Slayer Grubunun Tonu Ve Ekipmanları Hakkında

gitarın özel olmasını herseyi saglar yapılan agacı freat lerin malzemesi ve cakılısı koprudeki tremelo yada floyd rose u manyetikleri ve isciligi bu arada soyledigin zoom urunlerinin ikiside cok tatlı kafanda illaki slayer soundu olmasın bence cok guzel tonlar yakalayıp cok guzel seyler calabilirsin belki bi gun slayer ı bile pataklayabilirsin :D

İyi bir dist almak için süper gitar lazım değil ben dimarzio takılı fender squier ile ibanez sm7 pedalımın disti %25 yani çeyrek açtığımda en sert tonu alıyorum. Çok açarsanız daha yayık yabancıların fat dediği(Türkçe karşılığını tam bilemiyorum malesef) türde bi tok ton alırsınız. gitarla alakalı değil tamamen yani %70 demiş biri öyle birşey evet.

slayer tonu sanırım bütçenle alınabilcek birşey değil arkadaşım sen şimdi devam et iyice öğren Satrianimi ne demişti siz daha iyi çalmaya başladıkça daha iyi ekipmanlar kendiliğinden gelicek diye öyle olur bi yerden ordan burdan bişey denk getirirsin mutlaka.

Prelektro demiş ki:
İyi bir dist almak için süper gitar lazım değil ben dimarzio takılı fender squier ile ibanez sm7 pedalımın disti %25 yani çeyrek açtığımda en sert tonu alıyorum. Çok açarsanız daha yayık yabancıların fat dediği(Türkçe karşılığını tam bilemiyorum malesef) türde bi tok ton alırsınız. gitarla alakalı değil tamamen yani %70 demiş biri öyle birşey evet.

slayer tonu sanırım bütçenle alınabilcek birşey değil arkadaşım sen şimdi devam et iyice öğren Satrianimi ne demişti siz daha iyi çalmaya başladıkça daha iyi ekipmanlar kendiliğinden gelicek diye öyle olur bi yerden ordan burdan bişey denk getirirsin mutlaka.

dostum senin iyi bir distten ne kastettiğin önemli ama çok önemli bir yanlışın varki zaten bu yanlış bütün türk gençliğinde var. bi kere en sert tonu %25te alıyosan zaten olayda bi sakatlık var demektir şunu anlatmaya çalışıyorum bu adamların derdi sertlik değil. yani anladığınız şekilde değil adamlar öncelikle kaliteli bir ses dalgası üretiyolar yani senin squireasla üretemeyeceği birşey adamların derdi bu. sen o sert tonunla studyoda bi kayıt yap nedemek istediğimi anlarsın aynen sinek vızıltısı gibi yani dünya standartlarına gelemememiz işte bu distorsiyonun %70 pedala bağlı sanmamızdan bu kafayla saklıkentten ötesi zor görünür bize

Ben slayer'ın ürettiği ses tonuna kaliteli demem açıkçası. Sadece akıcı ve fazla distorte edilmemiş bir sound. Sanılanın aksine çok yüksek gain'lerde değil slayer sound'u...

Ya kafa yormaya değmez, slayer sound'u slayer'ındır. Siz kendi soundunuzu oluşturmaya bakın...

Jeff_Loomis in dediği gibi, bence de Slayer tonu özenilecek bir ton değil, tabi adamların kendi tercihidir sizin de kendi tercihinizdir öyle çamur atmak da bana düşmez :D

aşağıda linkini verdiğim sitede birçook ünlü gitaristin ekipmanlarının ayrıntılı açıklamaları mevcut, gerçi Slayer'ın gitaristlerine ait bişey göremedim ama bir bakın derim ;)

http://www.hamptonplace.com/tonedepot/musicont.shtml

en karmaşık kirk hammett setup ı :D

yaa zaten o tonu yakalamak için kerry onca yıl kasıyor 1, 2.si adamın elindeki gitar anfiye gidene kadar onca yoldan geçiyor sadece gitarı distotiona onuda anfiye bağlamak değil, 3.sü o aletler hayvan gibi pahalıdır bi benzerini yakalamak için bile 80$ 100$ oldukça az..... o yüzden temiz distorted bi tonla çal bence yeterli olur

bkz : http://store1.yimg.com/I/gear1_1819_2485503

zoom 505 le slayer sesi alınıyorsa ben atiyorum xt live ı.

adamların kullandigi bitanecik kafa kabine 4 tane gitar alirsin.

prosesor al. gt8 ,xt live. patch indir. biraz benzer tonlar yakalaya bilirsin. Bir zahmet 800ytl yi falanda gözden çıkar ama.

