Vox Tonelab Se

Bu alet teknoloji olarak pod xtden de gt6 dan da ileri bir alet. Hastasıyım şu ara ama biraz fazla pahalı. Türkiyede nerde satılıyor bilmiyorum ama yurtdışından getirtmeyi düşünüyorum.

bunun üzerinde ECC83 tüp var bi tane , geri kalan gt-8 den aman aman fazla bir özelliği yok ki, gerçi o tube un bile amfi modellemelerinde gerçeğe yakınlaşmaya katkısı olur ama , ya gtcentralda gözüme çarpmıştı bi ara bu aletle yapılan kayıtlar vardı bir vereyim linkini bak istersen

http://www.thestompbox.net/Home/Modelers.aspx

bu siteyi bir incele istersen.. :roll:

Alicaksan bu vox tonelabSE al derim ya do zoom g7.1ut alabilirsin daha makul fiyata ama bu aleti alacak paran varsa bunu al... Ben denedim tonlari super ihtiyacin olan hersey de var ustunde efekt konusunda...

Bende Vox ToneLab var. SE'den farkı bunun üzerinde switch falan yok yani illa ki midi controller gerektiriyor ve SE'den daha yüksek bir kayıt kalitesi var. Yani zaten görüntü itibariyle de SE canlı performans, bendeki ise kayıt için daha kullanışlı.

Gelelim alete.. Ben bunu çok araştırarak ve binbir zorluklarla aldım (gümrükte takıldı falan, filan!) yalnız köküne kadar değdi. Şunu da söylim piyasadaki kendi fiyat sklasındaki her aleti yer :) Tek tüp var ama triode falan bişeyler yazıyordu manuel'inde, yani farklı bir teknoloji ile kullanılıyor bu tüp (ECC83) ve all-tube amfilerle aynı tonu yakalabiliyorsunuz. Daha ne diyebilirim ki.. Anlatmayla olacak gibi değil, sadece imkanınız varsa bu aleti gözü kapalı alın. Ton olarak bunu GT-8 veya XT Live ile kıyaslayamam; JCM2000, AC-30 tarzı amfiler ile kıyaslamak daha doğru olur ;) Anlayın yani, nasıl bir alet....

Ben de kullanıyorum bu aleti. Gerçekten diğer prosesörlere göre çok daha gerçek ses veriyor ve bir yapaylık gelmiyor insanın kulağına.

Lambalı olması zaten büyük bir artı, üzerindeki 2 expression pedalı da sanırım diğer piiyasadaki yaygın prosesörlere göre artı bir özellik.

Buyrun bu internet adresi:

http://www.voxamplifiers.com/products/tonelab/tonelab_se.htm

Buyrun bu da özellikleri:

At a Glance:

. VOX Valve Reactor (using a 12AX7/ECC83 dual triode as a power amp tube) circuit delivers the sound and feel of actual tube power amps
. Numerous built-in amp/cabinet/effect models from the Valvetronix series.
. A wide range of realistic effect models, with routable spatial-type effects.
. Knob-based interface for quick and intuitive editing.
. Heavy-duty construction
. Assignable control pedals for setting tap tempo and switching effects on/off.
. Two assignable expression pedals for controlling wah, volume, and more.
. A/B channel switch lets you change between two amps/cabinets within a single program.
. Program area can store 96 different sounds (including 32 preset programs).
. Convenient send/return jacks for connecting external effects such as distortion/overdrive.
. Dedicated editing software lets you edit and save sounds using your computer.
. Auto Chromatic Tuner allows you to tune while your instrument is muted.
. Convenient carry bag is included

Şimdilik bu kadar : )

ben o lambanın sadece satış stratejisi olduğunu düşünüyorum :)
denemişliğim yok ama zoom un yeni modellerindede var lamba.hemde iki tane ama ben onun kayıtlarını cok kötü buldum.

İzmir'de Bor Müzik artık getirip satıyor ToneLabSE'yi. Fiyatı 600 Euro idi dün itibarı ile.

İnanılmaz bir cihaz olduğunu düşünüyorum.

evet cok efekt seceneği yok bu amfileirn.yani bir gt8 pod xt live gibi zengin secenekleri yok ama basarılı amfi simulatorleri.fakat ben pod xt live ile birebir karsılastırması olan siteler bulup incelemiştim

pod xt live vs tonelab se yazıp aratın.genelde pod un daha basarılı olduğu söyleniyordu.ikisinin de artısı eksisi var.arastırmanızı öneririm.

Bi arkadaş almıştı bundan, yurtdışından getirmişti. GT8 ve POD XT Live kullandıktan sonra bunu aldı ve söylediğine göre onlarla kıyaslanmaz bile. O aletler VOX'un yanında basit kalıyomuş. Fikrimcede bu bahsettiğiniz aletlerin anfi tonlarıyla pek alakası yok ama bu alet yakınsa alınacak en iyi pedaldır heralde.

vox tonelab se amp modelling olayında kesinlikle pod xt, gt-8 gibi aletlerle kıyas kabul etmez, gnxlerle hiç etmez, lambanın da satış stratejisi olmadığını gözlerimle gördüm, önüne booster bağlayarak dahi kızdırılabilen bir lamba kendisi. zaten biri ingiliz, diğerleri amerikan ürünüdür, varın siz düşünün.

Geri