Cem Karaca

cem karaca diyince akan sular durur;onun gibisini dinleyemeyiz.herşeyiyle mükemmel bi sanatçıydı.gerçek sanatçı cemkaracaydı işte.şimdi hergün tvlerde yeni yeni gördüğmüz sanatçı diye adlandıılan kişileri görünce okadar üzülüyorumki..hatırlarmısınız bılmıyorum ama 4/5yıl önce beyaz showda kıraç ve cemkaraca tamirci çırağını beraber söölemişlerdi.tek kelimeyle ikisi biraraya gelince SÜPERDİİİ..KIRACIN DA MÜZİÐİ ÇOK KALİTELİ VE BENCE O DA GERÇEK SANATÇI DİYEBILECEÐIMIZ BİRİ.

Ferry demiş ki:
Anadolu Rock kesinlikle ayakta tutulmalidir...

2004 senesinde iste bu sozleri sarf etmistik arkadaslar.. Simdi geldik 2007 senesine ve anadolurock muzigi adina yaptigimiz bi kac calisma oldu.

Gurup olarak yasadigimiz en guzel olayi ise bi kac gun once yasadik , ve bunu sizinle paylasmak istedim.

Zeyno sarkisini caldik fotograflardan olusan eglenceli bi klip cektik ve bunu youtube e koyduk.. ve iki gun once videomuza hic beklemedigimiz birinden bi yazi geldi.. Videomuza yazi yazan kisi bizamanlar Apaslarin pianisti Jacques Covo idi(turkce Ceki Kovo, bilenler bilir)!!!

Bizim icin bir efsane olan Cem Karaca ve onunla muzik hayatini paylasmis olan Apaslarin deyerli muzisyenlerinden birinin bizim videomuza bi yazi birakmasi bizi gercekten cok onurlandirdi..

Jacques Covo:
1961 senesine doğru bazı elemanların gruptan ayrılması ile birlikte Kuartet-X grubu ile birleşen Şen Gençler, Kuartet-X’ten davulcu Leon Habib, bas gitarist Suat Matalon ve piyanist Ceki Kovo; Şen Gençler’den gitarist Mehmet Soyarslan, gitarist Yalçınkaya Tümay ve solist Sadık Bütünley kadrosuyla Apaşlar ismi altında ilk defa sahne almaya başladılar.

Zeyno - Cem Karaca & Apa$lar (1969) covered by Gardaslar(2006):
http://www.youtube.com/watch?v=wuEk4uQVCQo

Ferry demiş ki:
Ferry demiş ki:
Anadolu Rock kesinlikle ayakta tutulmalidir...

2004 senesinde iste bu sozleri sarf etmistik arkadaslar.. Simdi geldik 2007 senesine ve anadolurock muzigi adina yaptigimiz bi kac calisma oldu.

Gurup olarak yasadigimiz en guzel olayi ise bi kac gun once yasadik , ve bunu sizinle paylasmak istedim.

Zeyno sarkisini caldik fotograflardan olusan eglenceli bi klip cektik ve bunu youtube e koyduk.. ve iki gun once videomuza hic beklemedigimiz birinden bi yazi geldi.. Videomuza yazi yazan kisi bizamanlar Apaslarin pianisti Jacques Covo idi(turkce Ceki Kovo, bilenler bilir)!!!

Bizim icin bir efsane olan Cem Karaca ve onunla muzik hayatini paylasmis olan Apaslarin deyerli muzisyenlerinden birinin bizim videomuza bi yazi birakmasi bizi gercekten cok onurlandirdi..

Jacques Covo:
1961 senesine doğru bazı elemanların gruptan ayrılması ile birlikte Kuartet-X grubu ile birleşen Şen Gençler, Kuartet-X’ten davulcu Leon Habib, bas gitarist Suat Matalon ve piyanist Ceki Kovo; Şen Gençler’den gitarist Mehmet Soyarslan, gitarist Yalçınkaya Tümay ve solist Sadık Bütünley kadrosuyla Apaşlar ismi altında ilk defa sahne almaya başladılar.

