Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

arkadaşlar moral bozmak gibi olmasın ama analog setup genelde overdrive boost yönünden iyi diye tercih edilir ben line6 hd400 kullanıyorum müthiş memnunum. bu video geldi daha kalitelileri de var analog drive ve analog devreli efekt aletinin olamayan farkını dinlemenizi tavsiye ederim akla ilk gelen bütün drivelar neredeyse var karşılaştırmada. boss prosesörleri katmıyorum ama bu duruma yanlış anlamayın :)

Yahu şu kameraların dandik mikrofonu ve 2 + 1 ses sisteminin kısıtlı kabiliyetine dayalı karşılaştırmaları baz alarak fikir sahibi olmaktan kurtulamadık bir türlü. Forum olarak başa çıkmamız gereken başlıca düşman budur. Açıp bi tane Micro Cube vs. Dual Recto vidyosu izleyin, emin olun o bile farksız gelecek birbirinden. Elimizdeki gitarın ya da pedalın yaptığımız harekete tepkileri en önemli konulardan biriyken elimize dahi almadığımız aletler hakkında nası bu kadar rahat fikir sahibi oluyoruz anlamıyorum. Bu alet ne kadar iyidir onu bilemem tabi, genel olarak konuşuyorum.

arkadaşlar moral bozmak gibi olmasın ama analog setup genelde overdrive boost yönünden iyi diye tercih edilir ben line6 hd400 kullanıyorum müthiş memnunum. bu video geldi daha kalitelileri de var analog drive ve analog devreli efekt aletinin olamayan farkını dinlemenizi tavsiye ederim akla ilk gelen bütün drivelar neredeyse var karşılaştırmada. boss prosesörleri katmıyorum ama bu duruma yanlış anlamayın :)

Neden moralimiz bozulacakti ben anlayamadim? Pod Hd400 kullanmayi akil edemeyip analog setup kullandigimiz icin mi?
Ayrica videodaki ses kalitesi ne kadar dandik olursa olsun, hangisinin analog hangisinin dijital pedaldan geldigi gun gibi ortada.

Moralini bozmak istemem ama Line6 Pod Hd serileri icin de bu durum boyle, su anki teknolojiyle analog pedallarin onune gecebilmis aletler degil bunlar.

bu da benim çocuk

IMG_0126.jpg

Neden moralimiz bozulacakti ben anlayamadim? Pod Hd400 kullanmayi akil edemeyip analog setup kullandigimiz icin mi?
Ayrica videodaki ses kalitesi ne kadar dandik olursa olsun, hangisinin analog hangisinin dijital pedaldan geldigi gun gibi ortada.

Moralini bozmak istemem ama Line6 Pod Hd serileri icin de bu durum boyle, su anki teknolojiyle analog pedallarin onune gecebilmis aletler degil bunlar.
benim için blues gibi hafif drive bir iki efekt aleti bir vahh artı fender bir gitarla yapılan müziklerin dışında prosesör nimet gibi geliyor tc electronic ve line6 hd serileri özellikle. mp3 formatında şarkı dinlenilen ve dijital platforma dönmüş dünyada işi zora sokmak gibi geliyor analog. kendimde kullandım 3 sene gibi bi süre. sahneye götürsen gitmiyor sound her amfide farklılık gösteriyor. artı prosesörde canın başka bir tarz istediğinde tel değiştir 13 tel tak si akor düzeniyle mesa modellemesi yap gidip 9 tel takıp mi den normal düzende marshall modellemesiyle çal. prosesörümün dist pedallarını kullanmıyorum amfi modellemeleri varken. analog setup 10 puan prosesör 6 alabilir evet ama bunun için çok pahalı bir amfiye, mikrafona ve bunları heryere taşıman gerekir. marshall mg100dfx amfi ye analog bağlamak yerine bi barda prosesör götürürüm. tabi imkanı olan kullansın analog setup ama işi çok iyi bilmeyen biri analog çok iyi diye okuyup gidip analog kurmaya çalışıp yeterli ekipmana sahip olamadıkları için mutsuz olabiliyor. benim videodaki yazım biraz mizahiydi. sende haklısın laf yetiştirmece yapmak değil niyetim yanlış anlamazsın yazımı umarım. ogün sanlısoyun gitaristi line6 x3 live, opeth te boss gt6 kullanıyor şuan aklıma gelenler. prosesörde çok küçümsencek bişey değil ama. bu işten çok para kazanıp profesyönel olunca analog olsun ama bi seviyeye kadar prosesör çok kullanışlı bence:)

benim için blues gibi hafif drive bir iki efekt aleti bir vahh artı fender bir gitarla yapılan müziklerin dışında prosesör nimet gibi geliyor tc electronic ve line6 hd serileri özellikle. mp3 formatında şarkı dinlenilen ve dijital platforma dönmüş dünyada işi zora sokmak gibi geliyor analog. kendimde kullandım 3 sene gibi bi süre. sahneye götürsen gitmiyor sound her amfide farklılık gösteriyor. artı prosesörde canın başka bir tarz istediğinde tel değiştir 13 tel tak si akor düzeniyle mesa modellemesi yap gidip 9 tel takıp mi den normal düzende marshall modellemesiyle çal. prosesörümün dist pedallarını kullanmıyorum amfi modellemeleri varken. analog setup 10 puan prosesör 6 alabilir evet ama bunun için çok pahalı bir amfiye, mikrafona ve bunları heryere taşıman gerekir. marshall mg100dfx amfi ye analog bağlamak yerine bi barda prosesör götürürüm. tabi imkanı olan kullansın analog setup ama işi çok iyi bilmeyen biri analog çok iyi diye okuyup gidip analog kurmaya çalışıp yeterli ekipmana sahip olamadıkları için mutsuz olabiliyor. benim videodaki yazım biraz mizahiydi. sende haklısın laf yetiştirmece yapmak değil niyetim yanlış anlamazsın yazımı umarım. ogün sanlısoyun gitaristi line6 x3 live, opeth te boss gt6 kullanıyor şuan aklıma gelenler. prosesörde çok küçümsencek bişey değil ama. bu işten çok para kazanıp profesyönel olunca analog olsun ama bi seviyeye kadar prosesör çok kullanışlı bence:)

