Çalar Saat

herkese selamlar..geçen çarşamba istanbuldan iki misafirim vardı yanımda.sevgilim olan şahıs izmire çok sık gelmesine karşın diğer arkadaş ilk defa geliyodu ve ben de dedim şunlara müzik nasıl yapılırmış bi göstereyim hadi dedim çalar saat dinlemeye gidelim.sanırım ilk aradan sonra geldik program bitene kadar da ordaydık,deli gibi yorgun olmalarına rağmen..çok fazla türkçe çalsanız ve araları çoook uzun tutsanız da kocaman alkışlar aldınız istanbullulardan.valla çok beğendiler..zalim coverından bahsedip duruyodum zaten onlara bi de serhat abimizin sevda çiçeğinden:)

tekrar ellerinize kollarınıza sağlık çok eğlendik o akşam...

Arkadaşlar ben çalar saat ' in gitaristi görkem ...bugüne kadar forumumuza yazan ve bizi dinlemeye gelen herkese çok teşekkürler...Şu anda aktif olan web sitemizi www.calarsaat.com.tr.tc adresinden ziyaret edebilir ve coverladığımız şarkıları dinleyebilirsiniz...şarkılar bios taki programımız sırasında canlı kaydedilmiştir...ayrıca programımızın orta bölümünde ki türkçe ağırlığına deyinmek gerekirse insanların fazlaca eğlenmek istemesi ve göbek atma hevesleri bizi buna zorluyor...Aslında bizimde gönlümüzde yatan daha fazla rock ve daha fazla yabancı.....Tabi Türkçe mi yabancı mı tartışmasında hangisi daha etiktir bilemem ama bizim gönlümüzden geçen aslında budur...Şu sıralar repertuara yeni parçalar eklemek üzeriyiz ilginç fikirleriniz varsa bilmek isteriz...herkese selam...Eğer türkçe fikirleriniz varsa atena duman ve mor ve ötesi dışında bi fikir olursa daha makbul olur ...Zalim ayarında bir şarkı gibi mesela ....herkese tekrar eyvallah.......:)

Ferdi Tayfu Emmoğlu fazla arabesk veya Tarkan Unutmamalı fazla pop olur mu? Tabi rock şekline dönüştürücez parçaları ama gene de bir nabız yoklamakta yarar var........

calarsaatgitar demiş ki:
Ferdi Tayfu Emmoğlu fazla arabesk veya Tarkan Unutmamalı fazla pop olur mu? Tabi rock şekline dönüştürücez parçaları ama gene de bir nabız yoklamakta yarar var........

Bence dediğin gibi ,tarkan neyse ama ferdi tayfur çok arabesk gerçekten ,
Sezen Aksu ''Kolay değil '' nasıl mesela ?

selam arkadaşlar..! konu güselmiş bende bişiler yazim bari..
ben açıkçası program sırasında türkçe çalarken çok sıkılıyorum(bazı şarkılar hariç)Çok güsel yabancı şarkılarda var eğlenceli tabi onları çalmak daha cazip gelio açıkcası..!.Cover konusunuda çok iyi düşünmek lazim yani öylesine yapmış olmak için yapmamak lazim.Bence insanlar yabancı şarkılarda da eğlenebilir.Ama tabi şarkılara eşlik edilmesi açısından türkçe parçalar daha kolayına gidiyo insanların...! Biz repertuarda yenilik sürecine giriyorus şimdi bakalım işallah üstesinden gelices:)nese Görkem iyi bi tartışma başlatmışsın tebrikler ayda yılda bi işe yaradin:)Öptüm seni kardeşim ;)
sizde kendinize iyi bakın arkadaşlar..görüşürük byes..ÇALARSAAT dinlemeye devam...!

