaşayabilirsin, bide düşük kalite gitarlarda düşün. Benim sana tavsiyem yine ibanezden olcaktır (grg170 için demiyorum başka o bir model de bulabilirsin bütçene göre)

sa160 var ama 22 perde modern tremolo.yani hepsinde var tremolo
nedense kimse önermiyor grg170dx i.böle giderse alamıcam elektro :D
dostum sende bi cort kx5 le z42 ye bakarmısın sabit köprülü bunlar iyimi kötümü diye z42 22 perde.tabiki ses kaliteside önemli ona görede karşılaştır.x6 la alabileceğim tonları alabileyim.alayımı bu gitarlardan birini?yada 400 tl ye kadar alternatifin varmı?
neden peki sabite geçmeyi düşünüyon?

zaten yeni başlayacaksın ve istesen de 4 sene o gitarla devam etmeyeceksin, gerekirse aç kalıp gitar değiştirme ihtiyacı hissedeceksin...alabiliyorsan kx5 al,z42 de fena alet değil, önce eline bi gitarı al ilk 22 perdeyi bi kullan ekstrem durumlarda da 24. perde lazım olursa gel karşımıza, ben de 22 perde kullanıyorum tanıdığın dinlediğin taptığın birçok gitarist de, 24 perde olayı ekstrem birşeydir, kimileri için olmazsa olmazdır ama senin için değil emin ol.

saol hocamda bu kx5 sabit köprülü o yüzden cazip geliyor.peki ses bakımından grg170dx den iyimidir?önemli olan o.ben anlamadığım için 2sinin seste bana hoş geliyor.siz ne düşünüyorsunuz?
peki edizkral senin gitarın markası ve modeli nedir?

İlla ki daha önce yazan olmuştur fakat okumaya üşeniyorum. Yalnızca başlığı okuyarak vereceğim cevap; "Yeni başlayan biri" düşük bütçeli bir gitar ile başlayacaksa eğer, kesinlikle floyd rose tremololu bir gitar ile başlamamalı. Her şeyi geçtim, sırf tel takmaya çalışırken kafayı yersin. Ben bundan 7 sene evvel aldım ilk elektrogitarımı ve bu gitar rockson markalı, jem serisi tipinde aptal saptal bir gitardı. 1 ay sonra aldığım yere geri götürüp, vitrine koydurdum satılması için. Diyeceğim o ki, ne floyd rose tip tremololu ne de sıfır gitar satın al. Forumda alım-satım bölümünden 2. el sabit köprülü bir Epiphone ya da Cort bulabilirsin uygun fiyata. Şevk kırmaz en azından.
Kolay gelsin.

sheliakonur dediğin gibi söylediler.bu kadar kişi böyle söylüyorsa demekki sabit köprülü almam gerek.tremolo kolunun olmayan gitar(sabit köprülü)akord kaçırmazmı?grg170 in floyd rose değil telleri yinede x6 kadar kaçırırmı akord bilmiyorum.yani beni x6 kadar uğraştırırmı?
sabit köprülü alternatifler ise cort kx5 ve z42 ama hangisi iyidir grg170dx deki ses kalitesi kadar iyimi kötümü bilmiyorum.netten test videolarına bakıyorum ama kararsız kaldım

Kevin msndeyim erken uyandım,istersen oraya gel. Burdan da yazayım. z42'de maun gövde olduğu için tok tonlar alırsın, ayrıca çift humbucker manyetik var, clean'ler tatmin etmez ancak maun gövde+çift humbucker manyetikler metale yakın müzikte işini görür. Sen manga,barış manço,barış akarsu,mvö falan çalacağım dediğin için böyle bir alete gerek yok. ibanez grg işini görür. Benim önerim hala daha ikinci el almandır. Çok daha iyi aletler geçer eline kalite olarak. Yok ben 0 alacağım illa diyorsan da grg'yi al derim. Elden çıkarması da kolay. Ayrıca pratik olur sabit köprü olduğu için. Saydığın gitarların arasında şu bundan daha kaliteli diyebileceğim bir gitar yok. Hepsi aynı kalite hemen hemen. sa160 mıydı neydi 460 tl olan, 3 parça sap vardı hani, o gitr bunlardan bi gömlek üstün. O da bütçeni aşıyor işte. O yüzden acele karar verme, ikinci el temiz bir gitar bulmaya bak. Yoksa grg.

