Eternal Sunshine Of The Spotless Mind

yok yok gösterime girmiicekmiş adamlar filmi almamışlar yaa.. yani insan gerçekten deliriyo böle filmleri getirmiyolarda yok bilmemne bebekbakıcısı, süper sarışın bilmemne getiriyolar. para kazan para kazan nereye kadar abi.. azcık hizmet et, olmaz ama. insan deliriyo ya cidden. neyse..film gerçekten çok etkileyiciydi, hatıralarının silinmemesi için uğraşması falan gerçekten insanı bi sersemletiyo.. adamlar güzel yapmışlar.. izlemeyenler muhakkak izlesinler

Soundtrackleri var filmin bende ama hala filmi izleyemedim bekliyim diyorum gösterime girsin öyle izliyim ama umudumuda kaybettim açıkcası ..
Everybodys gotta learn sometime şarkısını herkese tavsiye ederim ;)

Cornflakegirl demiş ki:
Soundtrackleri var filmin bende ama hala filmi izleyemedim bekliyim diyorum gösterime girsin öyle izliyim ama umudumuda kaybettim açıkcası ..
Everybodys gotta learn sometime şarkısını herkese tavsiye ederim ;)

Soundtrackleri sırasıyla :

- mr. blue sky - electric light orchestra
- collecting things
- light & day - the polyphonic spree
- bookstore
- it's the sun [kcrw morning becomes eclectic version] - the polyphonic spree
- wada na tod - lata mangeshkar
- showtime
- everybody's gotta learn sometimes - beck :twisted:
- sidewalk flight
- some kinda shuffle - don nelson
- howard makes it all go away
- something - the willowz
- postcard
- i wonder - the willowz
- peer pressure
- dream upon waking
- strings that tie to you
- phone call
- nola's bounce - don nelson
- down the drain
- row
- drive in
- main title
- spotless mind
- elephant parade

filmin kronolojisini kızın saç rengine göre sıralarsak sahneleri aklımıza rahat yerleştirebileceğimiz bi film..önemli bi detay gerçekten.eğer kız kafasını renk renk boyuyo olmasaydı,ben hala neresi neresi bu filmin diye düşünüyo olurdum..
ikisinin tanışma gününden itibaren;
yeşil-turuncu-kırmızı-mavi..

Filmin basligini gorur gormez yazmak zorunda oldugumu hissettim.Huzunlu bir ruh hali icerisinde bu filmi izlemek sizi katmerli bir melankoli evresine sokacagi muhakkaktir.Bizzat tarafimdan musahede edilmistir.Bu faideli film aklima her gelisinde o duygu yuklu sahne olan ( donmus golde iki asikin sirtustu yatip gokyuzunu izlemeleri ve filme nefis oturan Beck'in sizlatan parcasi) gelir.

perpetual_desolation demiş ki:
yok yok gösterime girmiicekmiş adamlar filmi almamışlar yaa.. yani insan gerçekten deliriyo böle filmleri getirmiyolarda yok bilmemne bebekbakıcısı, süper sarışın bilmemne getiriyolar. para kazan para kazan nereye kadar abi.. azcık hizmet et, olmaz ama. insan deliriyo ya cidden. neyse..film gerçekten çok etkileyiciydi, hatıralarının silinmemesi için uğraşması falan gerçekten insanı bi sersemletiyo.. adamlar güzel yapmışlar.. izlemeyenler muhakkak izlesinler

ben bugün hep quote yapıyorum ama hakkatten buna da katılıcam. delirdim ya. manderlay de gelmicekmiş galiba.

Filmin afişlerinden en beğendiğim ;

eternal.jpg

Çok fazla etkilendiğim filmlerden biri.jim carrey her zamanki gibi süper oynamış.Filmin kurgusu da çok iyiydi bence en azından farklıydı.

senaryosu oldukça özgündü. beğenerek izlediğim filmlerden biridir. gerek filmin afişi, gerekse senaryo, yönetmenlik, oyunculuk muhteşemdi. herkese tavsiye ederim.

hulyaengm demiş ki:
senaryosu oldukça özgündü. beğenerek izlediğim filmlerden biridir. gerek filmin afişi, gerekse senaryo, yönetmenlik, oyunculuk muhteşemdi. herkese tavsiye ederim.
afişlerinin filmi yansıttığına hiç inanmıyorum ben nedense..bir kaç tane farklı afişi var elimde,ve hiç bir şekilde filmle alakası yok..özellikle de jim carrey'nin kaşlarını kaldırıp yukarı baktığı görüntüsü olan..komedi filmi gibi..zira yukardaki de hiç hoş değil..

bence yukardaki ödüllerin hepsini hatta fazlasını hakedecek kadar şık bi film, senaryo oscarı vardı zaten filmin, michel gondry björk şarkılarına çektiği uçuk kliplerle önceden ne kadar parlak bi zeka olduğunu kanıtlamıştı bu filmle favori yönetmenlerim arasına girdi, kate winslet için söze gerek yok yalnızca son dönem aktrisler arasında en iyisi bence (oscarı da haketmişti bu filmle, o mimikler ne öyle ya!), tek üzüntüm bu filmin satın alındığı halde bizim sinemalarda yayınlanmaması, sinemada izlemek isterdim, umarım michel gondry'nin yeni filmi için aynı akıbet söz konusu olmaz :mrgreen:

asmashingpumpkin demiş ki:
bence yukardaki ödüllerin hepsini hatta fazlasını hakedecek kadar şık bi film, senaryo oscarı vardı zaten filmin, michel gondry björk şarkılarına çektiği uçuk kliplerle önceden ne kadar parlak bi zeka olduğunu kanıtlamıştı bu filmle favori yönetmenlerim arasına girdi, kate winslet için söze gerek yok yalnızca son dönem aktrisler arasında en iyisi bence (oscarı da haketmişti bu filmle, o mimikler ne öyle ya!), tek üzüntüm bu filmin satın alındığı halde bizim sinemalarda yayınlanmaması, sinemada izlemek isterdim, umarım michel gondry'nin yeni filmi için aynı akıbet söz konusu olmaz :mrgreen:

yazdıklarına katılmamak elde değil. gerçi aramızda afişiyle film arasında bi alaka kuramayanlar olsada, afişiyle, senaryosuyla, oyunculuğuyla, yönetmenliğiyle TEMİZ bir film olduğunu tekrar etmek istiyorum...

Bu film hakkında çok iyi yorumlar okudum.Jim Carrey'in oynadığı en iyi film yakıştırması bile kullanıldı fakat tembellikten dolayı izleyemiyoruz işte."Bigh Fish"te sırada ama ne zaman gelecek bu filme sıra bakalım?

enchant demiş ki:
Bu film hakkında çok iyi yorumlar okudum.Jim Carrey'in oynadığı en iyi film yakıştırması bile kullanıldı fakat tembellikten dolayı izleyemiyoruz işte."Bigh Fish"te sırada ama ne zaman gelecek bu filme sıra bakalım?
ben o sıranın ne kadar çabuk gelirse,o kadar iyi olacağına inanıyorum ;) favori filmimdir dedim,inan bana :LOL:

noSurprises demiş ki:
enchant demiş ki:
ben o sıranın ne kadar çabuk gelirse,o kadar iyi olacağına inanıyorum ;) favori filmimdir dedim,inan bana :LOL:

Dış yorumlarıda çok iyiymiş.Bu hafta izleyeceğim zaten.İyice meraklandırdınız efendim. :LOL: İzleyip her iki filmin topiklerine yazarım yorumlarımı. ;)

Geri