The Diyv (Heavy Metal) - Ankara

Son Stüdyo Son Hazırlık...

Yarın Dostlarımızı , Sevenlerimizi , Merak Edenleri Ve Sürpriz Seyircilerimizi Bekliyoruz ;)

War!
I refuse to be brought down by you
Praise is far away from what you do
Not only are you cranking up my brain
I'm meant to blow you away...666 (...pounder)

gelenlere çok teşekkürler.....
sevenlerımıze saygılar.....
gelenınde gelmeyenınde,gelmek isteyip de gelemeyenlerınde eminim ki kendine has problemleri vardır saygı duyarım..... :)
bir daha ki konsere herkesi beklerim.....
sahne de bazı problemler yaşasakta ben grubumu beyendim....
bir daha ki konserde hiç problemsiz,kusursuz ve tam bir grup olarak karşınızda olucaz.....
görüşmek üzere.....

bugün harikaydınız.....süperrr eglendikkkkkk..en yakın zmnda yine böyle bişi istiyoozzzzzzz:D:D

moonchild :) bu nick sana çok yakışmışş..sen onduunu bilmiyordum canımcımm...

bende cok eglendim ya bugün... biraz içkininde verdigi sallamazlıkla baya iyiydim. bize eşlik eden herkese teşekkür ederim.yeni gitaristimizle ilk konser olması şerefine de varsa hatalarmızın mazur görülmesini istiyorum :) adiozzzz

allah allah ya biz farklı konserler mi izledik...diyv sahnede nasıldı sorusuna verebileceğim en iyimser cevap ''daha kötüsünü de görmüştüm'' olur anca...bu kadar ciddiyetten uzak olmanızın yanı sıra vokalinizin antipatik hareketleri ve pentagram sarkılarını(give me something to kill the pain ve 1000 in the eastland) katletmesı onun dısında bass dahil bütün gitarların akordunun olmaması...daha sayayım mı?...başarılarınızın devamını dileyemiyeceğim çünkü ortada bir başarı yok...4 gündür uyumadık dediniz,,,bence 1 ay uyumamanız gerek çok çalışmalısınız çoook...

HeLLKeepEr demiş ki:
allah allah ya biz farklı konserler mi izledik...diyv sahnede nasıldı sorusuna verebileceğim en iyimser cevap ''daha kötüsünü de görmüştüm'' olur anca...bu kadar ciddiyetten uzak olmanızın yanı sıra vokalinizin antipatik hareketleri ve pentagram sarkılarını(give me something to kill the pain ve 1000 in the eastland) katletmesı onun dısında bass dahil bütün gitarların akordunun olmaması...daha sayayım mı?...başarılarınızın devamını dileyemiyeceğim çünkü ortada bir başarı yok...4 gündür uyumadık dediniz,,,bence 1 ay uyumamanız gerek çok çalışmalısınız çoook...
gayet dürüst bi düşünce sergilemiş arkadaşımız bence...cesaretli...dobra...eleştirinin iyisi kötüsü olmaz..

arkadaşlar ben yolcudaki performansınızı da dinlemiştim ve dün de onun gibi bir şey bekliodum.. ama şunu söylemeliyim ki umduğumu bulamadım..
dışardan dinleyen birisi olarak bana, şarkılara pek çalışılmamış gibi geldi.. şarkı sözleri unutulur tamam ama %80i de yanlış söylenmez ki.. tamam içki içmiş olabilirsiniz, doğaldır.. 4 gündür uyumamış olabilirsiniz, kendinize göre nedenleriniz vardır.. saygı duyarım ama daha özenilmiş bir performans bekliyordum ben..

