Kazım Koyuncu

Bence vermemekle en iyisini yapıyorsun.Ben Kazım Koyuncu fanı değilim,önceden de dinlemezdim şimdi de ama adam populer olmak için yırtınanlardan değildi.Öyle insanların yaptığı müziğe gerçekten ihtiyaç var.

ya yeter,bıktım şu muabbetten'insan ölünce kıymete biniyo bla bla bla'' öldükten sonra da bişey yazmasak daha mı iyiydi,üzüntümüzü dile gtirmek kötü mü!zırt diye girdim konuya ama dayanamadım hala aynı şeyleri yazmayı devam ediyolar çünkü!

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Ayrıca tümü bold mesaj yazmak forum kurallarına aykırıdır. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

denoktabenokta demiş ki:
ya yeter,bıktım şu muabbetten'insan ölünce kıymete biniyo bla bla bla'' öldükten sonra da bişey yazmasak daha mı iyiydi,üzüntümüzü dile gtirmek kötü mü!zırt diye girdim konuya ama dayanamadım hala aynı şeyleri yazmayı devam ediyolar çünkü!

ya öldükten sonra yani popüler olduktan sonra sevmişin o yüzden hiç konuşmaya hakkın yok.Evet öldükten sonra hiç konuşmasan daha iyiydi. :evil:

Kendin demişin öldükten sonra hiç konuşmasak daha iyidi diye.ben düşüncemin yanlış olduğunu düşünmüyorum.Sanırım sen de düşünmüyorsun o zaman herkesin doğrularu kendine kalsın.Bir daha da bana susmamı söyleme buna ancak ben karar veririm.

deadly demiş ki:
hasanayvenli demiş ki:
kim sevmeye başladı ki hasta olduktan sonra sadece öldükten sonra dinleyeyim diyenler oldu.
onun kendi kitlesi vardı hemde hiçbir şekilde reklam promosyon yapmadan yaptı bu kitleyi
kaliteli müziği hakeden kişiler araştırıp onun mükemmel müziğiyle tanıştı
şimdi benden onun albümünü mp3 olarak isteyen bi tanıdığım var
ama vermeyeceğim
çünkü o öldükten sonra yine benim sayemde kendisini dinledi ve güya beğendi
geçen sene de duyuyodu aynı şarkıları ben dinlerken ama dikkatini çekmiodu bu sene ölmüş olduğu için dinledi ve güya beğendi
ama bu kişi kazım koyuncu dinlemeyi hak etmiyor
çünkü zamanında dinlemeliydi

Bence yanlış düşünüyorsunuz. Ben mesela kendimden örnek vereyim bundan 4-5 yıl önce Düş Sokağı Sakinleri'ni ilk dinlediğimde Murat Yılmazyıldırım'ın sesini hiç beğenmemiştim. Ancak 1 sene sonra müptelası oldum ve Türkiye'deki en iyi vokallerden biri olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden arkadaşınız da sırf Kazım Koyucu vefat ettiği için değil müzik zevki değiştiği şarkılarını sizden istemiş olabilir. Tabi mp3 olarak istemesi ne derece doğrudur o konuya hiç girmeyeceğim. Sonuç olarak onu bu müzikten mahrum bırakmayınız bence ;)
burada farklı bir durum var :
bu kişi 1 yıl önce duyduğunda beğenmedi ve dinlemedi aslında yine dinlemezdi ve beğenmezdi bu sene
ama kazım koyuncunun vefat etmiş olması nedeniyle kendisine duyduğu acı onun vicdanında dinleme isteği duyurdu ve güya beğendi
bana dedi ki tarzım değil ama dinlerim bu laf zaten beni en çok sinirlendiren şeylerdendi

