Çalar Saat

Şaştım sana doğrusu. Pentagram parçası da benim aklımdan geçiyodu zaten bi zamanlar, sen sölemeden hatırlarsan.. Duman ı benimsemiş olmak zaten "coverlara fazla merak salmakta deil"= herşey kendinin olmalı; o yüzden onların yeri ayrıdır ya..

katalan demiş ki:
bence NİLÜFER'İN GECELER şarkısına bir göz atarım derim ben.çünkü inanılmaz güzel bir şarkı....arkadaşımdan daha iyi söyleyen daha çıkmadı ama osman da güzel söyler gibi geliyo bana. birde nazan Öncel ve Nilüferin eski parçalarını bi dinlerseniz bence çok harika şeyler bulabilirsiniz.sadece tavsiye tabi benimkisi....

o şarkı gündemde var .....ben baya bi zamandır düşünüyorum nasıl olur diye....

unholy_goddess demiş ki:
sevıldıgını bıl yeter en gusel ege sarkısı ama cover olurmu bılmem.sezenden haydı gel benımle ol yada benı unutma..yasar parcaları olur gıbı gelıyo kumralım gıbı..ama sey vardı sözlerı muhtesem olan :gel benımle cok cok uzaklara huzunlerımı bır parca aşkla degıstır.bırak dudaklarından benler okunsun bırak ellerım saclarına dokunsun..söz verıyorum hersey cok gusel olacak sadece sen ve ben lay lay lommm..bılmıyorum uzman olmadan bı yorum yaptım fakat bunlar gusel parcalar ve sız çok gusel coverlar yapıosunus

Ege veya Yaşar gibi tarzlar bizim tarzımıza biraz uzak gibi geliyor bana :)

ama Sezen Aksu olabilir....

Bluespark ......
Eğer birgün albüm yaparsak kendi şarkılarımız elbette olacak fakat barlarda çalan gruplar cover yapmak zorunda... bu işin hamurunda bu var....eğer sırf kendi bestelerini çalarsan insanlar albümün olmadığı ve de şarkılarını bilmedikleri için ilgi göstermezler...biz de para kazanamayız bu kadar basit bu iş....Yoksa kendi şarkılarını yapmak daha önemli tabi ki, bunu bilmediğimimi sanıyorsun.....En azından biz mor ve ötesi veya duman şarkılarını çalcağımıza kendimiz bir yorum yapıp gerçek anlamıyla kendi coverlarımızı çalıyoruz...Şarkıları olduğu gibi çalmak yerine şarkılara çalar saat imzası koyuyoruz....Bu da bir nevi üretimdir....en azından coverın coverını çalmaktan daha iyidir.....cok doluyum konusturma beni dah fazla :)

nazan öncel gidelim buralardan güzel olurdu....bi de hovarda dicem ama sen benimle dalga geççeksin biliyorum:) yine de hovarda işte...." sen arada sırada uğra banaaaaa...hovardayım diye kıyma banaaaaa.... ..... a ciğerim söyle neyleyelim, sevmeyelimde taşamı dönelim..."falan filan işte ....eheheh

calarsaatgitar demiş ki:
Çalar saat' in ileride ilk albümünü doldurmayı düşündüğü cover lar hızla semirip çoğalmaktadır.... Şimdi sırada yeni bir cover şarkı arayışı süreci var....bir sürü eski parça içerisinden hangisini seçsek acaba....fikri olan varmı?....mesela....Sezen Aksu' dan Hadi Bakalım ...Sertab Erener' den Sevdam Ağlıyor ya da Kerim Tekin' den Karbeyazdır Ölüm.....tamamen şimdi salladım bu şarkıları örnek olsun diye ...böyle eski güzide şarkılarımızdan bilinen akla gelen bir şey varmı belleklerinizde?
kanmayın görkeme henüz öyle elle tutulur bir proje yok.aslına bakarsanız 2 yılda sadece 2 tane sarkı bu hale getirildi yani pek de hızlı oldugumuz söylenemez.daha iyi ve özgün işler yapmak istiyoruz ve bunun o an aklıma gelen herhangi bir sarkıyı degişik hayal ederek oldu bittiye gelmesini hiç tasvip etmiyorum.zalime 2 hafta kafa patlatmıstım,yerine sevemem ise 1.5 ay sürdü.bir sonraki belkide 2 ay.......
boş vaatlerde bulunuyor gibi olmayalım.ilginiz için teşekkürler.

ben boş vaat te bulunmam kardeşim :) hele boş vaatlerde bulunur gibi hiç olmam ehehe.....
albüm çıkarcaz işte böyle bir karar aldık sana söylememiştik henüz :)
ama tabi erovision a katıldıktan sonra ki projeler bunlar hep :)....Ayrıca spekülasyonlarada açıklık getireyim, dizi projemiz şimdilik rafa kalktı.....film tekliflerine ise açığız......Ayrıca estetikse soyunuruz bunu da belirteyim, ki Osman geçen günlerde gerçekleştirdi bu mevzuyu Ooze da....Tiyatro çalışmalarımız devam ediyor ...Empresyonist akımlara yeni bir soluk adlı resim sergimiz ise dün sona ermiştir......Politikaya atılma mevzusunu değerlendirmekteyiz......bunların hepsi elle tutulur projeler....elle tutulan daha başka şeyler de var tabi....onları da başka bir zaman açıklarım....ehehe :)

bir şarkı önerim daha var görkem aslında iki şarkı:
1.Levent Yüksel: Med-cezir(belki)
2.Levent Yüksel:Kadınım Söyle sen mutlu oldunmu bu deli adamı unuttunmu....sevdinmi gerçekten aahhh...(şarkının adını unuttum) ama bu şarkıyı bence osman çok güzel söyler ve sizde güzel çalarsınız...zalimden sonra iyi gider:)

