Line 6 POD HD

Line 6 yeni bir pod serisi daha çıkarmış
http://line6.com/podhd/ henüz sitelerinde detaylı bi acıklama yok

hd300 hd400 hd500 diye 3 model var yurtdışı fiyatlarıda sırasıyla 300 , 400 , 500 euro civarında

16 amfi modellemesi var x3 e göre amfi sayısını azaltmışlar
bakalım nası bişey olcak :)

HD300'ün Türkiye fiyatı X3Live ile kapışır (belki de geçer).
Paran bol değilse hiç bekleme; aradığın modellerden temiz ikinci el rahatça bulursun. Bu modeller de uygun fiyatlara kavuştuklarında, hala meraklısı isen elindekini satıp bunlardan deneyebilirsin.

GIRNATA demiş ki:
HD300'ün Türkiye X3Live ile kapışır (belki de geçer).
Paran bol değilse hiç bekleme; aradığın modellerden temiz ikinci el rahatça bulursun. Bu modeller de uygun fiyatlara kavuştuklarında, hala meraklısı isen elindekini satıp bunlardan deneyebilirsin.

HD serisinin ne farkı var bilgin var mı?

HD 500 ile Pod X3 Live'in yurtdisi fiyati ayni . Pod X3 Live'in basitlestirilmis versionlari bunlar sanirim.

Pod X3 uzerinden yeni seri olusturmuslar , Looper falan var yalniz, yeni seri oldugu icin yeni ozellikler kesin ekleyeceklerdir. Bir yerlerden ozellik eksiltip bir yerlerden yeni ozellikler eklemek, amp-cab simulasyon sayisini dusurup yerine looper vs.. koymak falan. Yine ayni kapiya cikabilirler acikcasi tonal olarak pek bi fark oluscagini zannetmem. Ayni islemciyi kullanacaklar sonucta.

Ben de merak ettim bakalim yeni seriler gelsin gorelim nasil aletler olacaklar. Ama X3 Live Vokal-Bas-Gitar prosesoru, Vokal ve Bas'i aradan cikarsalar da olur belki de onlari cikarmislardir... Alan genelde gitar icin aliyor, bencilce bi yorum degilse en azindan benim tanidigim insanlar hep gitar icin aldi..

yeni özellik olarak looper eklenmiş progressiva'nın da dediği gibi.
jcm800 simulasyonu geliştirilmiş.bir kaç kayıt dinledim oldukça güzel buldum.
dr.z gibson ve engl fireball sim eklenmiş.
türkiye fiyatları oldukça yüksek olacağa benziyor.

fasülyeside çıkacakmı acaba ?

hd 500

pod2520hd500frontdispla.jpg

hd 400

pod2520hd400frontdispla.jpg

hd 300

pod2520hd300angleddispl.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
youtube daki line 6 nın koydugu tanıtım vidyosundan anladıgım kadarıyla bunun fasulyesi cıkmıycak sadece bu floor versiyonlar olcak

Adamlar yine yapmışlar. HD 500 de 48, HD 300 ve 400 de 24 sn loop yapabilme şansınız oluyormuş. JM looperdaki sd kart avanyajını eklememişler anladığım kadarı ile.

X3 yeni uretim durdu bildigim kadariyla.HD500 ler 500 usd dan gidiyor 0 fiyat.Iddali oldugu ozellik ise amfi modellemesini daha ust bir seviyeye cikardiklari mevzusu.

Kaliteli birkac efekt firmasi drive isinin processorle olmayacagini kabul ettikten sonra neden hala bu kadar kasiyor line 6 ve boss ben anlamis degilim sahsen.Clean olarak da bu aletlerin 0 fiyatina elinizdeki amfiyi satip ekleyerek lambali bir amfi alarak cok daha iyi bir ton yakalayabilmek mumkun.Gt-8 pod xt live dan sonrasi benim fikrimce tamamen ticari atilimlar oldu.Alacaksaniz bunlari alin ust modellerine para dokmeyin hemde 0 fiyattan...

Bu cihazlar kayıt yapmaya ve sahnede çalmaya yönelik olduğundandır.

En ufak bir gitar kaydı için anfini ve ekipmanını taşıyacağına bunu atıyorsun bir çantaya çalıyorsun.
Evde USB den kayıdını yapıyorsun, gerekirse bas çalıyorsun vokal yapıyorsun. Bu adamlar aletten muhteşem tonlar çıkıyor diye satmıyorlar bunu zaten. İşlev ve kullanılabilirlik sattırıyor bu cihazları. Sırf tonu duymak değil onu bir de kaydedebilmek var.

HD serisinin farkını youtube da bir brezilyalı eleman anfi modellemede devrim olarak tanımlıyor

diyor ki:
"HD serisinin diğerleri ve eski versiyonlarla farkı DVD ile Blu-ray arasındaki fark gibi..."

denemek şart yinede tanıtım videolarına kanmamak gerek...bende zoom g9 var yüksek kalitede kayıt yapabiliyor ama kayıt işini bilmeden bu aletlerle zaten mucize yaratılmıyor orta düzey bilgiyle olmuyor zaten...fx return ü olan celestion lu en az 50watt lık bir amp olacak ki tonları anlayalım 2+1 spikıra bağlayıp da farkı anlaşılmaz...

gurkanisevic demiş ki:
HD serisinin farkını youtube da bir brezilyalı eleman anfi modellemede devrim olarak tanımlıyor

diyor ki:
"HD serisinin diğerleri ve eski versiyonlarla farkı DVD ile Blu-ray arasındaki fark gibi..."

denemek şart yinede tanıtım videolarına kanmamak gerek...bende zoom g9 var yüksek kalitede kayıt yapabiliyor ama kayıt işini bilmeden bu aletlerle zaten mucize yaratılmıyor orta düzey bilgiyle olmuyor zaten...fx return ü olan celestion lu en az 50watt lık bir amp olacak ki tonları anlayalım 2+1 spikıra bağlayıp da farkı anlaşılmaz...

o hangi video link gönderebilirmisin..?

