D.e.M kayıtlar ve yorum&eleştirileriniz?

1) http://www.angelfire.com/art2/serzenis/serzenis.mp3
Serzeniş adlı parçamızın eski ve stüdyo kaydı. (Bas gitar ve davullar Cubase Sx ile yapıldı.)
Söz:Göktuğ ŞAHİN
Müzik:Özgür ÖZAYVAZ-Göktuğ ŞAHİN

2) http://www.angelfire.com/music6/66/SERZENIS.mp3
Serzeniş adlı parçamızın yeni ve ev kaydı.(Tamamen evde ve Cubase kullanılarak kısa bir zamanda yapılmak zorunda kalındı.Davullar Cubase Sx'te yazıldı.Özellikle düzenleme olarak tavsiye bekliyoruz.)
Müzik:Özgür ÖZAYVAZ-Göktuğ ŞAHİN

3) http://www.angelfire.com/pro2/terkidiyar/terkidiyar.mp3 (Bas gitar, davullar ve samplerlar Cubase SX ile yapıldı.)
Terk-i Diyar adlı parçamızın stüdyo kaydı.
Müzik:Göktuğ ŞAHİN

Şarkılar inmiyorsa sağ tıklayıp "save target as" ya da "farklı kaydet" e tıklayınız.

Kullanılan müzik aletleri farklı farklı olduğu için onları yazamıyorum.

Yorumlarınızı,eleştirilerinizi,tavsiyelerinizi,eksiklerimizi vb. içtenlikle iletirseniz D.e.M olarak çok seviniriz.Yeni parçalar hazır oldukça burada yorumlarınıza hazır olacak.Teşekkürler...

terkidiyari dinledim,basında ki stnzler parcayının havasını olumsuz etkilemis,basit bir hava kazandırmısıtr,bence sadece gitarla calın(tabii banada oyle gelmis olabilir)
bu arada sozleri tutmadım yani ne biliyim,piyasada bu tarz terkedilen dusunur,depresyona girer modunda cok parca var,hatta piyasada yeteri kadar ask konseptli sarki var,sozlerin isleniside cok iyi degil,biraz daha ugrasın derim(kotu demiyorum ama vasat),birde 2.kıtada tekrar etmis,vokaliniz baya saglam,iyi islemis sarkıyı ama duygulu olucam diye cok kasmasın,biraz daha doal soylesin sarkıyı.(bende vokalim,o bakımdan cok dikkatimi cekti)
bu arada gitar duzenlemesi iyi,sarkıda tekrar etmemis,yakısmıs..bence vokalinizi ve gitaristinizi asla degistirmeyin,soloda tam benim istedigim gibi,melodik,ozgun ve sade...o bakımdan tebrikler
bir sekilde album cıkartırsanız,tam kliplik parca..

muzik yapmanın zorlugunu cok iyi bilirim,buyuzden saygım buyuk,sadece benim dusuncelerimdi,kırdıysam ozur dilerim.. :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler.
Sözler şarkı yapılırken cidden o ruh halinde yapılmıştı sonra da kaydettik :)= Yani piyasa olsun da satsın falan gibi bir neden için yazılmadı.(O amaçla yazdığım 2 şarkı sözü vardı zaten onlardan da nefret ediyorum ve pek de dinletmem.)
Şarkının başındaki synth yerine nasıl bir şeyler önerebilirsin mesela?
Bir de doğal derken neyi kastettin?Şarkı duygusaldı ve onu işlemeye çalıştım.Söz ve vokalin yorumu için önerin varsa onşarı da açıklayabilir misin?