Processor mantik olarak zaten cogu seyi kolaylastirmak icin yapilmis bir urun. Tasima kolayligi, ton yaratma ve geri cagirma, kurulum gibi ozellikleri cok daha pratik. Cogu processor artik album kayitlarinda kullanilabilecek kalitede.

Fakat tum bu sundugu kolayliklara karsin tonunuzdan goturuyor. Her secim bir kaybedistir hesabi, birini secmek gerekiyor sartlara gore.

Analog setupla ilgili sunu soyleyeyim, ilk baslangicta herkesin processor deneyimini yasamasi gerektigini dusunuyorum. Temel efektleri ve etkilerini ogrenmek ve ayarlarini duzgun yapabilmek adina. Diger turlu oldugunda dediginiz gibi insanlar istediklerini yanlis yollardan elde etmeye calisiyorlar ve bir suru para emek ve zaman harciyorlar.

Ben sizin analog setle olan karsilastirmanizdaki mizahi tavrinizi gozden kacirmisim sanirim. Daha gecen hafta gitarin kasasi onemsiz, hepsi ayni diyen bir arkadas olmustu. Bu yazinizi gorunce ister istemez aklima o geldi.

Sonuc olarak analog baska, processor baska, ki zaten siz de bunu biliyorsunuz. Soyledilerinizi yanlis anlamadim asla, umarim siz de yanlis anlamazsiniz.

Ha bu arada ben de bir suru pedalin arasindan her seferinde 3 ya da 4 pedal secer, lambali amfiye girerim. Tum pedallari ardarda baglayip calmam, bu yuzden ilk bastaki tasviriniz tam olarak beni yansitiyor. O yuzden sahsen processore de ihtiyacim olmadi diyebilirim. Ama eger sert muziklerle ugrasiyor ve efekt kullaniyor olsaydim bir adet Tc Electronic Nova System ya da Line6 M13 alir kullanirdim cunku cok fena aletler, higain icin.

Arkadaşlar bende ibanez s470 gitar roland cube 20x amfi ve digitech death metal var... wah efektini çok seviyorum ve edinmek istiyorum ama diğer efektler ve distortion soundları ve looper falan çok işime gelir... benim sağım solum belli olmaz her türlü müzik yaparım ama metal ağırlıklı yaparım...şimdi ben bir wah pedalı alıp yavaş yavaş setup işine mi girmeliyim yoksa wah efekti olan boss me 25 mi almalıyım?

bossların wahları genelde diğer dijital aletlerinkinden iyi oluyor ama asla analog gibi olmaz ya da ben görmedim. özellikle line6nın modellemelerini hiç beğenmiyorum. gcb95 hem kullanılırlığı hem de fiyatıyla çok iyi bir alternatif.

yani yavaştan analog setup kurmalıyım ? ozaman wah tan sonra sırayla hangi pedalları almalıyım ve metal ağırlık bide rock çalıyorum... wah pedalı olarakta aklım karışık ne yapmalıyım?

Minimal kadro. Marshall ED-1, Boss NS-2, ADD Delay, Boss SD-1 (Cihan usta sağolsun), BBE Sonic Stomp --> Blackstar HT-5r
delay, compressor ve sonic stomp fx looptan, sd-1 ve ns-2 direkman.

16959 eklentisini görüntüle

Süper kadro, Sonic Stomp da benim vazgeçilmezlerimden. Bir de MT2 vardı, Cihan ustanın, onu da takaslamıştık sizinle, bir ara onu da kullanıyordunuz. O da güzel pedaldı epey :)
Benim sık sık distortion pedal alıp sattığım bir dönemde çok uzun süre kullandığımı bir pedaldı.

O pedal çok güzeldi. Transistörlü ampli ve 2x12 kabinle inanılmaz güzel tonlar aldım, çok fazla memnundum ama daha sonra satın aldığım Blackstar'la anlaşamadılar, çok üzülerek satmak durumunda kaldım. Sonic stomp da gerçekten çok nev-i şahsına münhasır bir pedal. Seveni olduğu kadar sevmeyeni de bolmuş ama zevk meselesi tabi.

O pedal çok güzeldi. Transistörlü ampli ve 2x12 kabinle inanılmaz güzel tonlar aldım, çok fazla memnundum ama daha sonra satın aldığım Blackstar'la anlaşamadılar, çok üzülerek satmak durumunda kaldım. Sonic stomp da gerçekten çok nev-i şahsına münhasır bir pedal. Seveni olduğu kadar sevmeyeni de bolmuş ama zevk meselesi tabi.

Ben de aynı şekilde MT2'yi hybrid AVT50 ile kullanırken hayran kalmıştım. Fakat sonrasında edindiğim Hot Rod Deville ile yıldızları barışmadı.
Transistörlü ampliyi uçuracak pedallardan biriydi gerçekten, Cihan ustanın eline sağlık. :)

Geri