IceCry demiş ki:
hellkeeper açıklamalarının devamını bekliyoruz
açıklamalarımın devamına gerek yok aslında..gitarlarını bile akord edemeyen ya da etmeye gerek duymayan bir gruba söylenecek çok fazla da birşey yok zaten..ama yine de grubun arkadaş çevresi tarafından gereksiz yere şişirilmesinin kötü sonuçları bence dün sahnede görüldü...''biz bu sahnelerin kralıyız hey yavrum hey'' edasıyla çıkılan sahnede en kötü nasıl koordine olunur gösterildi...bence de izlemeyenler çok şey kaçırdı özellikle amatör grupların hepsinin gelip izlemesi lazımdı..ders gibi bir konser oldu!!!...bu arada benden ufak bir tavsiye:ritm+vokal yapan arkadaş sadece ritm gitar çalsın vokali de işini ciddiye alacak birilerine bıraksın grup için daha hayırlı olur...ya o kadar çok şey var ki of of çok çalışmak lazım çook öyle böyle değil..melancholy yi nasıl katlettiğinizi hiç yazmayım bile...pentagramlardan zaten bahsetmiştim...master zaten sizin klasmanınızın çok çok üstünde bir şarkı denemeniz bile saçmaydı...

HeLLKeepEr demiş ki:
IceCry demiş ki:
hellkeeper açıklamalarının devamını bekliyoruz
açıklamalarımın devamına gerek yok aslında..gitarlarını bile akord edemeyen ya da etmeye gerek duymayan bir gruba söylenecek çok fazla da birşey yok zaten..ama yine de grubun arkadaş çevresi tarafından gereksiz yere şişirilmesinin kötü sonuçları bence dün sahnede görüldü...''biz bu sahnelerin kralıyız hey yavrum hey'' edasıyla çıkılan sahnede en kötü nasıl koordine olunur gösterildi...bence de izlemeyenler çok şey kaçırdı özellikle amatör grupların hepsinin gelip izlemesi lazımdı..ders gibi bir konser oldu!!!...bu arada benden ufak bir tavsiye:ritm+vokal yapan arkadaş sadece ritm gitar çalsın vokali de işini ciddiye alacak birilerine bıraksın grup için daha hayırlı olur...ya o kadar çok şey var ki of of çok çalışmak lazım çook öyle böyle değil..melancholy yi nasıl katlettiğinizi hiç yazmayım bile...pentagramlardan zaten bahsetmiştim...master zaten sizin klasmanınızın çok çok üstünde bir şarkı denemeniz bile saçmaydı...

Evet birinin gerekli açıklamayı yapması gerekli ve grubumun dün baş sorunu olarak bunu ben yapmayı uygun gördüm...
1-)Öncelikle gitarların akorları konusunda söylemem gereken birşeyler var...
Gitarların akorlarının tutmaması diye bir durum olamaz.Çünkü fark ettiysen ben her parça başında akor kaymasın diye iki gitaristtende Mi sesi alıyordum.Bu durumda ikisininde akordunun birbirini tuttuğuna kefilim.Bana gelince,zaten her parça başında akord yaptığıma göre ve 9 yıldır bu işin içinde olduğuma göre...
2-) 4 gündür uyumuyoruz.Bunun sebebi gitaristi seçtik ve gecenini 12 sinde gelen bir mesajdı.Konsere çıkmaya karar verdik.Öyle bir durumdaydık ki repartuardaki 6 parçayı ben 3 gecede bitirdim.Solocumuz bir parça dışındakileri gündüz çıkardı.Hep beraber olarak bu sorunları aşmayı denedik.Yorumlarınızdanda belli olduğuna göre bazılarınıza beyendirememişiz.
3-)Vokalistime gelince Sezer de en az ebnim kadar kahır çekmiştir.Çünkü parçaların sözlerini baştan ezberledi bir iki tanesini ezberleyemedi ama onlarıda mahsur görmek gerekli.Ben diyorum o adam bence Ankara da ilk 3 e girecek bir herif.Çünkü çok grup çağırdı ama gitmedi.Mert ve bende dahiliz bu duruma.
4-)Bateristim Mert.Konser boyunca sadece Masterın girişinde hata yaptı.Oda monitöden ses alamadığı için ama hemen toparladı.Mert ve Sezer dünün en iyileriydi.
5-)Bana gelince.Hala anlayamıyorum.Masterın solosunu bassta attım,Master ı Cliif e saygısızlık olmasın diye Cliff in tekniği ile çaldım.Benim en büyük hatam G.S.T.K.P deydi.Kabul ediyorum ve hakta veriyorum size...