hasanayvenli demiş ki:
deadly demiş ki:
hasanayvenli demiş ki:
kim sevmeye başladı ki hasta olduktan sonra sadece öldükten sonra dinleyeyim diyenler oldu.
onun kendi kitlesi vardı hemde hiçbir şekilde reklam promosyon yapmadan yaptı bu kitleyi
kaliteli müziği hakeden kişiler araştırıp onun mükemmel müziğiyle tanıştı
şimdi benden onun albümünü mp3 olarak isteyen bi tanıdığım var
ama vermeyeceğim
çünkü o öldükten sonra yine benim sayemde kendisini dinledi ve güya beğendi
geçen sene de duyuyodu aynı şarkıları ben dinlerken ama dikkatini çekmiodu bu sene ölmüş olduğu için dinledi ve güya beğendi
ama bu kişi kazım koyuncu dinlemeyi hak etmiyor
çünkü zamanında dinlemeliydi

Bence yanlış düşünüyorsunuz. Ben mesela kendimden örnek vereyim bundan 4-5 yıl önce Düş Sokağı Sakinleri'ni ilk dinlediğimde Murat Yılmazyıldırım'ın sesini hiç beğenmemiştim. Ancak 1 sene sonra müptelası oldum ve Türkiye'deki en iyi vokallerden biri olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden arkadaşınız da sırf Kazım Koyucu vefat ettiği için değil müzik zevki değiştiği şarkılarını sizden istemiş olabilir. Tabi mp3 olarak istemesi ne derece doğrudur o konuya hiç girmeyeceğim. Sonuç olarak onu bu müzikten mahrum bırakmayınız bence ;)
burada farklı bir durum var :
bu kişi 1 yıl önce duyduğunda beğenmedi ve dinlemedi aslında yine dinlemezdi ve beğenmezdi bu sene
ama kazım koyuncunun vefat etmiş olması nedeniyle kendisine duyduğu acı onun vicdanında dinleme isteği duyurdu ve güya beğendi
bana dedi ki tarzım değil ama dinlerim bu laf zaten beni en çok sinirlendiren şeylerdendi

Söylemek istediğinizi anladım ;) Zaten benim karşı olduğum zihniyet grupları tekeline alan arkadaşların zihniyeti. Yoksa kişilere karşı bir yaklaşımım yok. Düşünsenize yabancı gruplar eğer underground da kalsalardı onları nasıl dinleyebilirdik, nasıl ulaşabilirdik. Ben müzisyenin herkese ulaşmak amacıyla müzik yaptığı inancındayım, eğer kendisine saygı göstermeyen dinleyicilere ulaştıysa da bu ne medyanın nede müzisyenin suçudur.

Mekanı cennet olsun, aramızdan ayrılmasaydı belki şimdi Maçka Şenlikleri kapsamında Sahnede olacaktı.

Yukarıda tartıştığınız konu malesef her zamansız göçüp giden sanatçının ardından yaşananlara bir örnek değil mi? Ben onun gülen o güzel gözlerini sayircisine pozitif enerji veren sahne duruşunu hiç unutmayacağım:eek:(( Lazca bilmediğim halde Dido Nana yı her dinleyişimde içim yanar bir tuhaf olur onu sevenleri gerçekten hiç ama hiç unutmayacak ölümünden sonra daha öncesini bilmeyipde sevende mutlaka vardır diye düşünüyorum ama hasanayvenlinin söylediklerine katılıyorum

Arkadaşlar herkesin yazısını okuyamadım ama sanırım ortak kanı kazım koyuncunun iyi ve gerçek bir sanatçı kişiliği olduğu.Biliyorsunuz çernobil olayı yüzünden kaybettik onu. İzmir'de çernobil olayıyla ilgili imza toplanıyor ve universiade oyunlarından sonra geniş bir anma etkinliği düşünülüyor.İmza kampanyasına destek vermek isteyen arkadaşlar [email protected] adresinden irtibata geçsinler.İlginize şimdiden teşekkürler...

Ana dil, din eğitimi gibi muhabbetlerle bölücülüğe bulaştığı için Trabzonlu olmama rağmen nefret ettiğim şahıs..

