Dead Poets Society / Ölü Ozanlar Derneği

kitabını da okudum filmini de izledim
mükemmel kesinlikle okunması gereken bi kitap ve izlenmesi gereken bi film
beni çok etkiledi-ki sanmıyorum okuyupta etkilenmeyen birilerinin olduğunu

dead_poet demiş ki:
kitabını da okudum filmini de izledim
mükemmel kesinlikle okunması gereken bi kitap ve izlenmesi gereken bi film
beni çok etkiledi-ki sanmıyorum okuyupta etkilenmeyen birilerinin olduğunu

etkiledigi belli...nickini bile dead poet yapmissin ;)

Lise 2 iken Kimya hocamız bana hep Ölü Ozanlar Derneğinin Başkanı derdi.İlk başlarda ne demek istediğini anlamamıştım:daha sonra arkadaşım bana ölü ozanlar derneğinin bir film olduğunu söyledi.Ayrıca bu film Kimya hocamızın en sevdiği filmiş.Ben filmin Vcd'sini arayıp buldum izledim.Film baya bi güzeldi.Çocukların mağraya gidip şiir okuması.Ayrıca bide final bölümü var Robbie Willams'ın okuldan gönderilmesine karşı çıkan öğrencilerin hepsi sıranın üstüne çıkyor baya bi etkileciydi bu sahne

NIRVANA_17 demiş ki:
Lise 2 iken Kimya hocamız bana hep Ölü Ozanlar Derneğinin Başkanı derdi.İlk başlarda ne demek istediğini anlamamıştım:daha sonra arkadaşım bana ölü ozanlar derneğinin bir film olduğunu söyledi.Ayrıca bu film Kimya hocamızın en sevdiği filmiş.Ben filmin Vcd'sini arayıp buldum izledim.Film baya bi güzeldi.Çocukların mağraya gidip şiir okuması.Ayrıca bide final bölümü var Robbie Willams'ın okuldan gönderilmesine karşı çıkan öğrencilerin hepsi sıranın üstüne çıkyor baya bi etkileciydi bu sahne

Senin kimya hocanın adı ne? Bide ben çıkarmışım çok gülerim. Sınıf öğretmeniydim. O zaman bende sınıfı toplayıp izletmiştim. Kimya hocan işini biliyormuş. Kimyacılar azıcık manyak olurlar ama genelde kültürlü insandır.

NIRVANA_17 demiş ki:

ya evet o sahne cok süperdi 8O
filmi çok ayrıntılı hatırlamıyorum am kitabı okudum ,burda okudukca hatırlıyorum bazı seyleri ama bende çok etkilenmiştim,özellikle de ayrıldığım erkek arkadaşım kitabımı vermediğinde ayrıldığımdan çok seve seve aldığım kitabıma üzülmüştüm........ :bilmem
hala kitabı tekara alamadım :metalhead

alp_khan demiş ki:
NIRVANA_17 demiş ki:

Senin kimya hocanın adı ne? Bide ben çıkarmışım çok gülerim. Sınıf öğretmeniydim. O zaman bende sınıfı toplayıp izletmiştim. Kimya hocan işini biliyormuş. Kimyacılar azıcık manyak olurlar ama genelde kültürlü insandır.
Hocamın ismi Mahmuttu.Biraz manyaktı.Ona çok çektirdim oda bana herzman yazılıda "0" verdi.Çok severidm o hacayı iyi bi hocaydı ama adamı deli ederdim.Ayrıca ozaman bizim sınıf hocamızdı şimdi müdür yardımcısı.(müdür yardımcı olunca sesini birazdaha yükseltti ama beni pek etkilemedi)..Sanmıyorum sizin benim hocam olduğunuzu çünkü Mahmut hoca'nın beni unutması imkasız

NIRVANA_17 demiş ki:
alp_khan demiş ki:
NIRVANA_17 demiş ki:

Hocamın ismi Mahmuttu.Biraz manyaktı.Ona çok çektirdim oda bana herzman yazılıda "0" verdi.Çok severidm o hacayı iyi bi hocaydı ama adamı deli ederdim.Ayrıca ozaman bizim sınıf hocamızdı şimdi müdür yardımcısı.(müdür yardımcı olunca sesini birazdaha yükseltti ama beni pek etkilemedi)..Sanmıyorum sizin benim hocam olduğunuzu çünkü Mahmut hoca'nın beni unutması imkasız

Benim müdür yardımcısı olma ihtimalim çok düşük öğretmenliğim başladığı sene sona erdi. Benden devlet öğretmenide olmaz. Zaten adımda mahmut değil :)

Sayısız kere izlediğim nadir filmlerden biridir. Ethan Hawke ı ilk bu filmle tanımıştım ben ve hayran kalmıştım. Hepsi birbirinden başarılı oyuncuların. Robin Williams öyle yakışmışki rolüne. Daha ne söylenebilir bilmiyorum. Kitabı da harika. Filmi de müthiş! Mutlaka görün diyorum.

Kesinlikle katılıyorum; şahane bir filmdir Ölü Ozanlar Derneği. Filmin sonu beni baya üzmüştü gerçi ama mutlaka izlenmesi gereken bir film.Hatta birkaç defa izlenmesi gereken bir film, evet :)

Geri