Boss Gt-8

outcry demiş ki:
pardon.klavuzu da okudum receiving data ile ilgili bölmü ama benim anladığım kadarıyla bu patch yükleme olayı direk bilgisayardan boss a olmuyor.benim midi devices ım mı olması lazım yani? bukadar kapalı kutu kural gibi olamaz değil mi boss a patch yükleme olayı..illa herkesin midi si mi olcak yaa_?

hocam sana oalyı şöyle anlatıyım.aslında geçmiş sayfalarda var ama.neyse ben özetliyim.midi kablo diye satılan bi koblo var onu alıyosun.10 milyon falan.2. ses kartının arkasında midi giriş çıkışı sağlayan bi port vardır.eski tip joysticklerde burayı kullanır.sarı bol delikli ince bişey.onun olması lazım.eğer yoksa pacth yükleyemezsin.eğer midi port un varsa.bu midi kablolardana lcaksın.gt-8 e bağlıyacaksın.sonra editör programı ile yükleyeceksin.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

abi benim laptopda öle bi olay yok.ama eğer sonuçta bu kablo sadece aktarım yapacaksa bi ucu usb diğre ucu midi olacak şekilde yaptrırısam ..sorunu çözmüş olurum diye düşünüyorum..

abi benim laptopda öle bi olay yok.ama eğer sonuçta bu kablo sadece aktarım yapacaksa bi ucu usb diğre ucu midi olacak şekilde yaptrırısam ..sorunu çözmüş olurum diye düşünüyorum..

arkadaşlar amerikadaki abime processor aldıracam ama hiç vaktim yok.abim iki gün sonra dönüyor ve gt8 ile pod xt arasında kaldım.ikisinide beğenen ve beğenmeyen çok.benim sorum heavy metal sevenlere hangisi bizim için daha uygun.ben çok effekt kullanan birisi değilim istediğim sağlam sert tonlar...ayrıca site içinde pod u aradım bulamadım.zaten bir saat önce buldum bu siteyi...tam bir araştırma yapamadım herkesten özür dilerim(site içinde karşılaştırıldığı bir yer varsa linkini vermenizi rica edicem)

arkadaşlar poduda buldum okudum onlarda aletlerini yere göğe sığdıramıyorlar ama bir heavy metal gitaristinin gözüyle yapılmış bir yorum bulamadım(ayrıca bu forumda daha çok aleti çözmeye yenelik konular işlenmiş buda gözümü korkuttu aslında)

hmm sen diğer topiğe de yazmışsın galiba
neyse amerika big brother olayları olunca bence podxtlive'ı alsın abin
bana göre şu an için daha mantıklı bir alışveriş
çünkü Türkiye-Abd arası fiyat farkı çok yüksek podxtlive için
yalnız podxt farklıdır footcontrollerî yoktur onun
o yüzden podxtlive alsın kesinlikle

gt8

bende bi gt8 aldim.cok baba aletmis.cayir cayir ses cikariyo.her sey guzelde mesela ben konsere cikacam bununla 4 tane sevdigim sesi o 4 pedala nasil yerlestirecem bi onu bulamadim

arkadaşlar ben midi kablosuyla bilgisayara gt8i bağladım bide program indirdim bossgtcentral.com sitedinden. bi kaç tanede patch buldum aynı siteden.

şimdi ben hangi ayarları yapcam bilgisayarda ve gt8 de??

Re: gt8

ebonitcocuk demiş ki:
bende bi gt8 aldim.cok baba aletmis.cayir cayir ses cikariyo.her sey guzelde mesela ben konsere cikacam bununla 4 tane sevdigim sesi o 4 pedala nasil yerlestirecem bi onu bulamadim

öncelikle sadece 1 den 35 e kadar kayıt yapabilrsin 35 den sonrasına yapamazsın.
[write] düğmesini kullancaksın

iki tane seçeneğin var aletin içindeki tonlardan birini olduğu gibi alıp 1 den 35 e kadar patchlerden 1den 4 e kadar olan alttaki pedallara taşımak, diğeride üstünde oynadığın tonu yine 1 den 35 e kadar olan patchlere yazmak

ton taşımak için önce taşiicaan tona gelceksin sonra write düğmesine basıp parameter tuşlarını kullanıp exchange i bulcaksın sonra yanında yazan numaraları( tonu taşımak istediğin adres) ayaradıktan sonra mesela 10 - 2
tekrar write tuşuna bascaksın ekranda "now copying..." yazar zaten

kendi efekt parametrelerin kullanarak oluşturduğun tonu kaydetmek istiyosan tonu oluşturduktan sonra yine write tuşuna bascaksın bu sefer write komutunu kullancaksın yine adresi belirleyip write tuşuna bascaksın bu sefer ekranda "now writting..." görünür tonun istediğin yere yazılmış olur.

alik demiş ki:
arkadaşlar poduda buldum okudum onlarda aletlerini yere göğe sığdıramıyorlar ama bir heavy metal gitaristinin gözüyle yapılmış bir yorum bulamadım(ayrıca bu forumda daha çok aleti çözmeye yenelik konular işlenmiş buda gözümü korkuttu aslında)

ya podxt live eğer sahnede kullancam tamamen diyosan çok ideal bi alet adındada live var zati...

gt 8 ton/ sahne dengesini sağlamayaçalışan bi alet ilerde ben tonlarla daha haşır neşir olcam dersen gt8 daha avantajlı podxtlive a göre...

Nasıl bir alakadır bu anlamadım? Ben Xtlive da çok iyi distorbe tonlar duyuyorum. Hem GT8 bu konuda biraz yoruyor beni. İstediğim distorbe tonlar için çok ince ayarlar çekmem gerekiyor genelde...

Efekt konusunda dersen, evet GT8 efekt için çok güçlü bir alet; ama ton konusu oldukça göreceli...

Perfectionist demiş ki:
Nasıl bir alakadır bu anlamadım? Ben Xtlive da çok iyi distorbe tonlar duyuyorum. Hem GT8 bu konuda biraz yoruyor beni. İstediğim distorbe tonlar için çok ince ayarlar çekmem gerekiyor genelde...

Efekt konusunda dersen, evet GT8 efekt için çok güçlü bir alet; ama ton konusu oldukça göreceli...

gt8 de ton ayarlamanın pod a göre gerçekten zor olduu konusunda haklısın..
fakat ton dediğimiz şeyin asıl kaynağının birazda gitar olduğunu unutmamak lazım kullandığımız aletlerin adıda ampli simülatörü, her ampli nin her gitardan aynı sesi vermesi biraz zor tabi...

efekt konusunda gt8in daha iyi olduğunu söylediysen ve ton dediğimiz şeyde birkaç efekti bir arada kullanarak oluşturduğumuz ses ise gaiba ton/ efekt konusu biraz çelişkili olmuş...

distortion ve drive efekleri konusunda; belki pod un efekleri senin dinlediğin ve yaptığın müzik tarzına daha yatkındır...görece gaiba asıl burda başlıyo...

arkadaş görüş istemiş zaten hem senin hemde benim görüşlerimi değerlendirip kendi bir karar verir sanırım

Geri