En Çok Etkilendiğiniz Kitap ve Yorumlarınız....

Ahmet Hamdi Tanpınar - HUZUR... Türk edebiyat tarihinin en önemli romanı; çünkü yazarı Türk edebiyat tarihinin en önemli yazarı.

Orhan Pamuk - Benim Adım Kırmızı... Böyle bir kitap nasıl yazılabilir bir türlü anlamadım. Müthiş bir tarih bilgisi, her karakterin konuşturulduğu bir anlatım, sıkı sıkıya bağlanmış bir kurgu... Sanatsal bir roman olduğu halde sürükleyici.

arkadaşlar sizlere önereceğim kitap hassas ruhlar terazisi ilk bakışda çok basit gibi gözüken bu kitap okunduğunda anlaşılıyo ki harika yazarıda Cem Mumcu okumanızı isterim özellikle felsefeyi sevenlerr.....

Yıllar evvel bir kitap okumuştum. Norman Mailer'ın "Tough Guys Don't Dance" (Sert Erkekler Dans Etmez) diye, nedense çok hoşuma gitmişti kurgusu, bazen kahramanın sıkıntısı size de yansıyor, hatta yaşanan hadiseler ürkütüyor.. Polisiye/macera diyebilir miyiz? Sanırım..

Amin Maalouf - Doğunun Limanları...
Geçen sene okudum, çok etkilenmiştim. Gerçekten çaresiz kalan bir adam var orda, onun kurtuluşunu okuyorsunuz. İmkansız dediğiniz aşkın kitabın sonunda vardığı nokta da gerçekten imrendiriyor insanı. Tavsiye ederim. Tarihi bir roman olmakla beraber baya duygusaldır...

Lord of the Rings kesinlikle muhteşem artık bahsetmeme gerek yok herkez konusunu biliyor vede Puslu Kıtalar Atlası _ İhsan Oktay Anar'ın eski istanbulda geçen ve muhteşem konusu olan bi kitap ....

hassas ruhlar terazısı kesınlıkle okunnmalı ozellıkle ılk ıkı hıkaye adamı baska dunyalara goturuyo ve dondugunde baska bı acıdan bakıyosun...

ben bişey demek istiyorum bu orhan pamuk denen insan niye kitap yazıyor onun kitapları neyi anlatıyor ve ben neden anlamıyorum hatta sorduğum bir çok kişi de bişey anlamıyor .
bu adam bizim anlamamamız için mi kitap yazıyor yok yani bi kitap anlamayınca mı iyi oluyor aslında ben orhan pamuk okudum ve anladım diyenlere hadi len diyesim geliyor ama ya gerçekten anladı ise deyip kendimi yeyip bitirip heder ediyorum. peki siz hangi kitabını okuyup ne anladınız veya ne ders çıkardınız ... ??????

benım en cok etkılendıgım kıtap Mave Bınchy'nn Gerı Doneceksın kıtabı cok akıcı ve etkıleyıcı gercı her kıtabı ole bana gore tavsıye ederım :) [/b]

umbert eco: gülün adı cok etkilendiğim bir kitap. okuduktan sonra filmini aramaya başladım. ve sonunda televizyonda verdiler.
ama şu sıralar suç ve cezayı okuyorum favori listmde ilk sırayı aldı henüz bitirmeden.

oruç aruoba-ile,ilişki ve hayat üzerine...

"önce başlangıçtaki defter'i getiren'e; sonra,
bütün önceki ve sonraki gelerek getiren'lere / giderek götüren'lere adanmıştır..
her içtenlik çabası, gidiyor, dolambaçlı ilişkilerimizde kurduğumuz sahteliklere çarpıyor - sana bunun için yazmağa çalışıyorum (konuşmalar her zaman sahteliğe geçiciliğe açıktır; oysa yazı kalır). daha önce başlamıştım; şimdi farklı bir anlamda sürdürüyorum bu mektubu, belki de hepsi bu"
oruç aruoba

William Blake'in "cennet ve cehennemin evliliği" beni en çok etkilemiş kitaptır.30 sayfalık broşür gibi bişey gibi gözükür bu kitap.Ama kitaptaki hercümlenin anlamı ayrı bir kitaptır.Özdeyişler,cehennem meselleri(ayet)..Ulver bu kitabı olduğu gibi albüm yapmıştır zaten.Kitaptan bir alıntı yapayım:"Kişi kendisini aldatmana izin veriyorsa,seni tanıyordur."

