Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

Fuzzface JHF-1(jimi hendrix fuzz) dallas arbiter england modeli. 35dolara gitar center 2. el kısmından aldım. Stok tonu cidden çok kötüydü, birde ebay'de 250dolar civarına gidiyor jhf-1. SRV'nin fuzz tonunu istediğim için TI/UK transistörde karar kıldım. "Cesar diaz texas square face" SRV nin fuzz pedalı TI/UK transistörlü Cesar Diaz ın kendi devresi. Birde bias ayarı ekledi analog mike, şuan efsane tonu. 2012den beri aynı pili kullanıyorum bu arada :D
Srv dedin beni benden aldın üstad :)
Bu arada bende fuzz face 'i pedal power 2 plus üzerindeki s.a.g kanalından voltajı düşürerek kullanıyorum daha çalınabilir oluyor.

Srv dedin beni benden aldın üstad :)
Bu arada bende fuzz face 'i pedal power 2 plus üzerindeki s.a.g kanalından voltajı düşürerek kullanıyorum daha çalınabilir oluyor.
Pil seviyorum çünkü pil bittikçe ton ciddi anlamda değişiyor. Farklı tonlar deneyimliyosun. Piyasada bulabildiğin en kötü 9v pille denemeni tavsiye ederim. Pil yeniyse input u 3-4gün üzerinde bırak bitsin biraz. :)

Pil seviyorum çünkü pil bittikçe ton ciddi anlamda değişiyor. Farklı tonlar deneyimliyosun. Piyasada bulabildiğin en kötü 9v pille denemeni tavsiye ederim. Pil yeniyse input u 3-4gün üzerinde bırak bitsin biraz. :)
S.a.g kanalı bitik pili taklit ediyor aslında sadece üzerindeki potanstan ne kadar bitik bir pil istediğini ayarlıyorsun keyifli bir durum pedalın karakterini tamamen etkiliyor.

S.a.g kanalı bitik pili taklit ediyor aslında sadece üzerindeki potanstan ne kadar bitik bir pil istediğini ayarlıyorsun keyifli bir durum pedalın karakterini tamamen etkiliyor.
Taklitlerimizden kaçının :D S.a.g kanalı 3volt a kadar indiriyor sanırım. Ama sabit akım veriyor sonuçta. Pil gerçekten biten bişey :D Daha dinamik sonuç verir diye düşünüyorum. Özellikle bitmeye yakın civarda tabi input cakını takıp çıkarmaktan kurtuluyosun ama ton için katlanıyorum işte :D

kablolaması epey karışık

Dosyalar

• WP_20150123_012.jpg
    WP_20150123_012.jpg
    231.1 KB · Gösterim: 467
Kısa hesap yapalım: Thomann'dan 1047€+30€ Shipping, *2.6340*1,18 vergi = 3347 TL adrese teslim, vergi gümrük dahil :) Düşünürsen haberleşelim, büyük ihtimal Okko Diablo+ siparişi vericem.

Geri