Nip/Tuck

çok kaliteli bi dizi gerçekten çok süper.geçen haftaki bölümünü kaçırdım yılbaşı gecesine denk geldiği için.izleyen biri warsa bana kısaca anlatabilir mi?bu gece final war oymacıyı çok merak ediyorum ama bnce quentin çıkıcak dedi dersiniz :)

SPAWN-THeUndead demiş ki:
Bana da öyle geliyor. "Ne de olsa o da plastik cerrah, yapabilir. Ama bir de operasyon geçiren bölgenin iyileşme süreci var, ki bu kadar kısa zamanda gerçeklezmez herhalde." diye düşünmüştüm izlerken. Bakalım artık, göreceğiz. ;)

Sevgiler...

başlarda sex partileri gibiydi,ortalarda entrikalara döndü şimdide tam bi dram oldu eyer seneryo dizi başlamadan yazılıp bitmişse enteresan....

ya arkadaslar biraz alaksız olucak ama bende cnbce nin sayfası acılmıo o nasıl oluo annamadım...sitesini takip edemiorum.sayfa görüntüleneiyor diyor.ordaki secenekleri yapıyorum ama olmuyo yardım edebilecek varmı lütfennnn:(

Ve muhteşem final :!:

Oymacı, çoğu kişinin tahmin ettiği gibi Constantine. Finalden önceki bölümde Constantine'nin penisinin olmaması şüphelinin bir başkası olduğunu düşündürdü. Kendi kesmiş olması ihtimali akıllardan geçmedi değil ancak final bölümünde anlattığı üzere penisi doğuştan yokmuş. Derken son bölümde altı bayanın oymacı tarafından saldırıya uğradığını gördük, kızlardan biri oymacıyı arkadaşına saldırırken gördüğünü ve kıza yapay bir penisle tecavüz ettiğini söyleyince herkes oymacının bir bayan ya da Constantine'in olduğunu düşündü. Polis Constantine'nin evini bastığında, onu kollarından yatağa bağlanmış ve oymacı tarzında kesildiğini gördü ve Constantine burada yine paçayı yırttı, ancak aklıma gelen onun kendini kesmiş olabilceği ihtimaliydi. Doktorlarımız Constantine'yi ameliyata aldı, bu sırada yaranın çok kötü olmadığı ve oymacının eskisi gibi hasas çalışmadığı anlaşıldı, bu noktada ben oymacının Constantine olduğuna kanaat ettim sonunda. Her ne kadar ameliyat asistanını şüpheli olarak götürüp sorguya alsalar da, operasyondan sonra Constantine kendi yüzünü, yani oymacıyı gösterdi. Doktorlarımızı epey terletti ve bayağı da canlarını yaktı, ancak sonunda da polis tarafından vuruldu.

Ben finali beğendim açıkçası. Senaryo gelişmelere göre sonradan sonradan yazıldıysa helal olsun, ilk baştan bu şekilde yazıldıysa daha da helal olsun. :)

Sevgiler...

sonuna kadar geldim,en son polisin vurma sahnesini hatırlıyorum ya uyuyakalmışım:)

bu arada bir aralar burada six feet under forumu vardı bulamadım onu burda söylüyorum;nip-tuck yerine six feet under ın yeni sezonu var artık....geç de olsa....

eywalla güzel olmuş ve tamam bi daha gelecekle ilgili yorum yapmıyacam :) ama takıldığım 2 yer var. 1- quentin vuruluyo ve yere düşüyo tabi tüm polis ekibi de orda sonra adamın nabzına vs. bakmadan hemen morga kaldırılıyo. (pardon dizi dünyanın hangi ilginç ülkesinde çekiliyodu) sonra zırh varmış meğerse üstünde.. kit geliyo kurtarıyor falan.. e peki kan vardı yerde, hadi kanı ayarladınız nabzı nası ayarladınız... 2- sonra yanlış anlamadıysam (yamuluyor olabilirim) kit ensest ilişkiden doğmuş bi çocuk.. e quentin normal ilişki çocuğuysa, bi normal ilişki ve bi ensest ilişkiden doğan çocuklar kardeş olmazlar yani en azından öz kardeş olmazlar.. ama öz kardeş die geçiyordu..