HERMANN HESSE-narziss ve goldmund(gerçi hermann hesse'nin bütün kitaplaro başlı başına bi ekol):iki farklı insanın birbielerini nasıl bütünlediği anlatılıyor kitap da...

ISTRA-mihail :yine narizss ve goldmund a benzeyen bi kitap
şiddetle tavsiye ediyorum...

aiolos demiş ki:
en etkilendiğim kitap Tutunamayanlar-oğuz atay
gerçekleri görmek insanı biraz sarsıyor,yaşam,ölüm,en zoru da siz yaşarken ölüm...muhakkak okunmalı bence ama hazır olun o etkileyici anlatım çok sarıyor insanı ve gerçekten bu muydu dedirtiyor...
benimde okuyupta unutamadığım yada her şeyiyle kendimi gördüğüm tek kitap.insan okuduğunda sarsılıyor ve her şeyi sorgulamaya başlıypr.ben hiç bir kitap ta böyle olmamıştım.eğer bir yazar olsaydım böyle bir kitap yazmak isterdim.her satırın da bu adamı kendime daha yakın görmeye başladım ve kitapçıya giderek cebimdeki bütün parayala korkuyu beklerken-oyunlarla yaşayanlar-eylembilim-günlük aldım.bu kitapları da okuduğumda karakterlerinin ne kadar benzeştiğini ve ne kadar evrensel olduğunu fark ederek bu adama hayranlığım arttı.

Amin Maalouf - Semerkant; gerçekten mükemmel bir kitap.Geçmişi ve bugünü harmanlayarak, Doğu'da ve Batı'da birçok şehirde geçen mükemmel bir roman.Bir bölümünün İstanbul'da geçmesi de ayrı bir güzellik.Okunmalı diyorum, az sayıdaki klasik yapıtlardan.

Dostoyevski - Suç ve Ceza / Beyaz Geceler. İkisi de muhteşem kitaplardı (her ne kadar Beyaz Geceler bir kısa hikaye diye geçtiyse de).

Gorki - Ana. İsyan, sefalet, ve herşeyin ötesinde umut ve sevgi.

David Eddings - Regina'nın Şarkısı. Türkçe'ye çevrildi mi bilmem ama, "Regina's Song" da hayatımda okuduğum en güzel kitaplardan biriydi.

Stephen King - Ölü Bölge. Bir kez daha, bazı yerleri resmen milyon kez okunacak kadar güzel.

Dün akşam elime aldığım gibi bitirdim kitabı. Sanırım köşe yazısından alıntılarmış Mehmet Coşkundeniz'in. Posta'da yazıyormuş yanlışım yoksa. Posta okumuyorum ve aşk bölümünü atlarım gazetede zaten :) Neyse dolayısıyla okumadığım için köşe yazılarını bana direk aşk hakkında yazılan bir sürü makale olarak görünüyordu. Çok beğendim. Adam soluyor adeta aşkla. Önce aşkın en güzel günleri, sonra ayrılık safhası ve daha sonra gidenin arkasından yazılanlar. Ve son makale eskilerden birinin tekrar hayatına girmesi. Böyle anlattığıma bakmayın hikaye yok, olay anlatılmıyor. Yazdıklarından çıkardığım olay bu benim...

Beğendim ben, şimdilik etkisindeyim henüz 1 gün oldu. Çok beğendim ama okuduğum en başarılı aşk kitabı değil kesinlikle...

Ha kitabın adını yazmadım henüz...
Sen Git Aşk Bana Kalsın - Mehmet Coşkundeniz

Kitabın kapağını ve arka sayfasını okuyup çok beğenmiştim bir de...

Doğan Avcıoğlu - Türkiye'nin Düzeni

Metin Aydoğan - Yeni Dünya Düzeni, Kemalizm ve Küreselleşme

Öner Gürcan - Ben İhtilalciyim!

Mustafa Yıldırım - Sivil Örümceğin Ağında

Herkese mutlaka bu 4 kitabı okumasını öneririm. Pişman olmayacaksınız!

Aziz_Korsan demiş ki:
umbert eco: gülün adı cok etkilendiğim bir kitap. okuduktan sonra filmini aramaya başladım. ve sonunda televizyonda verdiler.
ama şu sıralar suç ve cezayı okuyorum favori listmde ilk sırayı aldı henüz bitirmeden.

ewet o kitap çok iyidir.ayrıca ona itaf edilmiş bir kitap da war.G.Mine KIRIKKANAT / Gülün Öteki Adı /Om Yayınları
tawsiye edilir ;)

Geri