Yeter grg. manga tarzı nedir abi yok öyle bir tarz. senin öncelikle müzik dinlemeye başlaman lazım. Kurtul duman,manga,mvö, barış manço, barış akarsu'dan falan. Hiçbirisine bu kötü dinleme falan demek benim işim değil ancak, biraz daha kaliteli müzik dinlemelisin. Olduğun yerde sayarsın bu saydığın müzisyenlerin şarkılarını çalarak. Ufkunu genişlet biraz, çok müzik dinle. Yabancı gruplara falan da göz at. Türk olarak Yavuz Çetin falan dinle en azından. Rush dinle bişeyler yap, bu şekilde gitarda ilerleyemezsin. Ben sana yardımcı olacağım msn'den. İkinci el gitar almalısın, parana yazık olacak cort x6 ya da grg alırsan. İlla 0 alacağım diyorsan grg al. Sabit köprü ile başla. Rahat olur. Tonları ilk yıllarda yapacağın müzik için yeter fazlasıyla. 2- 2,5 yıl sonra yetmeyecek, satarsın üstüne 400-500 lira koyup yeterli güzel bi 2. el gitar alırsın. Ya da bir anda paraya kıyıp sağlam bi gitar alır kullanırsın istediğin kadar.

Neyse. Sen bu aşamada grg al,bi de 10 wattlık falan ucuz bi amfi bul kendine. Kazıklamaya çalışırlar dikkat et. 10 watt amfiye 100liradan fazla verme. Washburn bd 12 falan varsa satılıkta bul, yeterli bi amfi başlangıç için. 80'e falan kapatmaya bak washburn'ü. Marshall (mg10) ya da ibanez (tb10) çoktur piyasada onlara da 110-120den fazla vermemeye bak.

yani manga tarzı dediğim rock-metal arası.sert tonlarlada çalışcam demek istiyorum.heralde grg yi alıcam en azından ibanez gitarım var derim :D amfi konusuna gelince 2.el alıcam heralde para kalmadı çünkü.bende o marshall ı düşünüodum zaten.ibanez amfiyede bakıcam şimdi

cort kx5 le z42 yi silmek üzereyim kafamdan :D

Dostum her sey iyi guzel de bu arkadaslarin sana ucuza tavsiye ettigi amplileri millet elinden cikarmak icin o kadar ucuza satiyor zaten. O aldigin ampliler sadece gitarda ne caldigini duyman icin uretilmis baska fonksiyonu ve ton kalitesi olmayan aletlerdir. Distortionlari don lastigi gibi yaylanir ve metalik bir ses cikartir. Acikcasi gitardan da sogutur. Ben ilk gitara basladigimda su anki marshall AVT'lere gelen bir amfi ile baslamistim. iyi ki de oyle yapmisim. Gitari ilerlettigimde o ampliyle barlarda da sahne aldim uzerinde processor de kullandim cok da guzel tepki verdi. Bence en uygunu senin butcen icin Roland Cube 15X olacaktir 2. el olarak. 150-160 TL'ye bulursun. 120 lira bu bu amplilere verecegine adam akilli bir sey almani tavsiye ederim. Uzerinde efektoru de var onlarla da takilirsin hem baslangic icin cok eglenceli ve farkli bir deneyim olur senin icin. Dumduz amfi alirsan zaten ucuz da gitar alacaksin, bombos dumduz tonlarla gitar calacaksin. Sadece ses cikacak o kadar. ucuz gitar aliyorsan bari amfin birazcik iyi olsun. Kotu ampli + Kotu gitar = berbat ses.