bu ikisi kafama takıldı :) bunlara rağmen iyiydi....

off bitti ya..ne iyi gidiodu pazar akşamlarına bu sezon sonlarına gıcık oluyorum zaten....müthiş bi dizi tek kelimeyle sonu da çok ii bağlamışlar helal olsun :p

swin demiş ki:
off bitti ya..ne iyi gidiodu pazar akşamlarına bu sezon sonlarına gıcık oluyorum zaten....müthiş bi dizi tek kelimeyle sonu da çok ii bağlamışlar helal olsun :p

demiş.. kıyaslanmaz ama bence six feet under nip tuck kadar iyi bi dizi. yani bakış açıları çok değişik tabi de... izlemezseniz kesinlikle çok şey kaçırırsınız...

the_wall demiş ki:
eywalla güzel olmuş ve tamam bi daha gelecekle ilgili yorum yapmıyacam :) ama takıldığım 2 yer var. 1- quentin vuruluyo ve yere düşüyo tabi tüm polis ekibi de orda sonra adamın nabzına vs. bakmadan hemen morga kaldırılıyo. (pardon dizi dünyanın hangi ilginç ülkesinde çekiliyodu) sonra zırh varmış meğerse üstünde.. kit geliyo kurtarıyor falan.. e peki kan vardı yerde, hadi kanı ayarladınız nabzı nası ayarladınız... 2- sonra yanlış anlamadıysam (yamuluyor olabilirim) kit ensest ilişkiden doğmuş bi çocuk.. e quentin normal ilişki çocuğuysa, bi normal ilişki ve bi ensest ilişkiden doğan çocuklar kardeş olmazlar yani en azından öz kardeş olmazlar.. ama öz kardeş die geçiyordu..

1) Quentin polisler tarafından vuruluyor ve ölüyor. Nabzına bakılmadığını nereden biliyorsun :?: ;) O kadar kovaladılar katili, nabzına bakmadan kaldırırlar mı morga hiç? :LOL:

2) Baba birse, biri ensest diğer normal bir ilişkiden doğan iki insan kardeştir, hem de öz kardeştir. Baba aynı kişi olduktan sonra nasıl bir ilişki sonucu doğduğu mühim değil.

Sevgiler...

4. sezon bölümlerini ne zaman yayınlarlar kimbilir. 2.sezon ile 3.sezon arasındaki süre çok fazlaydı. umarım yine aynı şekilde olmaz.
sezon finalinde eşzamanlı sahneleri biraz abartılı buldum. her iki olayda da aynı replikler falan... bir de quentin'in ölmediğinin anlaşılmaması saçma olmuş. böyle mi çalışıyor amerikan polisi :D yine de seviyorum ben bu diziyi. benzersiz bana göre.

silent_guitar demiş ki:
the_wall demiş ki:

1) Quentin polisler tarafından vuruluyor ve ölüyor. Nabzına bakılmadığını nereden biliyorsun :?: ;) O kadar kovaladılar katili, nabzına bakmadan kaldırırlar mı morga hiç? :LOL:

2) Baba birse, biri ensest diğer normal bir ilişkiden doğan iki insan kardeştir, hem de öz kardeştir. Baba aynı kişi olduktan sonra nasıl bir ilişki sonucu doğduğu mühim değil.

Sevgiler...

abi nabzı atmayan bi adam nası oluyor da canlanıyor? nabız durduktan sonra bi adamı nasıl canlandırıyorsun? bu konuda bi bilgin var da bize mi söylemiyorsun... (tıp kaçta okuyorsun :) ) ayrıca anneyi nası atlıyorsun onu da anlamadım.... neyse....

he bi de son olarak, yaw nereye bi yazı yazsam önünde ya da arkasında senin yazın var. ben tv izlerken yan kotukta falan mı oturuyorsun anlamadım ki....

the_wall demiş ki:
silent_guitar demiş ki:
the_wall demiş ki:

Sevgiler...

abi nabzı atmayan bi adam nası oluyor da canlanıyor? nabız durduktan sonra bi adamı nasıl canlandırıyorsun? bu konuda bi bilgin var da bize mi söylemiyorsun... (tıp kaçta okuyorsun :) ) ayrıca anneyi nası atlıyorsun onu da anlamadım.... neyse....