İşte böyle bir konser oldu.Biz ne sınavlara çalıştık nede oturup geyik yaptık.Konseride sandığından daha çok ciddiye aldık.
Yorgunluğumuzu konsere yansıtmamaya çalıştık umarım başarılı olmuşuzdur dedim ama anlaşılan pek tutmamış...
Son olarak bizim hiçbirşeyi sorun yapmadan çıkıp oraya aslanlar gibi çalmamız gerekli idi.Bizce kötü değildik ama size göre her parçada kötüydük.Peki kulak sizdeki kulak birşey diyemem yada birşeyin arkasına sığınmaya hakkımız yok.Kafamızda iyi falan değildi bu arada :)
Ama konserden 2 saat önce, o gitar çalan parmaklar 22 sayı attıda geldi bunuda buraya eklemeliyim .....
Saygılar...

Dost acı söyler derler ya hani, ben de biraz o tarzda bir eleştiri yapıcam. Dünki konser nasıl geçti çok bir fikrim yok, orda değildim ama kötü olduğunu duydum bir iki arkadaştan...

Benim söyleyeceğim şey ise bu grubun dinleyicilerinin gerçekten biraz bilinçsizce yorumlar yaptığı yönünde. Beraber çıktığımız konserlerden sonra da bunlar benim dikkatimi çekmişti, ama o performansların kötü olmayan perofrmanslr olduğuna inanıyordum ben ve onun için insanların gaza gelmeleri doğaldır diye düşünüyordum :) Ama burda durum galiba biraz farklı...

Ben şahsen grup elemanlarına güveniyorum, mutlaka bir şekilde olayı toparlayacaklardır, bu seferlik bahsetttikleri nedenlerden dolayı pek iyi bir performans sergileyememiş olaiblirler, ama anladığım kadarıyla her türlü şarta karşın sahneye çıkıp ordaki seyirciyi eğlendirmeye çalışmışlar ve başarmışlar gibi bir miktar :)

Grup elemanlarından isteğim bilinçli hareket etmeye çalışmaları ve bu işten anlayan insanların sözlerine, eleştirilerine kulak asmaları :) Her konserden sonra muhteşemsiniz diyenlere çok fazla önem vermemeleri :)

Ben size inanıyorum çok çalışmayla güzel işler yapacaksınız :)

Bir söz Sezer'le ilgili söylemek istiyorum, Hellkeeper daha iyi bir vokalist tavsiyesinde bulunmuş, dün nasıldı dediğim gibi bilmiyorum ama Sezer gerçekten çok güzel bir ses rengine sahip bence... Ama eğitimsizlik problemi var, bazı olumsuz/değişik şartlardan kolay etkileniyor, yani her zaman iyi performans sergileyen bir vokalist değil, ama dediğim gibi potansiyeli gerçekten yüksek ve mevcut sorunlar da aşılmayacak sorunlar değil :)

Saygılar, başarılar :)

eleştri eleştridir arkadaşlar?özellikle anıl,ne derlerse desinler bu kadar sert yapmamalısın?tamam,bahaneler olabilir.ben de demiştim zamanında kendinize gereğinden fazla güveniyorsunuz diye.gitaristin çok yeni olması bir dezayavtaj tabi ve tam anlamıyla her şeyi oturtmadan konsere çıkmak yanlış!
biz iki aydır çalışıyoruz,konsere yetecek kadar parçamız var ama setuplar hazır olmadığı için hiç organizasyona katılmadık.keşke bekleyip tam anlamıyla hazır olunca bitirseydiniz bu işi!
berkay(dave)'ın sezer hakkında söylediklerine katılıyorum.sezer'in sesi ufak olumsuzluklara bile çok çabuk tepki veriyor ve bunun için EÐİTİM ŞART!
rüzgar ateşinizi söndürmezse daha çok alevlendirir!
sevgiler...saygılar...

