fasulye

az da olsa yapılabilen harika Türk filmlerinden biri.. özellikle her sıkıntıda tenisçilerden bahsedilmesi,sefer taslı katil olayıda süper olmuş....

-öncelikle çantının ve silahın yerini öğrenicez

-patron,bence öncelikle niyetimizi hiç belli etmeyelim,hiçbirşey sezdirmeyelim,öldüreceğiimizi hissettirmeyelim ve sonunda öldürelim..

-bence ilk önce niyetimizi belli etmeyelim,hiçbirşey sezdirmeyelim sonra öldüreceğimizi hissettirelim,sonunda da öldürelim..

-bence ilk önce niyetimizi belli edelim,öldüreceğimizi hissettirelim,sonunda da öldürelim..

-bence niyetimizi hiç belli etmeyelim,öldüreceğimiz hissini hiç vermeyelim,hatta sonunda da öldürmeyelim..

-herkes fikrini söylediyse ve başka fikir yoksa benim planımı uyguluyoruz..

janer demiş ki:
-cahit yavrum ben halan...

diye de bir sahne var anlatamak yetmez...

-hala?
-noldu?
-beni halası sandı galiba
-alo
-hala?
-noldu?
-beni de halası sandı galiba..
-demekki ortada 2 hala var
-ama bizim patronun kaç halası var?
-bi tane
-tabii ya!!hala sadece şifre! şüphe çekmemek için bize hala diyoo
-o zaman biz dee hala oluruz hahehahhe
-aloo cahit yvrum ben halan ..hatırladın mı??

Roth-Azad demiş ki:
Patton çok doğru söylemiş kült bir Türk filmi. İzlediğim en iyi Türk filmlerinden biri (Fatih Akın'ın Im July'sini hala tek geçerim, tabi o yarı yarıya Türk). Sefertaslı sapık olayı, çocuğun film boyunca konuşmaması falan çok iyiydi... Çok uçuk ve hoş bir film, sahneleri tam hatırlasam yazıcam da millet plakasına kadar biliyor zaten gerek yok :)
Kurban'ın Haberin Yok şarkısıda çok güzel gitmiş filme (Cahit Berkay sağolsun).

-ben hayatımda sefer taslı adam görmedimm!!
-ben hayatımda sefer tası görmedim!!
-bu sefer tası dediğiniz tam olarak nedir?

filmi izlediğimde kopmuştum sahneleri hatırlayınca gene gülme komasına girdim.İnternet cafede herkes bana bakıyor ve ağzımdan çıkan salyalar kalvyeyi ve t-shirtümü berbat etmiş :roll:
gerçektende türk filmlerinin enteresan başarılı yapımlarından

fordcan demiş ki:
filmi izlediğimde kopmuştum sahneleri hatırlayınca gene gülme komasına girdim.İnternet cafede herkes bana bakıyor ve ağzımdan çıkan salyalar kalvyeyi ve t-shirtümü berbat etmiş :roll:
gerçektende türk filmlerinin enteresan başarılı yapımlarından

aynen..bugün bi arka filmi anlatcam diye otobüste girmediğim renk kalmadı ..bi yandan millet bakarken utanıorum bi yandan da anlatmadan duramıyorum :) 1,5 saatlik filmi 3 saatte bitiremedim ya..

bazı dialoglar;

-yenge nasıl? kızınız öve öve bitiremedi,böyle cıvıl cıvıl kıpır kıpır bir kadınmış..
(adam şok)
kız-4 yıldır pek kıpırdayamıyor..

-napçaz şindi?
-sucuk ekmek..
-plan ne plan!!
-ben sucukları yapıcam..sen de ekmeklerin arasına bişeyler koyucan..
(ve 1. eleman dalar:)

-yardımcı oliim?
-zahmet etmeyin ben hallederim (tuvalete girerken:)

valla ingiliz oyunlarını bilmem de; bana Big Lebowski'yi hatırlatıyor..hani konu da benziyor..alakasız amaçlar,mafya,yanlış anlaşılmalar,gerzek tipler :) aynı ya..

Kesinlikle izlenmesi gereken film ben daha dün gece izledim film ilk başlarken acaba sıkılıcam mı diye düşündüm ama iyi ki izlemişim çok güldüm eğlendim.. Baş rol oyuncusu kızla tam konuşucaktı nefesini aldı konuşamadı:) o sahnede çok iyiydi....

Hala muhabetti, şakalaşma ve o iki paylaço tipli adam ve diğer replikler çok güzeldi... Yine izlemeli..

*-Ses çıkınca kokmuyor.
(herkesin kafası dışarıda nefes almaya çalışıyorlar)

*- Alo cahit yavruum ben halan...

*-Ben hayatımda hiç sefer taslı adam görmedim.!
-Ben hayatımda hiç sefer tası görmedim!
-Bu sefer tası dediğiniz tam olarak nedir?

giggle demiş ki:
bu filmin soundtrack'i Kurban'a mı ait, yanılıyor muyum? çünkü böyle duyumlar almıştım...

Evet şarkının adı Haberin Yok.

ekmeğin çıktı taştan
kurtulmaz gözün yaştan
aklını başa devşir
olmazsa hep sil baştan :LOL:

Vallahi çok güzel bir filmdi, ben atv de izlemiştim 6ncı sınıfta falandım herhalde, unutamadım yahu. Ak sakallı dedeyle çocuğun diyalogları harikaydı. Otostop çekmeyi öğretiyordu falan :) Güzeldi ama bir daha görmedim filmi. Bir daha yayınlandı mı acaba?

ak sakallı dede çook iiydi..ki işte yine bi haluk bilginer olayı..

süper filmdi..şakalaşma muhabbetini unutamıyrm..

Geri