Karapaks

ya bu arada gerçekten erdinç ünlü abimize saygılar...birden yazıyı okuyunca aklıma geldi şöyle bi kendisine duyduğum saygıyı sevgiyi belirtmek istedim.saygılar usta:)

Albümü aldım, dinledim.. Zaten çıktığını duyduğumda araştırmadım bile.. En ufak bi' tereddüt olmadı.. Kaan Altan Yıldız Tilbe'yle çalsın gider o albümü de alırım :).. Dinlemeden önce "Ah keşke Genç Osman Yavaş da bu kadroda olsa" diye düşünürken, dinledikten sonra hemen sattım kendisini :) "Kan Kokusu" Türk rock müziğinin en önemli albümlerinden biridir.. O yıllarda (ve hatta halen) dinlediğimde ne hissettiysem.. Aynı şeyleri "İkinci Yol"da da hissettim. Çok güçlü, başarılı.. Önemli bi' albüm... Alın, dinleyin!!!

mavincigun demiş ki:
Albümü aldım, dinledim.. Zaten çıktığını duyduğumda araştırmadım bile.. En ufak bi' tereddüt olmadı.. Kaan Altan Yıldız Tilbe'yle çalsın gider o albümü de alırım :).. Dinlemeden önce "Ah keşke Genç Osman Yavaş da bu kadroda olsa" diye düşünürken, dinledikten sonra hemen sattım kendisini :) "Kan Kokusu" Türk rock müziğinin en önemli albümlerinden biridir.. O yıllarda (ve hatta halen) dinlediğimde ne hissettiysem.. Aynı şeyleri "İkinci Yol"da da hissettim. Çok güçlü, başarılı.. Önemli bi' albüm... Alın, dinleyin!!!

Kesinlikle katılıyorum . Bugun Blue jean dergisini aldım , cok guzel bir ropörtajları var mutlaka okunmalı bence.

kan kokusundan sonraki uzun arada endişeli bile değildim. çünkü Kaan Altan müziğinden kim ne derse desin her zaman emin olmuşumdur. yanılmadım, beklediğime değen bi albüm sundular bize kesinlikle. Kaan'ın her albümünde kendini aşacağını biliyorum. dinlerken başka bi rüya aleminin hissini veriyor insana.

grup, elemanlarıyla, tarzıyla, doyurucu müziğiyle ve özellikle sözleriyle bambaşka ve fevkalade bişey olmuş. tebrik etmekten gayrı söz düşmez bize de.

mavisakalın bir röportajı vardı; bizden kan kokusu tadında bi albüm beklemeyin türünden bir açıklama.. beklemiyoruz, çünkü Kaan Altan yokken o soundu asla yakalayamayacağınızı biliyoruz. neyse afedersiniz burası onların yeri değil.

danzig demiş ki:
mavisakalın bir röportajı vardı; bizden kan kokusu tadında bi albüm beklemeyin türünden bir açıklama.. beklemiyoruz, çünkü Kaan Altan yokken o soundu asla yakalayamayacağınızı biliyoruz. neyse afedersiniz burası onların yeri değil.

Ruhu desek daha doğru olur. Mavi Sakal ruhu başka birşey. Karapaks dan da Kan Kokusu tadında bir albüm beklemek yalnış olur.

Albüme gelince sözler güzel ama düzenlemeler daha farklı olabilirdi, kalabalıklık sözleri arka tarafa atmış. Açıkcası yoruldum yorgun olan bünyem kaldıramadı. Düzenlemelerde müzik olmadık yerlerde başka bir tarafa gidiyor ve bu ilginç olmuş. Deneysel birşeyler yapılmak istendiyse yerinde. Stüdyoya girilip bütün üyeler kendi ruhunu yansıtan vuruşlar yapmış sanıyorum ki. Ellerine sağlık.

Bu arada kraldan çok kralcılık yapmayın albüme emeği geçen her bir kişinin ellerine sağlık.

Edirne'de olmama rağmen albümü hiçbir yerde bulamadım, son çare İstanbul'a giden arkadaşlardan rica edicem artık. ama Karapaks en iyisini yapmıştır, kadro itibariyle bunu rahatlıkla söyleyebilirim..

Albüm bence bi harika.ama reklam konusu sanırım biraz sorun.daha fazla reklamı yapılsa daha da iyi olur.Kadro ise tam bi efsane.Kısacası karapaks geliyorum dedi ve bomba gibi geldi.

TEŞEKKÜRLER YAŞATIÐINIZ VE YAŞATACAÐINIZ ZAMANLAR İÇİN.... BENI ÖNÜNDE SAYGIYLA EÐİLDİÐİM MÜZİÐİN KAOTİK VE ACILI DAHİSİ SYD İN SAPLANTISINDA O KARANLIK ZAMANLARINDA BULUP USULCA ELİMDEN TUTUP GÜNÜMÜZE GETİRDİÐİNİZ İÇİN..

HEPİNİZİN ÖNÜNDE SAYGIYLA EÐİLİYORUM.....

DOST SAYGININ YANINDA SEVGİNİN EN BÜYÜÐÜ SANA...

