Game Of Thrones

İkinci sezonun şu ana kadarki bölümleri sanki multiplayer bi Age Of Empires campaigni gibi lan. Herkes kaynak ve asker toplama derdinde, taraflar birbirine söz vermiş "beyler herkes hazır olmadan dalmıyoruz" diye. Bizim arkadaşlarla başımıza çokça geldiği gibi tam savaşa girmek üzereyken masaüstüne atmasa bari.

Joeffrey'i okulunda tuvalete çekip dövmüyorlarsa ben de bir şey bilmiyorum... O nasıl iğrenç bir ses tonudur lan, o tonla bağırıyor bir de. Snow'da lordkomendırdan şamarı yiyecek salak herif, kılıcı tekrar kaybedecek de o saçlarını sıfıra vuracaklar. Kaldı 4 bölüm lan! Fringe de bitecek, işte biz o zaman...

Lan bi de ne okudum seri hakkında. Yapımcılar falan bir yerlere röpörtaj vermiş. Kelebek etkisiyle yazıyormuş senaristler olaya gel. Nasıl kelebek etkisi? Mesela Khaleesi evlendirilip cinsel ilişki yaşadığında vs. 13 yaşındaymış kitaplarda. Dizide ise kanunen böyle bir olayı yayınlama hakları olmadığı gibi reşit oyuncu oynatıp 13 yaşında olduğunu ima etmeleri bile yasakmış. Dolayısıyla kitaplara göre olayların akışı öngörülerek 3-4 yıl ilerden seyrediyormuş senaryo. Haliyle ileriki sezonlarda kitap ve senaryonun bugünkünden daha çok ayrışması söz konusu olabilirmiş. O yüzden kitapları ve diziyi aynı anda önermiyorlarmış. Aha buyur patladı bizim kitap işi.

Lan bi de ne okudum seri hakkında. Yapımcılar falan bir yerlere röpörtaj vermiş. Kelebek etkisiyle yazıyormuş senaristler olaya gel. Nasıl kelebek etkisi? Mesela Khaleesi evlendirilip cinsel ilişki yaşadığında vs. 13 yaşındaymış kitaplarda. Dizide ise kanunen böyle bir olayı yayınlama hakları olmadığı gibi reşit oyuncu oynatıp 13 yaşında olduğunu ima etmeleri bile yasakmış. Dolayısıyla kitaplara göre olayların akışı öngörülerek 3-4 yıl ilerden seyrediyormuş senaryo. Haliyle ileriki sezonlarda kitap ve senaryonun bugünkünden daha çok ayrışması söz konusu olabilirmiş. O yüzden kitapları ve diziyi aynı anda önermiyorlarmış. Aha buyur patladı bizim kitap işi.
Madem öyle, Skins'de nasıl sevistiriyorlar 18 yaşından küçük olduğu söylenen(oyuncular daha büyüktür tabi) kızları vs? Gerci İngilizler'in kuralları farklı olabilir.

kurgu ile gerçeği ayırt edebiliyorlar. ingilizler veya genel olarak avrupalılar da sansür anlayışı yok. mesela 10 sene önceye kadar bizim tv ler de öyleydi. amerika da farklı işliyor.

kaldı 3 bölüm.

snow piçi abazanlığın yanında bakirliğine yenildi. jamie lannister adlı orspu evladı yine çıktı ortaya,kellesi gider umarım. ayrıca adam büyücü beyler.

Geri