Ben sert yapmadım kimseye,yapmamda zaten.Hayır benim için beni değerlendirecek bir tek kişi var.Onun yorumları benim için önemli.Çünkü tanıdığım en yüksek seviyedeki insan.Sizinde yorumlarınız önemli tabiki.Ama iş bilene gelince,müzik eğitimine gelince ;)
Sonuçta yorumlarınız için teşekkürler ve ben hiçbirşey için bahane bulmadım Onurum...Sevmemde zaten bahaneleri.Oğlum ben daha neler çektiğimi yazmadım duygu sömürüsüde yapmak istemiyorum yapmam da.Bizim o gün paşalar gibi çıkıp çalmamız gerekli idi.Öyle yaptık bize oradakiler iyiydiniz dediler sonra forumda geldiler böyle dediler bende anlamadım şahsen!!!Teşekkür ederiz yorumlarınız için :twisted:

HeLLKeepEr demiş ki:
iki gün yoktum neler olmuş bak seeen... herkes mühendis herkes bir sadrazam kesilmiş.... sen o kadar ses mühendisiydinde ayrıca bu kadar yapıcıydında konserde niye gelip demedin ki bu sound iyi degil,akordunuz bozuk yada ne biliym sound check iyi yapılamamış... boşuna çene yapma benim bu laflara karnım tok hacı... sen git evinde bilgisayarını aç ordan müzik yap sana gelmez bunlar... benim için antipatik demişsin... sana neremle gülsem bilemiyorum herkesin bir tarafını yalayanlardan degilim ben gelirsin bir gün yanıma bunları yüzüme söylersin o zaman antipatik bir insan görürsün.... :!: necisin nesin bilmem ama bana göre bir halttan anlamıyorsun çünkü anlayan adam konser sırasında bir köşede durup bu kadar aksilige(senin bahsettigin aksilikler)göz yummazdı... meydanı boş buldun buraya yazıyorsun onu herkes yapar hacı.... demek master of puppets bizim ayarımızda degil he:) sana ne diyim ki ben bir gün gel bir cayımı iç....

DaveMustaine_64 demiş ki:
Dost acı söyler derler ya hani, ben de biraz o tarzda bir eleştiri yapıcam. Dünki konser nasıl geçti çok bir fikrim yok, orda değildim ama kötü olduğunu duydum bir iki arkadaştan...

Benim söyleyeceğim şey ise bu grubun dinleyicilerinin gerçekten biraz bilinçsizce yorumlar yaptığı yönünde. Beraber çıktığımız konserlerden sonra da bunlar benim dikkatimi çekmişti, ama o performansların kötü olmayan perofrmanslr olduğuna inanıyordum ben ve onun için insanların gaza gelmeleri doğaldır diye düşünüyordum :) Ama burda durum galiba biraz farklı...

Ben şahsen grup elemanlarına güveniyorum, mutlaka bir şekilde olayı toparlayacaklardır, bu seferlik bahsetttikleri nedenlerden dolayı pek iyi bir performans sergileyememiş olaiblirler, ama anladığım kadarıyla her türlü şarta karşın sahneye çıkıp ordaki seyirciyi eğlendirmeye çalışmışlar ve başarmışlar gibi bir miktar :)

Grup elemanlarından isteğim bilinçli hareket etmeye çalışmaları ve bu işten anlayan insanların sözlerine, eleştirilerine kulak asmaları :) Her konserden sonra muhteşemsiniz diyenlere çok fazla önem vermemeleri :)

Ben size inanıyorum çok çalışmayla güzel işler yapacaksınız :)

Bir söz Sezer'le ilgili söylemek istiyorum, Hellkeeper daha iyi bir vokalist tavsiyesinde bulunmuş, dün nasıldı dediğim gibi bilmiyorum ama Sezer gerçekten çok güzel bir ses rengine sahip bence... Ama eğitimsizlik problemi var, bazı olumsuz/değişik şartlardan kolay etkileniyor, yani her zaman iyi performans sergileyen bir vokalist değil, ama dediğim gibi potansiyeli gerçekten yüksek ve mevcut sorunlar da aşılmayacak sorunlar değil :)