Kırılmak falan ne demek.Bence çok faydalı bu tip şeyler.Çok teşekkürler tekrardan.

anlayısınız icin saolun,ben korkuyorum bir yandan,kırarım insanları diye..

yanlıs anlasılmasın ben sarkı piyasa icin yapılmıs demedim,mutlaka tum sarkılar icten yapılıyor ama sarkı oyle bir yapılmalı oyle bir ugrasılmalı ki tam yerine oturmalı,genelde sizin kafanızda duydugunuzla ,insanların dinlediginde hissettigi aynı olmayabiliyor,iste bu noktada deneyim ve ugras baslıyor,eminim ki bu parcaların hepsi cok daha degisicektir.

ben olsam sntz. yerine aynı melodiyi elektrik gitar(hafif overdrivela) calardım,sntz boyle 80lerin popu havası vermis,nebiliyim sarkı atmosfer kaybına ugramıs,hic olmadı,klavyepiyano tonuyla filan calın bence,daha karmasık bir harmoni istesiyorsanız belki birde akustik ritim koyulabilir,sonrası aynı devam etsin,guzel olmus duzenleme..
vokal doal soylesin derken,ne biliyim biraz daha rahat bıraksın kendini,cunku cok icten soyluycem,duygu vericem derken,sarknın duygusu ölüveriyor.oyle bir vokal yapılmalı ki,sarkıyı dinleyen su an ki vokalin duygusunu almalı,yani birakn dinleyen hissetsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki bu vokalin verdiği duyguyu dinleyici alacaksa her seferinde değişik tonlama,değişik yorum veya mikrofona ucak/yakın falan gibi teknikler kullanıp değiştirip insanlara dinletip çoğunluk hangisini beğenirse onu mu koymalıyız?Vokaller yapılırken direk içimden nasıl geldiyse söledim çıktım.Yani cidden kasıtlı bir duygu verme hissi uyandıysa sende ya ses tonumdan dolayıdır ya da mikrofon konumundan dolayıdır ya da miksaj.Bir de dinleyen hissetsin tamam da biz hissetmeden nasıl söyleyeceğiz :)=

Hatta başındaki kısım biraz da İlhan İrem havası mı ne veriyor dimi :)= ehe
Çok teşekkürler...

aslında biraz kendimi yanlıs ifade ettim,yani duygusuz soyle onlar anlasından cok,daha doal olun,duygu vermek icin kasmayın dedim.

zaten siz bunun icin ozel bir caba sarfetmiyorsanız,sorun yoktur.

bence ilk paragrafta soylediklerin mantıklı,olabildigi kadar cok insana dinletip,ortasını bulun...
evet ilhan irem konusunda bende bisiler hisettim,bilmem dinler misiniz ama ben az cok koray candemir doneleri gordum.ozellikle kelime ve tonlamalarda,bu kotu birsey degil,yani baskası hissetmeyebilirde,simdi gelip yok olur mu hayda filan diye bisiler yazmayın :)

calısmalara devam... :)

Göktuğcum dinleyecem sizin terkidiyar'ı .Bakalım beni terkidiyar ettirecek mi? :p Bitsin 4 megabaytlık dosya yazacam yorumlarımı.Arkadaşlar lütfen emeğe saygı.Herkes maddi,manevi limitlerini zorlayarak yapıyor çalışmalarını.Olaylara biraz "zevk meselesi" olarak yaklaşmayıp yardımcı olmaya çalışalım birbirimize;önerilerimizle.

Şarkıyı Incubus-Drive'dan sonra dinledim.Durumuda yazalım tam olsun.Şarkı fena değil bence.Daha iyilerini de yaparsınız inşallah.Vokal müziğin altında ezilmiş biraz.(arpejli bölüm hariç) Birde şarkının bazı yerlerindeki sözleri anlayamadım.Artikülasyonunu biraz gözden geçir.Belki kayıttandır diyecem fakat bazı yerlerde de çok net anlaşılıyor dediklerin.Önerilerim şimdilik bu kadar.Çalışmaya devam.Kendinede iyi bak.

Teşekkürler :)= Artikülasyon ve sözlerin anlaşılmaması olayı acaba vokale verilen bas ekolayzırdan dolayı mı?Miksajın ben de kötü olduğunu düşünüyorum.Zaten adamlar kayıtları silmişler,düzeltemiyoruz da!Ne salakça bir durum değil mi?( bu arada Drive süper şarkı :)= )

Goktug olm beste yapmayı bırakırsan doverim walla :) Harbiden yaratıcı adamsın . Hastayım vibratolarına :) :)

Cidden sarkılar cok guzel Kayıdın evde yapılmasına ragmen serzenis hastasıyım abi

Sevgiler & Saygılar

Geri