Pod xt & xt live

Selamlar POD XT sahiplerine üç sorum olacak.

1- Tap tuşu habire yanıp sönüyor? Bu ne manaya geliyor, sizde de oluyor mu?

2-Tarzı trash-death metal tarzı için nasıl düzenler kullanıyorsunuz? İnternetten çekilecek güncellemesi var mı bu tarz için?

3- En son güncellemesini hangi sayfadan çekebilirim?

Teşekkürler.

Tap in yanıp sönmesi doğal,(genelde) delay time ı gösteriyor u ışık.Tapa kendi istediğin tempoda bastın mı tap senin temponda yanıp sönmeye başlıyor ve delay time o tempoya geçiyor.

www.customtone.com a girip ordan trash/death metal bulabilirsin diye tahmin ediyorum.

www.line6.com/software den Line6 Monkeyi yükle,yapabileceğin tüm updateler hedeler hödöler var o programda.

Kolay gelsin...

melihbozkurt84 demiş ki:
arkada?lar kanadada bi tan?d?k vas?tas?yla pod xt live getirtmek istiyorum. fakat amerikadan kanadaya geçerken fiyat ne kadar katlan?yo noluyo bilmiyorum.ynai fiyatlar? k?yasl?y?m olmazsa burdan 2. el filan alcam.yada amerikadan klandaya göndercem kargo az tutsun diye.size sorum ?u. kanadadaki pod xt live fiyatlar?n? ö?renebilece?imiz bi yer var m? bildi?iniz?ona göre fiyatlara bak?p hareket etcem.kanadadan cevap gelmesi daha uzun sürcek çünkü.cavaplar?n?z için ?imdiden çok te?ekküler.kib.hepinize kolay gelsin.müzikle kal?n.:D
Kanada dan Amerikaya falan uğraşma bence.Celephais nickli arkadaş direk Amerikadan yolluyor..

Arkadaşlar önceki mesajları okuyamadım ama pod xt live ın tonları sertlik açısından nasıl ? Ben Pod V2 kullandım zamanında ve tam anlamıyla pişman oldum çünkü sert ton çıkmıyo malesef alette. Sert tondan kastım harbi harbi metal tonu yani marshall vari değilde değilde şu 5150 ler yada Laney kafalar gibi. O tip tonlar alınabiliyormu ?

yo gayet sert tonlar çıkıyor
treadplate dual insane gibi modeller var onları açınca epey yüksek gainli tonlar alıyorsun

hatta o da yetmezse stomp ekleyip bir booster,screamer yada distortion koyup daha da sertleştirebilirsin

merhaba. bu aleti kullananlara sorularım var önceden sorulmuşsa lütfen kusuruma bakmayın :(
bu alet için "hangi gitarı takarsan tak aynı veya çok yakın sesleri veriyor" diye yazılar okudum. gerçektende bu doğrumudur. yani bu aleti alıp çok kötü olmayan bir gitar ile kullansam (mesela jackson dx serileri veya ltd 200 modelleri veya ibanez rg350) yine güzel tonlar elde edebilirmiyim?(iyi bi gitar alıp boşu boşuna para vermeyeyim)
bbirde marshall mg30 amfide kullanırsam alacağım ses kötü olurmu? evde kayıt için bu alet nasıldır? amfide elde ettiğim soundu bilgisayardada alabilirmiyim? çok uzun olduysa affola :)
iyi akşamlar...

Witch-King demiş ki:
bu alet için "hangi gitarı takarsan tak aynı veya çok yakın sesleri veriyor" diye yazılar okudum. gerçektende bu doğrumudur.

Kesinlikle hurafedir derim. Bırak gitarı manyetiği bile değiştirsen tonlar farkediyor. Bende ToneZone vardı sattım geçenlerde alım-satımda onun yerine şimdi evolution kullanıyorum Pod XT imdeki önceki tonlarım tamamen değişti. Şimdi yeniden Pod XT imde yeni tonlar çekmek zorunda kaldım. Bu manyetikte sesler bambaşka çıkıyor ToneZone da bambaşka çıkıyordu. Birde gitar faktörünü düşünecek olursan alet elbetteki her gitarda farklı tonlar veriyor emin olabilirsin. İsteyen deneyebilir ben denedim hem farklı manyetiklerle hem farklı gitarlarla bambaşka sonuçlar aldım Pod XT den.

4-5 farklı gitarla denedim podu ve hepsinde sonuç faklıydı..
Dandik gitardan bile idare edebilir ton çıkartıyor,doğru... Fakat kaliteli gitarlardan inanılmaz sesler çıkartıyor...

arkadaşlar yardım lütfen! bilgisayara format attım ,atmadan önce gayet güzel çalışıyordu xt live yani ton filan indiriyordum ama şimdi usb kablosunu taktığımda bilgisayarın ekranında hiç bişey çıkmıyor yani yeni bi donanım bulundu diye bişey yazması lazım ama çıkmıyor ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler...

Programlarını tekrar kurman lazım.İngilizcen varsa rahatça halledebilirsin,programı yüklerken pedalı ne zaman açman gerek falan söylüyor.
Kolay gelsin..

En baştan başlayalım.Podu bilgisayara bağlama öncelikle,yükle herhangi bir programı(guitar port veya line6 edit yüklesen daha iyi olur önce) sonra kurulum ekranında denilenleri yap,açman gerektiği zaman söyler sana zaten,aleti aç,driverlar yüklensin...
Sonra güle güle kullan..

Yine olmazsa;
Eğer programları yüklemeden önce aleti bağlayıp yüklemeye falan çalıştıysan sorun çıkmış olabilir.
Bilgisayarıma sağ tıkla ==> Özellikler ==> Donanım ==> Aygıt yöneticisi (windows XP için) buraya bak :?: şöyle bir işaret olan varsa sil onları,ses video ve oyun kumandası nın altına bak (genelde 4 öğe olur) eğer sorunlu bir şey varsa orda olur .Sil onları (aman yanlış bir şey yapma,ses çıkmıyo falan dersen bilgisayardan sorumluluk kabul etmem :p )
Sonra podu bilgisayara bağlama,yükle herhangi bir programı(guitar port veya line6 edit yüklesen daha iyi olur önce) sonra kurulum ekranında denilenleri yap,açman gerektiği zaman söyler sana zaten,aleti aç,driverlar yüklensin...
Sonra güle güle kullan..
Koaly gelsin..

Selamlar.
Hiç cubase kullanmadım ama tahminim şu;mikrofonla falan direk kayıt yapılıyorsa Pod ile de yapabilirsin.
İnputa ses kartın yerine Pod XT seç.
Bu kadar,başka bir şey yok :D
Recorda bas ve çalmaya başla.

Ya biri Xt Live dan şöyle "sert" tonlarda bi kayıt yapıp koysa çok memnun olurum xt live almayı düşünüyorumda pod v2 gibi sert ton veremeyen bi alet çıkarsa olmaz.( yani beni pod v2 nin rectifierı bile tatmin etmiyodu ona göre bi ton arıyorum)

Geri