Ne caldigimi duyayim kulagima iyi ses gelmesi onemli degil dersen arkadasin dedigi amplilerden alabilirsin. Zaten magazadan sifir 10W ampli alanlari da hic anlamam. Muhtemelen onlar da isten hic anlamiyordur. bu soylediklerim Roland Micro Cube modeli disindakiler icin tabi. Bu ulkede her sey cok pahali ve insanlarin basinda bir ton dert var. Boyle seyler falan cok ekstraya kaciyor. Elektro gitar mi , o ne la. Para mi verilir oyle seylere. Birak bu isleri ogluuum tarzi bi anlayisimiz oldugu icin. 10W bile pahalidir kesin magazalarda. Butce anca yetiyordur. Bu durumda ne yapmak lazim, acele etmemek lazim. Biraz daha biriksin. Oldu bittiye getirirsen biraz gitari ilerlettiginde tekrar para harcamak durumunda kalirsin elindekileri begenmedigin icin. 2 sene de surmez eger hakkini vererek calisirsan. haberin olsun. 2 sene adam akilli duzenli calisan biri virtuoz parcalari calacak seviyeye gelir.

hocam grg kötü bi gitarmıki test seslerini dinledim gayet güzeldi.zaten diğerleride bana uygun değilki.bunun köprüsü sabitmiş yeni başlayacağım için akord problemim olmaz.o yüzden.x6 floyd dediniz bıktırır dediniz ondan vazgeçtim.z42 le kx5 te ton olarak hafif kalır diye düşünüyorum.bi tek grg kalıyor.en azından markası ibanez.sert tonlarınıda beğendim ayrıca ibanezin.ses kalitesi x6 la aynı neredeyse.bana yeter gibi geldi.1-2 güne almayı planlıom aklıma başka fikirler gelmezse :D

amfi için para kalmadı nerdeyse ben ev amfisi olsun istiom sora komşular ayağa kalkar :D şöyle 10 watt götürür beni sanki herkes marshall ın mg10 u beğenir ama bilmiyorum

Ben de Ev amfisi soyledim zaten. Roland Cube 15X 15W bir amfi ve ben daha dun 2. el 165 liraya forumda gordum. pazarlikla biraz daha dusulebilir. Secim senin dostum.

kiminmiş oo amfi 165 iyi marshallınki 190 küsürdü bu dediğim hem 15 watt iyimişte.ses kalitesi bakımından falan nasıl bu sölediğin amfi?şöle daha ucuza bulmam lazım fazla para yok buralardaki dükkanlarıda dolaşıom ama bakalım

kevingarnett demiş ki:
kiminmiş oo amfi 165 iyi marshallınki 190 küsürdü bu dediğim hem 15 watt iyimişte.ses kalitesi bakımından falan nasıl bu sölediğin amfi?şöle daha ucuza bulmam lazım fazla para yok buralardaki dükkanlarıda dolaşıom ama bakalım

İmzamdaki ilanıma bakarsan kimin olduğunu anlarsın. :) Ayrıca cort strat mevcut orada. 2'sinide sahibinden.com aracılığı ile satabilirim. Roland sıfırdan farksızdır, kutuludur. Sıfır fiyatı 290 küsur...

Cort'ada çok güveniyorum. Geçenlerde stüdyoda 350 liraya bir stagg deneyince dahada güvenmeye başladım. Cortu al götür bir stüdyoya denettir beğenmezlerse geri alırım.

amfiyi almayı düşünebilirm ama gitarı sıfır almak istiyorum.şu anda bi tanıdık var onunda amfi varmış marshall bi tane bakacam onada ona göre buraya mesaj yazarım senide haberdar ederim ;)

amfinin özelliklerini sayarmısın?

Cube 30X'in 15W ve biraz daha simple versionu iste. Amator biri icin eglenceli olur uzerindeki efektor. Davul efektleri falan da olmasi lazim. Davulcu niyetine kullanirsin , metronom niyetine kullanirsin. calisirken baya iyi oluyor. Farkli modellemeler yapiyor, farkli efektler barindiriyor bunyesinde. Daha keyifli olur MG10'a gore falan. Hele ki yenisin. Yok efendim digitalmis yok efendim analogmus. Bunlari takacak durumda degilsin. Ben de pek takmiyorum aslinda. Bu nedenle Roland Cube 15X'in uzerine hic bir tavsiye yapamam. Roland Micro Cube'un 2. el fiyatina satiyor arkadas. Sorunsuzsa kesinlikle onu almani tavsiye ederim.

Geri