Asfalt Dünya

Sevgili ustam Alp'in basını üstlendiği Asfalt Dünya ilginç aslında interaktif şovlarıyla tanınmış bir grup. Tarzları ise yine ilginç bir rock anlattıklar itibariyle rock diyorum ama alt aypılar. riffleri vokalleri ve işlerinde iyi elemanlarıyla Türkçe Rock'ın nasıl da güzel olabileceğini sergiliyor bizlere. Grup ALT'ı kardeş grup olarak ilan etti tabii ki ALT'ta onları. Albüm kayıtlarına başlayan grubun kadrosu şöyle;
M. Emrah Özdamar - Vokal, akustik gitar
Ertan Haktanır - Elektro gitar
Alp Erkin Çakmak - Vokal, bas
Serkan Modalı - Akustik gitar
Baran Yıldız - Davul

Onlar kendilerini böyle açıklyor;
"Yeni bir şeyi nasıl anlatabilirsin? Ya da yeni bir lisanı nasıl öğretebilrsin? Konuşulmayan, arakamızda sakladığımız sırlarımızı nasıl paylaşabiliriz?

Peki bizi ezen bir hayatın içinde kurtuluş savaşımızı nasıl verebiliriz, Asfalt bir Dünya'da?

Hayalperest maceracılarız, doğru yöne doğru, inatla !
"

ya ALT'ı çok severim, ama asfalt dünya'yı bir türlü sevemedim. nedense hoşuma gitmiyo. yinede kaliteli bi topluluk diyebilirim. umarım arzuladıkları yerlere gelirler. başarılar...

asfalt dunya

album icin calismalar basladi, davul ve bas kayitlari bitti,
onumuzdeki bahar aylarinda diger kayitlari bitirip kısmetse eylul ayında piyasada olacak album...

alt albumu "ikinci donem" ise miks asamasinda.

okan / alt

evet sonunda buldum basligi.yaklasik iki senedir surekli dinliyorum ben "sakın"ı..elekrolit diye bi grup vardı sanırım onun vokalistinden sonra en cok begendigim ses-tını-ren uclemesi asfalt dunya'nın solistinde."yakın"demesine bayılırdım ayrıca..
cok cok guzel seyler bekliyorum ben..
bu arada daha fazla sarkı bulabilme imkanim varsa sevinirim zira surekli dinlemek cok daha zevkli olur kanımca..
alt'ın da siyahını dinlemistim evet,o da başarılı bi şarkı bence..

Ben sadece "ormanlar kralı"nı dinledim.Grup hakkında da cok bir şey bilmiyorum ama açıkçası pek de hoşuma gitmedi.

Başarılar diliyorum...(albüm için de)

evvel zaman içinde yaşarmış bir dungangaaa :)

çok sevdim asfalt dünyayı..müziklerinin ruhunu bozmasınlar.profesyonel arenaya da çıkmasınlar(çünkü para müziği öldürüyor).evet evet iyiler..

çok iyiler..

Amatör adı altında çıkan grupların içinde en başlarda yer alabilicek kadar iyiler..

pek çok vasat grubun için altın değerinde..

edasahin demiş ki:
bende alt ı cok severim ama bunları hiç begenmedim

hiç beğenmemekte değişik bir yorum, ben şüpheci kişiliğimdir, maksat ararım... neyse konumuza dönersek bende Ormanlar Kralı adlı hoş şarkılarının dışında bişi bilmem grup hakkında... şarkı oldukça iyi bence... umarım hortlarlar bir yerlerden :)

Geri