Ben yabancı parça çalarken kendim çok eğleniyorum Türkçe çalarken de insanların hoplayıp zıplaması çok hoşuma gidiyor....Ama gerçekten bazı parçalar artık bay getirdi ve illaki insanlar onda eğleniyor bunun nedeni nedir bilmiyorum...Keşke daha fazla rock yapılabilse ve insanlar bunları taktir etse....Gun' s Roses' lar Bon Joviler zamanın popüler gruplarıyken günümüzde artık underground olmaya başladılar....Sezen Aksu' dan Kolay Değil' i cover lamak kolay olmayabilir.....Serkan' cım arabanın üzerinde kocaman bir çizik gördüğün zaman beni hatırlayacaksın .......bende öpüyorum seni.:) En son olarak yabancı şarkı önerileri de duymak isteriz....

sevgili çalarsaatgitar arkadaşım sen türkçe cover örneği verdiğin için bende o şekilde devam ettim ,yoksa biz de şiştik türkçe dinlemekten artık,
Bu arada kolay olan parçaları zaten herkes cover lıyo ,bence zalim i de cover lamak ta zor olsa gerek ama çok ta güzel olmuş,dinlemekten acayip zevk alıyoruz biz.

tabi türkçe dinlemekten şişen bir kaç farklı insan olması genelin yapısını değiştirmemekte...Bende sürekli türkçe örnek verip duruyorum konuştuğumun aksine .... Mesela whitesnake veya bir scorpions cover ı beri de yalan gibi bir şarkının 5 de 1 i kadar begeni kazanır mı ondan da şüpheliyim.....yada ooze da..... gerçi ooze beri ye göre biraz daha yabancı kaldırıyor...Ama köprüaltı, bir derdim var, tarlaya ektim soğan koalisyonu herşeyin üzerinde artık........

Arkadaşlar merhaba.. balo olayının maalesef yalan olmasından beridir uzun süredir giremiyodum doğru düzgün nete ve bir şeyler yazamadım. Öncelikle şu organizasyon için kusura bakmayın.ben sizin orda olmanız için bayaa kastım ancak gözünü para kazanma hırsı bürümüş sevgili organizatör arkadaşım olayı o kadar abartmış ki bi piyanist şantörle işi halletmiş (halletmiş diyorum kötü olacağını tahmin ederek ben de gitmedim sonra) neyse kusura kalmayın artık..
Türkçe-yabancı şarkı olayına girmek istemiyorum,bence gruplar kaliteli müzik yapmaya çalışanlar (ki sizi buraya koyuyorum müsadenizle) ve insanlara göbek attırmaya çalışanlar olarak ikiye ayrılıyor..ne demek istediğim sanırım buradan gayet açık..
Zaten malum ayda yılda 1 çıkabiliyoruz,maalesef onlarda bu ara sizin çalmadığınız günlere denk geldi.Kısaca bir şeye değineyim yeri gelmişken.yaklaşık 1 ay önce doğum günüm vesilesiyle bizde göbek atmak, tozutmak için ooze’daydık ve o gece çalan grupla baya da eğlendik saolsunlar.dün arkadaşların ricasıyla bir kez daha çıktık ooze’a.. ismini vermek doğru olmaz yine aynı grup,elemanlar gayet güzel de çalıyorlar ama kendilerini 2.kez dinliyor olmama rağmen başlar başlamaz fark ettim ki repertuar tamamen aynı..hatta onu bırakın şarkıların sıraları da aynı.ooze müdavimi sevgili ev arkadaşım çalacak olan şarkıları %95 ortalamayla doğru tahmin ediyodu düşünün yani (1.aerials 2.time is running out 3.psycho... bu liste uzar da gider) henüz ikinci dinleyişim olmasına rağmen çok sıkıldım ve çıktık..
Galiba burada sizin farkınız ortaya çıkıyor.belki millet deli gibi coşmuyordur (kendi dertleri) ama sizi dinlemek hakikaten keyif.sizin de dediğiniz gibi sahnede herkesin ezberlediği sabit bir playlisti çalmaktansa canınızın istediğini çalmanı sanırım olayı güzel kılan.bu yüzden beriye göbek atmaya gelenler varsa bırakın başka gün gelsinler,siz işinizi doğru bildiğinizi yapmaya devam edin.. çünkü zaten sizin böyle bir dinleyici kitleniz olduğu kanısındayım. Sözün özü çizginizi koruyun arkadaşlar... Son olarak Serkan’ın da dediği üzre Çalar Saat dinlemeye devam... :)

sevgili g_dönmez .balo olayında senin de elinde olmayan şeyler olduğunu söylemesen de ben kendi adıma anlamıştım zaten takma kafana sakın....
Bir grubun beğenisi insanları ne kadar masaların üzerine çıkarabildiği ile doğru orantılı olmamalı tabiki de....Mesela ben kendimden düşündüğüm zaman dünyanın en iyi grubu gelse masanın üzerine çıkmam ama bi düğünde yada tavernada çıkar göbek atarım acaba müzik dinlemek isteyenler ve hoplamaya gelenler gibi 2 kitle mi mevcut...

bence öyle..hatta benim gibi birçok insanın duygu-durumuna göre bu mekanlara çoğu zaman müzik dinlemeye ara sıra da göbek atmaya gittiğini düşünüyorum.
bu arada ben sitenizden şarkıları indiREmedim bi türlü.sorun bendemidir acaba?

