Spider Man 2

demek blade'in üçüncüsünü de çekiyorlar. o filmi çok seviyorum ya. ilki süperdi. ne kadar izlersem izleyeyim bıkmam. spiderman 2'ye ise kuzenle gidicem. bakalım nasılç yapmışlar

bu arada 3. de venom, carnage olsun falan diyenler için filmin yapımcısının "eğer yeterli ilgiyi görürsek seriyi 9. filme kadar götürebiliriz" diye bir açıklama yaptığını belirtmek isterim
eninde sonunda o isimler çıkacak
benim merak ettiğim kimler çıkabilir başka
ben mysterio diyorum

film hakkında da çok klişe olmasına rağmen seyretmeden geçilemeyecek(çizgi roman ve spider man sevenler adına tabi, yoksa yanına bile yaklaşmayıni) bir film
ama çok klişeydi

ya aslında 9. filme kadar uzaması nayar bence tadında bıraksınlar yada çok uzun aralıklarla çeksinler spiderman seveniyim haklısın benimde çıkmasını istediğim karaterler var ama dediğim gibi bence uzun aralıklarla çeksinler daha iyi olur

venom carnage cok onemli karaterler unutmayin ki onlarin gectigi ikide spiderman oyunu yapilmistir ki cok ilgi ceker bence diretk uzaydan gelisleri falan hikaye edilirse cok basarili olur film kanimca........

s_hifty demiş ki:
scorpion çıkar kesin ama 3. filmde harry ninolduğu yeşil cin olucak bu kesin

sanmiyorum ama olabilirde ancak benim fikrim hala yuksek ahtopot falan hepsi birbirine benzer karaterler venom farkli canage farkli filmin devamini bu karaterlere harcarlar potansiyeli cok yuksek bu karaterlerin scorpion falan olursa bayar artik yada en guzeli venom carnage disinda bir karakterin daha filme duzgun bir bicimde uyarlanmasi basariyi getirir bence ......hem venomla ugrasmak zorunda kalacak hemde digerleriyle valla baba olur.......simdiden gorebiliyorum venom spider in kabusu..

en iyisi venom olucak zaten ama ne ayzıkki teknoloji bu sefer iyiyce etkisi altına alıcak filmi bencede bunu yıllık bir çizgiroman gibi devam ettirsinler ehüe bence güzel olur m.j nin 3. filmde ölmesini beklemiyorsunuz değilmi şöyle 3. filmde evlenirler 6 da falan ölebilir o zamanda bitirirler bu arada filmin oyununu oynbuyorum fena değil

Gördüm ki pek çok insan ikinci filmi baya bir melankolik bulmuş. Bence olağanüstüydü. Bence Spiderman'la ilgili en önemli özellik çok iyi vurgulanmış...adam sürekli sorunlu, işleri yolunda gitmiyor, aşk hayatı, iş hayatı, geçim derdi, sakarlıkları, salaklıkları... Bunlar bence Spiderman'i Spiderman yapan en önemli özellikler. Ayrıca eklemeliyim ki daha önce hiçbir filmde süper kahraman olmak, bunun getirisi-götürüsü, kahramanın bizzat kendisi tarafından bu kadar çok sorgulanmamıştır. Bence bu çok çok önemli bir nokta. Böyle bir durumun psikolojik sorgusu nasıl esgeçilebilir ki? Diğer filmelerdeki gibi "ben madem "süper"im hadi kötülerle savaşayım" tarzı bir yaklaşım olsa daha mı mutlu olurdunuz?

Eminim çizgi roman kültürü çok çok sağlam arkadaşlar var, hatam varsa, düzeltirlerse sevinirim... Bildiğim kadarıyla "süper kahraman" furyası 20.yy'ın ortalarında Amerika'da yaşanan ekonomik buhran döneminde ortaya çıkıyor. Yaşam zorlaştıkça suş oranı artıyor, sokaklar yürünmez hale geliyor ve herşeyden para kazanmasını bilen Amerikalılar insanların ayıla bayıla okuyacakları, en azından rüyalarında dertlerine deva olacak "süper kahramanlar" yaratıyor. Yanlış bilmiyorsam ilk örnek de Batman...adam hem çok varlıklı, hem de kötülerle savaşıyor; yani her bakımdan sokaktaki okuyucunun hayallerini süsleyen kahraman. Daha sonra kahramanlara süper güçler eklemeyi akıl ediyorlar ve gezegenin birinden Superman diye bir adam gelip Lex Lutor diye bir adamla kapışıp duruyor. Çok uluslu kapitalizmin popülerlik kazandığı dönemlere denk geldiğinden görürüz ki, zamanında Batman sadece Gotham City'de borusunu öttürürken, Superman daha global sorunlarla boğuşuyor, dünyayı başka gezegenlerden gelenlere karşı savunuyor falan...böyle sürüp giderken birileri eksik olan birşeylerin farkına varıyor ve hoooop...huzurlarınızda Spiderman; bütün zayıflıklarıyla, sorunlarıyla, sakarlığıyla... Çünkü artık o dönemde insanlar "o içimizden biri" diye pazarlanan kahramanlara, idollere ilgi duyuyor ve halkın arasına karışan politikacılara oy veriyorlar. Yani insanlık neye muhtaçsa birileri biryerlerde oturup ona göre kahramanlar, idoller, siyasetçiler tasarlıyor. Spiderman özünde neyse, filmde bence başarıyla vurgulanmış. Ben şahsen hiçbir süper kahraman filminden bu kadar keyif almamıştım. Emeği geçen herkesi ayakta alkışlıyorum. Hepimizin beklentileri farklıydı sanırım. Herkesin fikrine saygı duyuyor, şahsım adına film konusunda tamamıyle doyuma ulaştığımı belirtiyorum.

fena değil ama beklediğimi pek bulamadım yine de... zaten gitme nedenlerimden biri kirsten dunst'dı ve yeteri kadar görünmediğini düşünüyorum... diğeri de zaten marvel olmasıydı falan...

3. filmde bence harrynin oğlu yeşil cin olmasın. Ne yaw bu böyle? Kan davası gibi...Sen benim babamı furdun bende seni furucam...Tekrar olur. Davarro olur.

En iyisi venom dur gene.

yaa saçmalamayın lizard bölümünü, green goblin 2 bölümünü, bi de wolfman bölümünü çekiceklermiş...

s_hifty demiş ki:
CedriX demiş ki:
abi 3den fazla film olmucak adamlar yapmicaz dediler filmin b.kunu cikarmak istemiyolarmis...
zaten hep böyle denir bende uyuz olurum hiç 3 ten fazla filmin çekilipte b.kunun çıktığını görmedim kendi kendilerine endişeleniyorlar

3ten fazla cekilip bozulan bi suru film var elm sokaginda kabus,Batman,Friday 13th,Halloween ve daha bi suru film var 3 bence iyi 3ten fazla yapmasinlar....

hey gençlik!silkelenin ve kendinize gelin!

spiderman kelimesinin Türkçe'de bir karşılığı var.
ki benim çocukluğumda bu çizgi roman kahramanının adı Örümcek Adam diye geçerdi.
nasıl bir özentiliktir bu.
dream tv yi dkkatli izleyin.sunuculardan biri kesinlikle "şimdi bu consept te..." diyerek başlayacak cümlesine...

saygılarımla..

Geri