Levent Yüksel cover grubu olcaz katalan bu gidişle :)....
Çalar saat belki kayıtlarını bitirmek üzere olduğu 3. albümüne bu şarkıları koyar :)
Neyse arkadaşlar Mustafa' nın açıkladığı üzere bahsi geçen cover Yerine Sevemem adlı şarkı....Merak edenleri bekleriz bu akşam Ooze' a....Bence çok güzel oldu...kaçırmayınız....

İstediğin kadar cover yaparsın canın istiyosa barda çalıyosan bu normal, insanları eğlendircen tabi ona bi sözüm olduğu için demedim ama sizin hiç bi parçanızı da hatırlamıyorum çaldığınız. Cover işi güsel bişi tabi ki; aynısını çalmıcaksınız zaten o cover olur mu o zaman.
Kafanın dolu olması iyi, boş olsa da bi işe yaramazdı.

calarsaatgitar demiş ki:
Levent Yüksel cover grubu olcaz katalan bu gidişle :)....

o zaman başka şarkılarda ekliyeyim mesela kargo çalarmısınız yada ŞEBNEM FERAH... ya aslında son zamanlarda reklam müzik leride baya hoş mesela araba reklamları ama şarkıyı kim söylüyo bilmiyorum:) hani böyle adam sabah kalkıyo eşyalarını çeviriyo yerine yenileri geliyo evini değiştiriyo ve arabasını:) ya gülmeyinnnn arabanın markası aklıma gelmedi:) reklamları bi izleyin ya :p :D :p

selam çalarsaatgitarcım :)
bence sertab erenerden aslolan aşktır onuda çalabilirsiniz nilüferdende dokun bana güzel ama nasıl olur hiç bir fikrim yok yada var baya güzel olur bence :)
sonra bar için kenan doğludan aşk oyunu olur bence bunalım olacaksa bu günüm sensiz geçtide olur güzelde olur
orhan gencebaydan eküricenek koro oluşturun ya evde yoksanı yapın ehühüüü
ama ayşegül aldinçten içim bir hoşu mutlaka yapın öptüm çok çok çok

psykhe demiş ki:
bence sertab erenerden aslolan aşktır onuda çalabilirsiniz nilüferdende dokun bana güzel ama nasıl olur hiç bir fikrim yok yada var baya güzel olur bence :)
sonra bar için kenan doğludan aşk oyunu olur bence bunalım olacaksa bu günüm sensiz geçtide olur güzelde olur
ya evde yoksan ha!......
hiç aklıma gelmezdi...güzel teklif 8O

duvarsaati demiş ki:
psykhe demiş ki:
ya evde yoksan ha!......

duvarsaatçim herşey çalarsaat için :) valla canımı dişime taktım düşündüm :) yapsan yapsan bir sen yaparsın zaten bunu kimsenin gelip gittiği yok zaten foruma bir çalarsaatgitar vardı o da yalan oldu...
haydi şeker kolay gelsin öptüm

psykhe demiş ki:
duvarsaati demiş ki:
psykhe demiş ki:
ya evde yoksan ha!......

duvarsaatçim herşey çalarsaat için :) valla canımı dişime taktım düşündüm :) yapsan yapsan bir sen yaparsın zaten bunu kimsenin gelip gittiği yok zaten foruma bir çalarsaatgitar vardı o da yalan oldu...
haydi şeker kolay gelsin öptüm

yalan olmadık psykhe burda dimdik ayaktayız...sadece geçici bir süre iptal olmuştum...tekrar burdayım..senin fikirlerinin ne kadar önemli olduğunu bilmem söylememe gerek varmı?....
Sen bi daha ki programa gelirken Suphi' ye söylediğin mor muhabbetini gerçekleştir, ben içim bir hoş u söylicem sahneden söz.:)

çalarsaat gitarcım ben onu yaparsam zaten içim bir hoş parçası çok anlamlı olur :) geçici bir süre iptal olursun mor konusu üzerine gerçi sen suphi'ye söyle sen şarkıyı bitirdikten sonra seni yaksın sahnede :) o zaman sahne sovunuz 1 numara olur benimde katkılarımla haydi canım çok öptüm seni :)

psyke cım sen mor muhabbetini gerçekleştir....ben geçici değil süresiz iptal olmaya razıyım.....neyse...

arkadaşlar...mavi sakaldan i have started walking yani başladım yürümeye adlı şarkı diğerleri ile birlikte yolda....bu hafta bir aksilik olmaz ise dinleyebileceksiniz.....herkese saygılar çok...

arkadaslar cmts gecesi son parcanizi ( anladigim kadariyla son cover) uzulerek belirteyim ki begenmedim.. (hep olumlu seyler yazacak degiliz ya :oops: .. onemli olan elestriyi dozunda yapmaksa affiniza siginiyorum)

sevgiler..

Geri