Zeyno - Cem Karaca & Apa$lar (1969) covered by Gardaslar(2006):
http://www.youtube.com/watch?v=wuEk4uQVCQo

yeni cem karaca yorumlarinizi bekliyoruz youtube da.....!

Ben Azerbaycandan yazıyom.Cem Karaca fanları burda çok.Amma burada bi şeye şaçırdım.Bazıları yazmış ki Cem karaca hak yoluna döndü falan filan.
Bu nur sistemi onu da çokertdi.Cem gerçek bir kommunist.Zaten dindar biri böyle bir müzik yapamazdı

Cem karacanin felsefesi(hayati) "komunist" veya "dindar" diye adlandirilip kesip atilamaz. Bi kefeye sokulamaz. Bukadar basit degildir. Cem Karaca felsefesi daha bi ayridir, daha genis kapsamlidir. Anlayabilmek icin cok iyi arastirmak gerekir, su an itibariyle benim kapasitem yetmiyor onu anlamaya ama seninkininde yetmedigini soyliyebilirim yazdigin cumleye bakaraktan !

camus demiş ki:
Ben Azerbaycandan yazıyom.Cem Karaca fanları burda çok.Amma burada bi şeye şaçırdım.Bazıları yazmış ki Cem karaca hak yoluna döndü falan filan.
Bu nur sistemi onu da çokertdi.Cem gerçek bir kommunist.Zaten dindar biri böyle bir müzik yapamazdı

cem karaca kominist degildir lutfen bilgisizseniz bu konuda yorum yapmayın lutfen...

herkese ben bir ceviz agacıyım kitabını okumasını tavsiye dereim cem karaca nın hayatını anlatan

o gerçek bir ustaydı anadolu rockın üstadı Cem Karaca gibi bir müzik adamı bir daha gelmez dünyaya...
Cem Karaca için bukadar az msjın atılması gerçekten üzücü en çok övgüyü en çok msjı cem karaca'nın aldığını düşünerek aradım başlığı ama bulunca şaşırdım...
karizmatik bir sese karizma bir kişiliğe sahipti,onun yorumladığı parçaları hala bıkmadan usanmadan dinleyebiliyorum;sende başını alıp gitme parçasını her gece dinlerim dinlemeden uyuduğum gece olmadı ve hala sıkılmadan dinliyorum...cem karaca bir idoldür...
cem_karaca90.jpg

mekanı cennet olsun...

arkadaşlar cem karacanın arayıpta bulamadığım bir parçası var yardımcı olabilirseniz sevinirim...dağların arkasında yar önündeyse ayrılık var diye giden bir parça sizi ancak bukadar aydınlatabilirim:)

Cem Karaca komunist değildir ben bir ceviz ağacayım kitabını yarın gidip almayı düsünüyorum...komnist nedir komunizm nedir bilmeden ben koministim o komunistdir diyen arkadaşlarımız çok zaten konu siyaset olunca karsılaştığım 10insanın 9u çok saçma düşünüyor kendimi bu yuzden ayrıcalıklı hissedıyorum çoğu zaman...bilinçli olmak bilmek herşeyin farkında olmak güzel birşey herkese tavsiye ederim özellikle at gözlüğüyle dolaşan ve bilmeden ben buyum diyen arkadaşlarıma tavsiye ederim...herkesin düşüncesi kendisine tabiki ama tarih boyunca kimseye faydası olmayan düşüncelerin peşinde koşan arkadaşlarıma bu sözüm bence uyanın artık.... :!: :!: :!:

cem karaca yetmişlerde her türlü sol faaliyete , sendikal harekete gerek müziğiyle gerekse birey olarak destek vermiştir.. fakat haklısınız komünist olup olmadığı kesin değildir..komünizm de en az cem karacanın karakteri kadar derindir kimseye faydası olmayan düşünceler diyerek kestirip atılamaz.. karşıysanız bile bu sitede bu şovu yapmaya hakkınız yok ayrıca.. (ayrıca komünizm salt olarak dinsizlik değildir, komünizm ekonomik ve toplumsal bir yapılanmadır. bilmiyosanız siz de konuşmayın) cem baba komünist olmasa bile son dönemlerinde dini tavırlar içinde olması kendisiyle ve geçmişiyle yarattığı bi tezattır bu bi gerçek..fakat o bizim cem babamız asi sesimiz.. o kendine düşenleri, müziğini, mücadelesini hakkıyla yerine getirdi..toprağı bol olsun..