Saygılar, başarılar :)
ne söylemeliyim... gitarist 4 gün önce bulunmuş.play list büro da hazırlanmış,4gün uyunmamış,üstüne studyolar yapılıp konsere cıkılmış... bizim zamanımızda böyle degildi be berkayım ;) insanlar eleştri yapabilmek için ben şuyum ben buyum bu dagları ben yarattım edasında hareket etmeye başlamış(hellkeeper)... bu forumda yada cevremde deger verdigim hatta saygı duydugum gitaristlerden birinin eleştirilerine sonuna kadar katılırım işte... berkay ne dese yeridir kimse de ona karışamaz... ;) herkes benim vokale laf atmış... beni daha önce dinleyen varsa yada stüdyolarımıza gelen varsa beni onlar bilir... ki ben konserin başında beni ıdare ediceksiniz demiştim... yaz berkayım sana atış serbest bu forumdaki herkesden cok senin gibi adamlara ihtiyac var :!: :!: sen ne dersen dogrudur :)

bu kadar tartışmaya açıkçası birşeyler yazmaya çekindim..ama yinede yazıcam, ben orda hiçbir gruba bağlı deildim sadece orda grupları dinlemeye gelmiş bir seyirci olarak izlenimlerimi yazmak istiyorum..açıkçası bugüne kadar bir çok amatör grup dinledim ancak burda önemli olan nokta biz çok süperiz filan diye gezmek deilde daha iyi nası oluruz diye çabalamak,kendi tarzını yakalamak olmalı bence,bütün şarkıları james hetfield gibi söylemek açıkçası pek hoş gözükmüyo ve kulağada hoş gelmiyo açıkçası,ses kötü vs deil ancak ben sahnede james hetfield taklidi gördüm. ayrıca orda zaten çok fazla kimse yoktu. şarkıları şimdi sizde diyip olmayan seyircilere söyletmeye çalışmakta pek hoş olmadı yani.ama diyorum ben profesyonel falan deilim ancak ciddi anlamda müzik dinlediğimi düşünüyorum sonuçta okuduum kadarıyla size eleştiri getiren insanlarda müzik dinleyenler hatta üreten insanlar..siz ilerde kalabalık gruplara konser verirseniz ve eğer beğenilmezseniz çok ukala bu seyirci diyip çıkıcakmısınız işin içinden,sonuçta bunları aşmanız lazım kimsenin boşuna konuştuğunu sanmıyorum bu forumda..
saygılar

rockcorn demiş ki:
bu kadar tartışmaya açıkçası birşeyler yazmaya çekindim..ama yinede yazıcam, ben orda hiçbir gruba bağlı deildim sadece orda grupları dinlemeye gelmiş bir seyirci olarak izlenimlerimi yazmak istiyorum..açıkçası bugüne kadar bir çok amatör grup dinledim ancak burda önemli olan nokta biz çok süperiz filan diye gezmek deilde daha iyi nası oluruz diye çabalamak,kendi tarzını yakalamak olmalı bence,bütün şarkıları james hetfield gibi söylemek açıkçası pek hoş gözükmüyo ve kulağada hoş gelmiyo açıkçası,ses kötü vs deil ancak ben sahnede james hetfield taklidi gördüm. ayrıca orda zaten çok fazla kimse yoktu. şarkıları şimdi sizde diyip olmayan seyircilere söyletmeye çalışmakta pek hoş olmadı yani.ama diyorum ben profesyonel falan deilim ancak ciddi anlamda müzik dinlediğimi düşünüyorum sonuçta okuduum kadarıyla size eleştiri getiren insanlarda müzik dinleyenler hatta üreten insanlar..siz ilerde kalabalık gruplara konser verirseniz ve eğer beğenilmezseniz çok ukala bu seyirci diyip çıkıcakmısınız işin içinden,sonuçta bunları aşmanız lazım kimsenin boşuna konuştuğunu sanmıyorum bu forumda..
saygılar
eyvallah söylediklerin göz önünde tutulacaktır... saolasın

Geri