Onlar bölücülük değildir canım.Haksızın haklarını korumaktır.Burda şimdi milliyetçi ayağı yapma.Adamın bölücülükle bir alaksı yoktu.Kafadan şeyler de uydurma.Bu topiği de terk et!

Opethic demiş ki:
Ana dil, din eğitimi gibi muhabbetlerle bölücülüğe bulaştığı için Trabzonlu olmama rağmen nefret ettiğim şahıs..

vefat etmiş bir insanın,bir değerin arkasından nasıl böyle konuşabiliyorsun? opeth dinliyorsun bi de..opeth dinleyen adam böyle mi der?.. ne yani yobaz ve türk milliyetçisi bir insan olsaydı sahip mi çıkacaktın?
faşizm her zaman kendine düşman arar...öfkeyle nefretle korkuyla beslenir..karşısına birisini almazsa erir gider..ancak sataşarak ve savaşarak var olur...anadilde eğitim,anadil kullanımı bir ülkeyi böler diyen bir zihniyet kazım koyuncu dinlemesin..arkasından da konuşmasın...
yüreğinde sadece sevgi yaşatan bir insanı anlayış biçimin buysa..opeth'te dinleme...

Aga, burda kızmamız gereken ölünün arkasından konuşması değil de yaptığı bu değerlendirme olmalıdır. Ülkeyi korumayı biliyorsun ama ülkenin senin gibiler yüzünden bölündüğünü de bilmiyorsun.Başka görüşlere hiç bir zaman saygın olmayacak dimi.Yazık.

erkantheend demiş ki:
Aga, burda kızmamız gereken ölünün arkasından konuşması değil de yaptığı bu değerlendirme olmalıdır. Ülkeyi korumayı biliyorsun ama ülkenin senin gibiler yüzünden bölündüğünü de bilmiyorsun.Başka görüşlere hiç bir zaman saygın olmayacak dimi.Yazık.
ülke ne zaman bölündü söyler misin?
benim gibiler nasıl insanlar?
bazı şeylere karşı olmak onlara saygısızlık yaptığım anlamına gelmez...

YİÐİT ÖLÜR,MEYDAN KALIR...

Pardon, bölündü lafını yanlış kullanmışım.Senin gibi insanlar diğer görüşlere saygısı olmayan insanlar.Bir şeye körü körüne bağlanan.Bazı şeylere karşısın çünkü görüşlerinle zıt.

Erkan, Morrison ne güzel demiş değil mi : "Otoriteyle barış yaptığınız zaman, otorite olursunuz"
Kazım'da böyle biriydi, sınırsız, sınıfsız, devletsiz özgür bir dünya istiyordu. Binlerce yılın birikimi kültürlerini savunuyordu (lazca varken, Türkiye yoktu). Bunuda her zaman dile getirdi. Bu insanı vatansever değilmiş şuymuş buymuş gibi yapay kriterlerle değil, savunduğu evrensel düşüncelere bakarak yargılamak gerek. Eğer eşitlik, özgürlük kötü kavramlar ise Kazım bir suçlu, hem de suçlunun önde gidenlerinden :) Ve iyi ki öyle, iyi ki otoritenin her dediğini olur demeyen insanlar var. Dünya, değişimini gelişmesini bu insanlara borçlu çünkü...

Tamam da sanırım bunları söylemen gereken adam ben değilm. :LOL: Gerçi mesaj gittiği yeri bulmuştur.Bu arada iyi de yazmışın.Ben de dünyanın böyle adamlar sayesinde değişeceğini düşünüyorum.

iyileştikten sonra nişanlısıyla birlikte amerikaya gitmek istiyordu
bu kadar salak insan nasıl aynı ülkeden çıkar merak ediyorum demişti
ama olmadı maalesef çoğu hayali gibi bunu da gerçekleştirmeye ömrü yetmedi kazım abinin
:( :(

Geri