Selamlar arkadaslar tum Karapaks hayranları gibi ben de yarını iple cekiyorum. Konserde kimbilir bize ne sürprizler yapacaklar sololarıyla. Sevgili Benay arkadasımıza da daha fazla gazete okumasını tavsiye edecegim , ben gazetelerden alıntı yapıp yayınlamaktan yoruldum. Meslegı muzik elestirmenligi olan insanların bile gözunden kacmıs! ? olan enteresan yorumlarını hangi müzik bilgisiyle yaptı cok merak ediyorum. Ve sonradan acemice gonul alma girisimlerinin de cok yersiz oldugunu dusunuyorum bence bun ahıc ihtiyacları yok onların. Son zamanlardaki hareketlenmeden once Karapaks'ı yere goğe sığdıramazken birden böyle davranması da beni dusundurmuyor degil hani!.. Neyse aynası istir kisinin lafa bakılmaz. Parayla satınalınamayacak tek sey yetenektir. Ki biz bunun kimlerde olmadıgını cok iyi biliriz. Gazla reklamla ancak bir süre varolursun. Esas olan Metalci'lere tek agızdan ve hatta cakmak yaktırarak soyletecek bir besteniz varmı?.... ben bunu bıir karapaks hayranı olarak yasadım ve ne kadar guzel bır duygu oldugunu anlatamam.

Yarın Balans'da gorusmek uzere. :D

Sidertha demiş ki:
Parayla satınalınamayacak tek sey yetenektir. Ki biz bunun kimlerde olmadıgını cok iyi biliriz. Gazla reklamla ancak bir süre varolursun. Esas olan Metalci'lere tek agızdan ve hatta cakmak yaktırarak soyletecek bir besteniz varmı?

çok ayıp! sormazlarmı adama sen yeteneksiz adamlarla para, reklam içinmi birlikteydin diye?

hiç yakışmıyor bu tip yazılar, müzik konuşalım, sevende olur sevmeyende. neticede beğeni kişiseldir, neden bu saldırganlık?

sevgili mavi ordu mensupları sanırım saflarını karıstırmıslar. Ben kımseye dırekt bırsey soylemıs degılım, bu alınganlık nıye?!. Demekkı bazılarının yarasına dokundum bılmeden.

Ben Karapaks'ın herhangi bir uyesının gecmıste bırlıkte oldukları guruba para reklam beklentılerı ıle baktıgını zaten zannetmıyorum. olsa yıne aynı yerde olurlardı herhalde, ikinci ve zor yolu secip yeniden bir marka yaratmaya calismazdı.

Bız burada Karapak hayranları olarak hıssettıklerımızı yazıyoruz. Bence sızde buyrun kendı alanlarınızda yazın. Esas muzık konusalım dıyen sevgılı arkadasımızın Karapaks forumunda yer alan daha oncekı yazılarına bakarsanız kımın daha saldırgan oldugunu goruruz. Sanırım bazılarının forum takıp etmekten baska yapacakları heyecanlı bırseylerı yok!..

Evet bence de muzık konusalım. Bırakalım muzıklerımız karsılıklı konussun. Bız susalım . Ben bu tur satasmalara cevap vermek ıstemıyorum artık.

Yarın buyuk gun, yarına konsantre olup onun guzellıgını yasamak varken ne komık boyle mesajlar.

uzaktan demiş ki:
Sidertha demiş ki:
Parayla satınalınamayacak tek sey yetenektir. Ki biz bunun kimlerde olmadıgını cok iyi biliriz. Gazla reklamla ancak bir süre varolursun. Esas olan Metalci'lere tek agızdan ve hatta cakmak yaktırarak soyletecek bir besteniz varmı?

çok ayıp! sormazlarmı adama sen yeteneksiz adamlarla para, reklam içinmi birlikteydin diye?

hiç yakışmıyor bu tip yazılar, müzik konuşalım, sevende olur sevmeyende. neticede beğeni kişiseldir, neden bu saldırganlık?

Bende sana soruyorum, neden bu saldırganlık ?

Sidertha demiş ki:
Selamlar arkadaslar tum Karapaks hayranları gibi ben de yarını iple cekiyorum. Konserde kimbilir bize ne sürprizler yapacaklar sololarıyla. Sevgili Benay arkadasımıza da daha fazla gazete okumasını tavsiye edecegim , ben gazetelerden alıntı yapıp yayınlamaktan yoruldum. Meslegı muzik elestirmenligi olan insanların bile gözunden kacmıs! ? olan enteresan yorumlarını hangi müzik bilgisiyle yaptı cok merak ediyorum. Esas olan Metalci'lere tek agızdan ve hatta cakmak yaktırarak soyletecek bir besteniz varmı?....

Müzik bilgimi sorgulamak biraz farklı yerlere çeker muhabbeti. Başkalarının yorumları değil de müziği, sözleri hissetmek vardır. Ben sözlerin arka planda kaldığını düzenlemeleri daha farklı beklediğimi beklentilerimin dışında bir albüm olduğunu belirtmenin altında neden başka şeyler aransın ki.

Bakın albümdeki sözler çok çok güzel kafa yorgunluğu ruh yorgunluğu şu dönemlerde kaldırmıyor. Birde kimsenin dikkatini çekmeyen bir şey var. Grup kendi firması adı altında "Paks Müzik" altında albümü yayınladı. Keşke bunu piyasaya kurban gitmek yerine birçok grup veya solist de yapabilse. Kendi markalarını oluşturarak yaptıkları iş ve kimseye eyvallah çekmemeleri takdir edilmeli. Ama burda kalkıp laf yarıştırmanın bir anlamı olmaz.

Metalci, rockcı v.b kavramlarına kalıplarına zaten kendimi koyamam.

Yarın görşem üzere.

Geri