Murat Kekilli ve Yolcuları

rockseverr demiş ki:
yener demiş ki:
taviz verdiğini nerden çıkardın?

son albümünde darkadaşlar farkettiyseniz parçaların çoğunluğu slow.
tamam kekillinin daha öncede yapmış olduğu albümlerdede slow parçalar vardı fakat bu kadar değildi.mesela bir önceki albümde çılgın,usandım,su oldum(ismini hatırlayamadım) gibi parçalar vardı.taviz derken bunu kastetmiştim.

Doğru, eski albümlerden bence eser yok, sololar eksik, ritmler tekdüze/monoton kalmış. İyi ki davulcuda bi fark yok. Bir de gitarları çok arkada bırakmışlar, vokal daha baskın geliyor, Kekilli'nin sesi de o kadar mükemmel değil. O yüzden hayal kırıklığım bir kat daha arttı.

gerçekten son video ve şarkı güsel.ferklı bi adam çok ii biri ama müzik olarak aynı şeyi pek söyleyemem.anadolu rock gibi bana göre olmayan bi türü devam ettirmeye çalışıo.ama ii biri.bu arda YENERcim avatarını çok sevdim güsel bi foto

ya her forumda bı karaşlama muhabbetıdır gıdıyo...madem gereksız adama ne dıye forumuna gırıyosun kardesım ya..hergun aynı seylerı yazıyoruz bızde mecburen...muzıgı hakkında yorum yapın arkafdaslar ınsanların,LUTFEN

ufuko demiş ki:
ya n müziği adamın müzik falan yaptıgı yok
la havle... sizi sayıyla mı veriyolar ya...
senin gibi bok atıcı tipler yüzünden soğudum forumlardan, bi tekrar giriyim dedim eski tas eski hamam...
kardeşim yaptığı müzik değilse sen yap da dinleyelim, alkışlayalım...
olmuyo ama...

adam yaptığı şurda 2-3 album ki ilk 2 albumu süper adam müziğinden kendini anlatıyo müziği siz sadece yok arkasında iyi gitaristler var ama sesi berbat diye değerlindirmemeli teoman şöle bişi demişti şarkının % 90 nı 10 15 dakikada çıkar geri kalan % 10nuyla günlerce uğraşırsın ben bu albumümde o % 10 u sallamadım demişti son albumünden bahsediyo işte o % 90 kısmı onun duyguları oluyo bilmem olsada olur olmasada olur demiş bir arkadaş dünyada en az binlerce grup var bunlar bunları dinleyen belirli kesimler var onlar içinde aynı tabiri kullanırsın hiç olmaz senin için tek beğendiğin guruplar olur okadar ama herkes farklı düşünür . Bir arkadaş onun medyatikliğiyle ilk çıkış şarkısıyla birden kötü bir ün kazanmasıyla ve diğer kasetlerindede bunu devam ettirmek istemeseiyle suçlamış bence bu adam bunların hiçbirinin olmasını istememiştir zaten o yanlış anlaşılma kısa sürdü onun anadolu rockta çıtayı aştığı kesindir son albumu kötü ama ilk iki albumune denecek bişi yok internet indirip dinleyin ikinci albumünün ücra köşelerinde bir yerde radyoda çalınmamış klibi yapılmamış bir şarkısı ama murat kekiliyi inasınımızı iyi anlatıyo .. neyse tek sölemek istediğim o yorumları yaparken biraz haksızlık yapmışsınız boş yere kişiliğini filan eleştirmişsiniz adam güzel müzik yapıyo kimsede bişi diyemez album satış rakamlarına bakarsın dimi....

anadolu benim bu şarkısını bir dinleyin ne kadar özgün olduğunu görürsünüz iyiki adanadan gelmiş yapmış albumünü yoksa gerçekten güzel şeyler kaybederdik scrotestical valla sen iyi cevaplar yazıyon adamlar çıkıp sanki kendileri metallicanın editörleri bunlara versen queen linkin park filan onlarıda beğenmezler olmasada olur derler murat kekilli hem kendi baba adam hem yaptığı müzikte baba...

Müzik dünyasında KEKİLLİ bu işten anlamıyorsa hiç bir kimse anlamıyor demektir !!! Kekilli seviyesizse hiç seviyeli adam yok o zaman !!!

Barış Manço 'dan sonra en iyi Anadolu Rock yapan isim :
Murat Kekilli

bir kere müzikal altyapisina diyecek yok.Ahmet Koç harika düzenliyor.böyle temiz albüm kaydi da çok az albümde var.Ama ben sesindeki KIRIKLIKlardan dolayi fazla dinleyemiyorum.
seviyesiz yakistirmasi çok seviyesizce aslinda.evet,biraz farkli ama medya maymunu degil .efendi biri benim için.

Geri