koyukahve demiş ki:
cem karaca yetmişlerde her türlü sol faaliyete , sendikal harekete gerek müziğiyle gerekse birey olarak destek vermiştir.. fakat haklısınız komünist olup olmadığı kesin değildir..komünizm de en az cem karacanın karakteri kadar derindir kimseye faydası olmayan düşünceler diyerek kestirip atılamaz.. karşıysanız bile bu sitede bu şovu yapmaya hakkınız yok ayrıca.. (ayrıca komünizm salt olarak dinsizlik değildir, komünizm ekonomik ve toplumsal bir yapılanmadır. bilmiyosanız siz de konuşmayın) cem baba komünist olmasa bile son dönemlerinde dini tavırlar içinde olması kendisiyle ve geçmişiyle yarattığı bi tezattır bu bi gerçek..fakat o bizim cem babamız asi sesimiz.. o kendine düşenleri, müziğini, mücadelesini hakkıyla yerine getirdi..toprağı bol olsun..

ii arkadaşım ozaman sana msnimi veriyim ordan konuşalım çünkü bu şekilde ölçüsüz ve pek sağlıklı olmıcak ayrıca ben komınızmle din arasında alaka kurmadım eğer lafın banaysa emınol yetrince bilgiliyim bu konuda ki dinle ne alakası var anlıyamadım bence msjmı tekrar okuyun...
kominizm ekonomik ve toplumsal bir yapılanmadır ama nekadar sağlıklı olduğu ortada...
kominist rejimle yönetilen sovyet rusya neden ortada yok yada bugün yugoslavya niçin bin parça kendim yugoslavyalıyım ve komunist rejmin nasıl olduğunu çok iyi biliyorum bunlar tarihten bir ders olmalı bence...
herkesin ekonomik açıdan eşit olması imkansızdır evet güzel bir şey ama deneyenler bugün ayakta kalamayan devletler farkındaysanız rekabetin olmadığı bir ortamda güç söz konusu olmaz ayrıca hiç bir zaman bir doktorla bir öğretmen aynı gelire sahip aynı yaşam koşullarına sahıp olamaz yada az çalışan bir işçiyle çok çalışan bir işçi eşit olamaz...bir rus arkadaşım var ve doktor ama türkiyede tezgahtar olarak çalışıyor ve bugün bir çok rus ülkelerinde uzakda hayatlarını sürdürmekte...bunları şov olarak algılamanda bana saçma geldi bu benim düşüncem tartışmak ve bu konuda konuşmak istersen seve seve konuşabilirim arkadaşım burda konuşmamız doğru olmaz...

Cem baba yaptığı müzikle anılmalı benim kızdığım nokta neden siyaset girdi olayın içine anlıyamadım yanı biryerlerde cvp verilmesi gerekilen bir şeyler varsa söylenmesi gerekilen birşeyler varsa burda sadece Cem Karaca hakkında olmalı...