ulan o kel dallama yüzünden bronze bcrich warlock aldım o herifi gördüğüm yerde dövücem "eşşeolueşşek".. japon ibanezim warda şimdi Allahtan yoksa bi daha elime gitar almiyacaktım :D

Dostlar gitardan gitara ne kadar fark ediyo,100 dolarlık gitar ile 1000 veya 2000 dolatlık gitar arasında ki fark neden kaynaklanıyor.
Yoksa en büyük farkları fiyatımı,ben başka gitar kullanmadığım için bilmiyorum,zaten gitarıda rockmarketten kazandım,vivace marka kendileri.
Marshall amfi aldım mg15cdr gain tonlarını hiç beğenmiyorum,acaba gitardan mı yoksa amfimi bozuk bilmiyorum.
ZOOM 606 GUITAR EFFECTS PROCESSOR ve Zoom 505'ler ne oluyor,bunlar hakkında hiç bilgim yok nasıl tonlar veriyolar.Slayer'a benzer tonlar tabiiki çok zor,adamlar bar grubu değil,gelmiş geçmiş en büyük grup(bence),benim aradığım ucundan veya yakınındanda olsa benzer tonlar almak.Şu ana kadar hiç pedal kullanmadım,bu arada pedal ile bağlantı nasıl kuruluyor.
Cevaplarınızı bekliyorum

------------------------------------------------------------------------------------

100 dolarlık bir gitarda en başta manyetikler kötüdür senin anfiden kötü boğuk karmaşık olarak aldığın ses single manyetik izlenimi verio ki distorşın da arkadan gürültü yapar adi single manyetikler ne kadar açarsan distorşın seviyesini o kadar hoşaf bi ses çıkar ki bu da normal, bu yonden anfin sağlam endişe etme. En başta yapman gereken gitarına dimarzio vb cebindeki paraya gore arka eşik tarafına humbecker tipi düzgün bir manyetik taktırmak (gitar satan mağazalarda veya forumlarda internette 2. el bulabilirsin bu tip bir manyetik) eğer slayer vb çalma girişimin olucaksa düzgün bir manyetik şart ilk aşamada.
Sonraki aşama bu gitarı anfine takıp gain-drive-volume-mid-bass-treble + - biraz kurcaliyip bakıcaksın seni tatmin eder bi ton yakalayabiliormusun, o marshall dan fena bi ses çıkmaz sonuçta yeni başliyosun olaya.(küçük anfilerde volume-ses i biraz köklemek lazım net bi sonuç almak için) Yok anfinin distorşın yetmedi pedal alıcam dersen arkadaşların dediği gibi mt2 gibi bir pedal la işe koyulabilirsin 2. el alarak.
Pedal ile bağlantı kurmak kolay iş 2 adet kablo lazım birisi gitarla pedal arasında dieri pedal la anfi arasında fişleri takıcaksın çok basit bi iş.

single manyetik: http://upload.wikimedia.org/wikiped...EF.jpg/170px-Stratocaster_closeup-SteveEF.jpg

humbucker manyetik: http://www.musik-schmidt.de/osc-schmidt/catalog/images/Fender-0111700320_2.jpg

bossmt2: http://www.sklepmuzyczny.pl/zdjecia/676.jpg

pedal bağlantısı : http://www.tonebone.com/images/guitar-distortion-amp.gif

2. el muzik aletleri ekipmanı vs bulmak için bir site:
http://www.intoko.com.tr/index.php?...&type=normal&z=&for_sale=&location_id=&photo=

kelle demiş ki:
zoom 505 le slayer sesi alınıyorsa ben atiyorum xt live ı.

adamların kullandigi bitanecik kafa kabine 4 tane gitar alirsin.

prosesor al. gt8 ,xt live. patch indir. biraz benzer tonlar yakalaya bilirsin. Bir zahmet 800ytl yi falanda gözden çıkar ama.

zuahahhahahaha :LOL: :LOL: :LOL:

Hayyy ağzına sağlık. +6541651651616

gitardan gitara bence sesten çok çalma rahatlığı farkeder. (ses farketmez demiyorum emg81 ile stok manyetik bir olamaz tabii ki) ucuz gitarla bastığın nota iyi çıkmaz(gerçi bu da sesi etkiler dolaylı olarak).

90'lardaki DeathRide furyasından faydalanan çok olmuşlardı. Sana da öneririm DR-2 modellerini. Sağa sola sor olmazsa,forumlarda bulabileceğini bir arkadaşım haber vermişlerdi.

Geri