Arkadaşlar sitemizi ziyaret ediniz .....www.calarsaat.com.tr.tc hatta orada 3 tane cover' ımız var dinleyebilirsiniz....Sweet child of mine....Here without you......Every breath you take....Zalim' i siteye koyma taraftarı pek değiliz çünkü bazı ünlü gruplarımız parçaları araklamaktadırlar.....Bunun örnekleri yaşandı daha önceleri....Yakında yeni şarkılarda eklenecek siteye... Bu perşembe günü ooze dayız parti var.....herkes davetlidir....

süper..cuma da benim istatistik sınavım var:(

ama inşallah cuma akşamı vize bitiş ve staj başlama stresini atmak üzere kalabalık bi grup ordayız..

zalimi isterdik sitede ama,siz de haklısınız tabiii....

iyisiniz hoşsunuz ama şu program akışınında bi değişiklik yapmak lazım sanırım ,aynı akşamda hem beri hem ozzi olmuyo valla,en azından birini cumartesiye alsanız ,daha bir hoş olur sanki

Zalim' i açıkçası bizde istedik koymayı ama yapılmış bir emek var ve bunu başkalarının alıp yararlanmalarını istemiyoruz istesek bile yolu bu olmamalı...Aynı gece ozz ve beri olayına gelince bizde aslında aynı gece olmasını istemiyoruz....Hatta emin olun biz bu konuda sizden daha şikayetçiyiz çünkü ortalama 7 saat müzik yapıyoruz durmadan o gece....ve ben akşam yattığım zaman ayaklarımın ve başımın ağrısından uyuyamıyorum ve kafamın içinde sabaha kadar vzzzzzzouaauaıvvvv diye bi ses oluyor.....Elde olmayan sebepler nedeniyle bi süre daha böyle idare ediniz...Gelecek sezon günler doğru düzgün ayarlanacak....Gerçi aynı parçaları çalmamaya çalışıyoruz ama tabi beriden ooze a eğlenmeye gidenler bu durumdan hoşnut olmayabilir...

ooo, Görkem Bey, siz buralara uğrar mıydınız?Bekledin bekledin dayanamadın di mi :p Neyse, iyi olmuş, bak yazasım geldi benim de..Ben aylardır Kurban "zorba" diye yırtınıyorum ama sallayan yok nedense..Ama beğenmediyseniz daha yaratıcı fikirler geliştirebilirim..Duman , MvÖ geriyo artık adamı..Yalnız, Emmoğlu'na koptum:)) yok artık, ayağında kundura coverlayın isterseniz..Bak ne geldi aklıma! Anneler günü geliyor anne şarkısı yapın bi tane, hani çocuk koroları söylerdi ya TRT1de..Gelin çiçek dereelim,yollarına sereelim,sevgi dolu türkülerle annemize vereliim..:)) hatırladım walla..Punk formatına da cuk oturur..
Bu arada Görkem dalga geçmesin diye şunu da söyliyim, avatarı değiştirmiş olmamın nedeni Serkan'ın bayan hayranlarını azaltmak diil:p

Bencede Zalim'i koymamak iyi fikir en azından cover'ın telif hakkı alınmadan (bilmiyorum varmı böyle bişey,coverın da telif hakkı alınıyomu) Ama siteye bir de türkçe şarkı koymak lazım tabi... (bir de mümkünse indirilebilir olanından :) ) Bunun içinde ben mümkünse Serhat abimin sesinden 'Ne Kadar' olması taraftarıyım. Sanırım tüm dinleyenler de hem fikirdir :)

Cover konusuna gelince Ankara'da Pilli Bebek'ten Olmasa Mektubun'u dinlemiştim, çok güzeldi ve uymuş da... Bilmiyorum olurmu?

Bir de merak ettiğim bişey var, Zalim kimin fikridir,nasıl olmuştur?.. Kimdir bu yaratıcı insan?..

Geri