ledinic demiş ki:
ii arkadaşım ozaman sana msnimi veriyim ordan konuşalım çünkü bu şekilde ölçüsüz ve pek sağlıklı olmıcak ayrıca ben komınızmle din arasında alaka kurmadım eğer lafın banaysa emınol yetrince bilgiliyim bu konuda ki dinle ne alakası var anlıyamadım bence msjmı tekrar okuyun...
kominizm ekonomik ve toplumsal bir yapılanmadır ama nekadar sağlıklı olduğu ortada...
kominist rejimle yönetilen sovyet rusya neden ortada yok yada bugün yugoslavya niçin bin parça kendim yugoslavyalıyım ve komunist rejmin nasıl olduğunu çok iyi biliyorum bunlar tarihten bir ders olmalı bence...
herkesin ekonomik açıdan eşit olması imkansızdır evet güzel bir şey ama deneyenler bugün ayakta kalamayan devletler farkındaysanız rekabetin olmadığı bir ortamda güç söz konusu olmaz ayrıca hiç bir zaman bir doktorla bir öğretmen aynı gelire sahip aynı yaşam koşullarına sahıp olamaz yada az çalışan bir işçiyle çok çalışan bir işçi eşit olamaz...bir rus arkadaşım var ve doktor ama türkiyede tezgahtar olarak çalışıyor ve bugün bir çok rus ülkelerinde uzakda hayatlarını sürdürmekte...bunları şov olarak algılamanda bana saçma geldi bu benim düşüncem tartışmak ve bu konuda konuşmak istersen seve seve konuşabilirim arkadaşım burda konuşmamız doğru olmaz...
Konudan yayınmak istemezdim amma bunu bildirmeliyim ki KOMMUNİZm hiç de sizin dediyiniz gibi degil.Ben Azerbaycandanım.Ve bu ülke 70 yıl bu sistemin icinde kalmisdi.Hatda Azerbaycanin 70 lerdeki iktisadi gostericileri simdiki gostericilerden 3-4 defa daha cok.Ben Sovyetlerde yasamisim ona gore de sovyetler hakkinda kotu kelimesi kullanilamaz.Her kes biliyorki Qorboçov Amerikanin agenti idi.
Konudan yayindigim icin her kesden ozur dilerim.
p.s cem karaca omrunun son anlarinda sehadetini demesine bakmasaniz iyi olur.Deyerli "Hizmet" tarafdarlari bunu daha iyi bilirler.

camus demiş ki:
ledinic demiş ki:
Konudan yayınmak istemezdim amma bunu bildirmeliyim ki KOMMUNİZm hiç de sizin dediyiniz gibi degil.Ben Azerbaycandanım.Ve bu ülke 70 yıl bu sistemin icinde kalmisdi.Hatda Azerbaycanin 70 lerdeki iktisadi gostericileri simdiki gostericilerden 3-4 defa daha cok.Ben Sovyetlerde yasamisim ona gore de sovyetler hakkinda kotu kelimesi kullanilamaz.Her kes biliyorki Qorboçov Amerikanin agenti idi.
Konudan yayindigim icin her kesden ozur dilerim.
p.s cem karaca omrunun son anlarinda sehadetini demesine bakmasaniz iyi olur.Deyerli "Hizmet" tarafdarlari bunu daha iyi bilirler.
arkadaşım kim olduğunu bilmiyorum ama kominizm hakkında yanılıyor olabılırsın belkıde bırşeylerle karıştırıyor olabilirsin kominizm benim bildiğim kominizdir başka birşey olduğunu zannetmiyorum...neyse uzatmaya gerek yok

ledinic demiş ki:
Cem baba yaptığı müzikle anılmalı benim kızdığım nokta neden siyaset girdi olayın içine anlıyamadım yanı biryerlerde cvp verilmesi gerekilen bir şeyler varsa söylenmesi gerekilen birşeyler varsa burda sadece Cem Karaca hakkında olmalı...
neden siyaset girdi demişsin belki Cem Karaca Yoksulluk Kader Olamaz adlı albümü yaptığı içindir, 1 Mayıs Marşını bestelediği bir çok Nazım şiiri bestelediği içindir belki. Belkide Cem Karaca'nın duruşundan bir '68 li olmasından kaynaklanıyordur.Parka ya da İhtarname gibi parçalar yaptığı içindir belkide.Türkiye'den ayrılışına bile Cem Karaca'nın siyasi görüşünün etkili olmasındandır belki...

arkadaşım burda neden siyasaset girdi dedim ama verdiğin cevaplar benim için pek bir şey ifade etmedi... çünkü bu söylediklerinin farkındayım benim asıl anlatmak istediğim şey burası siyaset meydanı değil tamam siyaset girmiş olabilir ama devam etmesi ve bazı arkadaşlarımızın cem karacayı siyasi görüşüyle ön plana çıkarması bence bu sitenin amacının dışında kalmakta...benim bu konuda söylemek istediğim çok şey var ama yeri burası değil insanlar özgür düşünebilir ama bu düşüncelerini heryerde özgür bir şekilde açıklaması dile getirmesi doğru değildir...Cem Karacayı sevgiyle anıyorum...

Geri