Boss gt-8 expression pedalı arızası.

Arkadaşlar bugün pedalı temizlerken üzerine birşey dökülmüş yapış yapış haldeydi onu çıkarayım diye çok sert sildim ex pedalı.Daha sonra açıp kullandım 10 dk falan.Sesi kısıp açtığımda pedalın bazen tepki vermediğini fark ettim ses alamıyordum biraz kurcalayınca ses çıkartmayı başardım ama tekrar ses gitti yani temassızlık gibi birşey var sanırım açısıyla oynadıkça bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.
İçini açtım baktım mekanik bir sorun gözükmedi bana lehimler falan soketli ana kartı ile ex pedal arası onda sorun yok ama bobininden şüphelendim sizce ne olabilir?Bobin in değişimi ne kadara patlar?Aslında tam olarak bobinde sayılmaz değişik bir parça var içinde.
 
Ben pedalın bozulabileceğini düşünmüyorum normalde belli bir kullanımdan sonra ex pedalın hassasiyeti azalmakta ancak menülerden yapılan ayarlar ile istenilen hassasiyet seviyesine getirilebilmektedir alet. Forumda gt8 başlığı altında arkadaşlar menüler içerisinde pedalın ayarlanış şeklini çok güzel açıklamışlardı. Arattırma yaparsanız detaylara ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin.
 
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
  • #4
:D ne yazıkki saçma sapan birşey çıktı.Amfi ile arasındaki jak kablosunun lehimi kopmuş ex pedalı haraket ettirdikçe lehim yerleri ayrılıp birleşiyor sanırım o yüzden bozuk sanmışım kabloyu değiştirdim ve sorun düzeldi.
 
Geri
Üst