Bora Uslusoy

Bora Uslusoy türkiyede yetişen en iyi gitaristlerden biridir bence herşeyi zamana bırakın çok yakında serdar öztop kadar tanınacaktır zaten aynı dönemin gitaristleridir.

Bora Uslusoy hakkında küçük bir iki yorum yapacak olursam:

1- Kimileri ( Hatta çoğuları) hep daha hızlı çalmaya çalışırken Bora hep daha temiz çalmaya çalışır.

2- Bora süratli olsun bişey çalmaz sadece melodi olsun mümkünse blue note olsun cuk diye otursun diye solo yazar.

3- Bora bir dahaki albümünde eşi dostu akrabası için Serdar Öztop'la sidik yarıştıracak şekilde de olsa hızlı bir solo atmalıdır :) bizi mutlu etmelidir. Çünki en alasını yapabileceğini onu tanıyanlar bilir.

4- Bora albüm dağıtımına biraz daha önem vermelidir. ;)

borayı serdar öztop sayesinde tanıdım.Asla geri dönme gerçekten güzel parça.İlerde umarım rock piyasasına damgasını vurur.Biraz soft bi tarzı var ama güzel söylüyo.Zaten öyle olmasa işin içinde Serdar Öztop olmazdı

yener demiş ki:
kesinlikle içten ve samimi bir albüm.dinlemekten büyük keyif alıyorum.

Samimi ve içten bir albüm kesinlikle...Tiraj kaygısı yok..

Öyle hemen tüketilip içi boşaltılacak bir albümde değil zamanla değer kazanacak bir albüm..

Ben genelde Ders çalışırken Metal ve benzeri şeyler dinlerim ama bu albüm kesinlikle bygınlık yaratmadı..

yeni çalışmalarını bekliyoruz..

Çok sevdiğim vefalı bir dostumdur.

Albümü bazı kaygılardan uzak gerçek müzik aşkı ve sevgisi ile yapılmış kaliteli bir sound üzerine kurulu...

Dinlenmesi şart bir isim...

24 şubatta vox ta yeniliyeyim haberi hem bi iki şey yazayım.

Bora Uslusoy gerçekten samimi müzik yapmaya çalışan biri.Gitar metoddu çok iyi.kendisini tramvayda gorup konuşma fırsatım olmuştu.

Çok iyi gitar çalıyor niye albumde öle değil demiş bazı arkadaşlar.kendisi daha çok şarkı yazarlığıyla one çıkmak istemiştir.ama bu piyasa kaygısı değildir.O meşhur gitar okulundan da en iyi şarkı yazarı ünvanını alarak mezun olmuştur.müziğine karışmayacak mekanlarda çalmak istiyor.deli gibi hızlı çalan megalomanyak gitarcıların devrinin bittiğine inanıyor.menejerle falan uğraşmak istemiyor ama zor oluyor tabi kendi başına.ne diyim kolay gelsin Bora Bey.

Yazdığı kitap da ,verdiği dersler de gercekten cok yararli.
Ben bizzat kendim 1 ay ders aldim Bora abiden, 1 ayda armoni ve teknik anlamda cok yol katettim, hatalarimi duzelttim.
Gercekten cok yararli oldu benim icin, orta seviye muzisyenlerin, eksigi olduguna inanlarin keisnlikle 1 ay Bora uslusoy dan ders almasi gerekir bence, ben yazin devam etcem; ama 1 ayda da yanlış bildiğim şeyleri duzeltmede ve armoni de cok yarari dokundu.
Hic bir şeye üşenmez, sizinle tempo tutarak en gerzek egzersiz i bile çalar. Mütevazidir.
Ama Sizin çalışmadığınızı anlarsa kızar :)
Verdiğiniz paraya yazık olacağını soyler ki, baya iyidir 1 aylık kurs ucreti :)

kuntumut demiş ki:
dinledim 1 kere fena değil gibi duruyor, iyi bir gitaristmiş duyduğuma göre, hünerini göstermeyi pek sevmiyor galiba.

:arrow:

ingilterenin en iyi gitar okulundan aıtın dereceyle mezun olmuş,ve her yıl geleneksel olarak düzenlenen bir yarışma varmış olukda!o dönemin mezunlarından 3 elek. gitarcı,3 bascı ve 3 tane de besteci seçyolarmış,oda besteci bölümüne seçilmiş,iyi bir kariyer,ama sözleri şiir gibi!

Geri