he bi de son olarak, yaw nereye bi yazı yazsam önünde ya da arkasında senin yazın var. ben tv izlerken yan kotukta falan mı oturuyorsun anlamadım ki....
Şimdi, daha önce de belirttiğim gibi nabzı durup da sonradan hayata dönen insanlar mevcuttur, değil mi? ;) Yani, bunu ilk defa bir dizide mi görüyorsunuz da bu kadar hayıflanıyor, "bu ne biçim senaryo kardeşim" gibi düşünüyorsunuz. Hem düşünün ki, bu dizide ne süprizler gördük, izledik, bence bu da gayet normal karşılanacak bir gelişme dizide. ;) )Tıp okumuyorum bu arada. :p)

Anneyi atlamamın sebebi şudur: iki insanın öz kardeş olması için babalarının bir olması gerekir, yani annelerin farklı kişiler olması bu durumu değiştirmez. Bahsettiğin iki kişinin babası aynı insan evladıysa, çocuklardan birinin ensest diğeri normal ilişki sonucu doğması onların kardeş, hem de öz kardeş olmasını engellemez. ;)

Son olarak, bir yerlere yazmam için yan koltukta oturmama gerek yok. ;) Zaten izlenebilecek kanal, program ve diziler kısıtlı; bu da demek oluyor ki, aynı şeyleri izliyorum, en azından ortak birkaçını. :)

Sevgiler...

Bu diziyi izlediğimden beri yanlış meslek grubunda olduğumun farkına varıyorum. Geç olmadığını düşünsem Tıp fakültesine girip estetik cerrahı olucam :) Final gerçekten çok güzeldi bir ara ellerinin kesiliceğini düşündüm gerçekten düşünmesi bile korkunçtu.

Ben kesintisiz olarak 4 sezonuda son 1 haftada izledim :) Beyin falan kalmadi ama ardarda sadece cok uzun bir film gibi gibi geldi sadece. Oscar zamanlari bitince dizileri bolca izlemeye vakit kaliyor :) Turkiye`de kesiliyormus sahneler Six Feet Under`a yaptiklari gibi ama bazi sahneler harbi insani yerinden hoplatan seyler.

Dizi de Julian McMahon haricinde herkesin biraz dramayi abartarak oynadiklarini dusunsem dahi yine de oyunculari sevdim baya. Islerini iyi cikariyorlar. Özellikle her bölum estetige gelen insanlar cok guzel seyler katiyorlar diziye. Gerci hepsinin tam da o sirada doktorlarin yasadigi duygulara mesaj olurmus gibi konusmalari delirtiyor olsa dahi ben yine de seviyorum.

Senaryoya gelirsek eger bilmeniz gereken bir sey var. Dizide olan her ameliyat gercege dayali. Baya absurt seyler yapildi ama yazar Ryan Murphy gercekte olana göre yaptigini söyluyor hepsini ve yuz nakli bile dunyada ilk defa gerceklestirildikten sonra dizi de gerceklestirildi ilk defa. Olmadi ama yine de denendi. Insan biraz soka girmiyor degil aslinda bu tur sacma takintilari ya da bu tur acayip sorunlari olan insanlara.

1. sezon en iyisi olmak uzere ardindan ikinci, dörduncu ve ucuncu sezon siralarmasi ile geliyor. 3. sezon dizi beni cok bogdu. Dizi de bir tane bile iyi sey olmadi 3. sezon boyunca. Kötu seyler ustuste ve bir de 15 bölumu bir gunde izliyorsaniz daha bir bunaltiyor insani.

Bu arada iki sey daha ekliyim aklima gelmisken. Julian Mcmahon eski Avustralya basbakaninin ogludur. Basbakan olup insanin oglunun bu tur sahneler cekmesi acaba adamda nasil bir tepki yapiyodur diye merak etmiyorum desem yalan olur :) Bir de adamin adi Constantine diye cevirilmis olmasina cok guldum yahu. Costa ve guney amerika asilli bir soyadi. Constantine yanilmiyorsam yunanlarin kullandigi bir isim...

Geri