AtAvratStrat demiş ki:
X3 yeni uretim durdu bildigim kadariyla.HD500 ler 500 usd dan gidiyor 0 fiyat.Iddali oldugu ozellik ise amfi modellemesini daha ust bir seviyeye cikardiklari mevzusu.

Kaliteli birkac efekt firmasi drive isinin processorle olmayacagini kabul ettikten sonra neden hala bu kadar kasiyor line 6 ve boss ben anlamis degilim sahsen.Clean olarak da bu aletlerin 0 fiyatina elinizdeki amfiyi satip ekleyerek lambali bir amfi alarak cok daha iyi bir ton yakalayabilmek mumkun.Gt-8 pod xt live dan sonrasi benim fikrimce tamamen ticari atilimlar oldu.Alacaksaniz bunlari alin ust modellerine para dokmeyin hemde 0 fiyattan...

Mümkün ama o lambalı amfileri ev kaydında kullanmak mümkün mü ? Değil. Hele lambalıysa bir de sesi açmak gerek. Kısacası apartman hayatında lambalı amfi 12'inç speaker filan boş işler maalesef.

arkadaşlar tam olarak araştırmadım fakat bu HD 500 POD X3 Live'den daha özellikli bir alet değil sanırım? mesela dual ton yazabiliyormuyuz? yani 2 ton aynı anda kullanılabiliyor mu? ses kalitesi olarakta aynı işlemci kartı kullanılmış diyorlar? ses kalitesi nasıl değişiyor o zaman ya da nedir bu :D

usb audio device olarak x3 ile aynı olabilir bu modellemelerde aynı olacak anlamına gelmiyor...zoom g9da digitech, xt live falanda da ses kartı özelliği var kalite farkları da var arabirim olarak...hdleri x3lerden daha iyi yapan ses kartı özelliği değil benim anladığım tabi alıp denemiş değiliz...

Yıllarca Line 6 ürünlerini kullandım, Türkiye'de POD'un adını duyan yok iken ben de bir Flextone Plus amfi vardı hatta:) POD 1.0, POD 2.0, POD XT kullandım ayrıca... Fena da ürünler değilllerdi, ama bence XT başarısızdı çünkü çok dijitaldi drive soundları.
X3 serisi ise tam bir ticari aldatmacaydı; çünkü XT serisinin üzerine konan gerçekte hiç bir şey yoktu. Çift ton muhabbetini çıkarttılar ama sonuçta amfiler aynıydı... Sadece model sayısı arttırılmıştı, o kadar.
HD serisi muhtemelen yeni bir işlemci kullanacak; çünkü çok daha iyi simülasyon yapma iddiası var. Hatta bazı kombinasyonların cihazı kasabileceğine dair uyarılar bile var kılavuzunda. Bu kesinlikle farklı bir seri olacak. Fasülyesi çıkacak olsa sanırım tanıtılıtdı; galiba olmayacak fasülye versiyonu. Ama muhtemelen Line 6 klasik ticaret mantığıyla bu modellere de internet üzerinden indirilebilecek yeni amfi modelleri vs. satışa sunacaktır.

Pod XT ve GT-8 oldukça başarısız işlerdi bana göre; bunların yerine onları alın diyen arkadaşı anlamakta zorlandım. Evde gerçekten bir lambalı amfi vs. ile çalıyor ve lambalı preamfinin tadını almışsanız bir kez, GT-8 veya XT'yi ciddiye almak pek de mümkün değil canlı kullanımda. Çünkü kayıtta pek anlaşılmasa bile, gitarı çaldığınız zaman o farkı hissediyorsunuz derhal. Ama kayıt yapmak için belki tercih edilebilecek cihazlar. Kendi hesabıma sinyal yolunda bir lamba bulunan cihazları daha doğal bulduğumu söylemeliyim; bence Tonelab ve Zoom G7-G9 serileri kesinlikle tümüyle dijital cihazlardan çok daha iyi sonuç veriyorlar. Bence HD serisini bu cihazlara ne kadar yaklaştığına bakarak değerlendirmek lazım.

songlessbird demiş ki:
AtAvratStrat demiş ki:

Mümkün ama o lambalı amfileri ev kaydında kullanmak mümkün mü ? Değil. Hele lambalıysa bir de sesi açmak gerek. Kısacası apartman hayatında lambalı amfi 12'inç speaker filan boş işler maalesef.

Ben kayitla ugrasmadigim icin fikrimi bu yonde belirttim.Processor kullaniyorum ben de ama amacim daha guzel bir ton daha istedigime yakin bir ton alabilmek.Processor de veriyor guzel tonlar ama ben kiyaslamam sahsen.Para veriyoruz neticede bu ekipmanlara benim dusuncem istedigim dogrultuda ekipmani toplayip verim almanin yollarini aramak olur.Eninde sonunda satacagim diye dusunuyordum processor u zaten su an satilik.Ha maddi acidan biraz daha rahat olsam processor u ben de satmam gercekten cok pratik ve isi kolaylastiran cihazlar orada hemfikirim...

Geri