Reason da gerçeğe daha fazla nasıl yaklaşıbiliriz?

Uzun süredir Reasonda 'enstrumanprogramlama ile uğraşıyorum.Piyano,kontrabass ve davul gibi akustik aletleri yazma konusunda çok yol katettiğimi düşünüyorum.bunun püf noktası enstrumanların çalım teknikleri ve sınırlarını bilmekten geçer diye düşünüyorum.Ayrıca tuşe ayarları çoook önemli.herşeyi mouse ile yazmak,ayrıntı ve süsleme konusunda bana çok artı kattı.kendimde davul çaldığım için bebop tarzında bir şarkının davullarını bile gerçeğinden ayırt edilmesi çok güç biçimde yazabiliyorum.
Yazılanları mixlerken acaba tek tek kanalları wave yapıp cubase de mixlemekmi yoksa reasonda wavexport yapmadan efec toollarını kullanıp mixlemekmi daha iyi sonuc verir?İlk sorum bu :D

reason'un efektleri oldukca kaliteli.. zavalli gibi gorunuolar ama superler bence..

adam gibi mix yaparak (reason'da) ve eq, comp gibi efektler kullanarak hafiften mastering'imsi olaylara girersen gercek gibi tinlamaya biraz daha yaklasirlar..

ayrica main out'a hardware interface'e gitmeden once bi tane parametrik eq ve scream koyarsan cok guzel oluo sonuc..

scream da tape modu var.. bildigin tape saturation olayina benzer bisi yapio sese. ve oldukca basarili.. comp olarak kullanildiginda, ozellikle master outta ve davullarda harikalar yaratabilio..
kendi presetlerini yap duruma gore.. ama baslangic olarak factory sound bank'taki compress master patch'i super.. o patch den yola cikarak kendi sounduna uygun bisiler yapabilirsin iste..

bi de sey.. reason'da sarkiyi export yaptigin zaman reason'da duydugundan biraz daha pes cikio ton.. (sadece bende mi bilmiorum).. par. eq'la tizleri biraz acip export edersen daha basarili sonuclar alinabilio..

Geri