Boss Gt-8

Power amp adı üzerinde güç amfisi yani verdiğin düşük bir sinyali yükseltmeye yarayan meret. 30-40 50-100W olan şeyler power dir preamptan 100W ses çıkmaz anlayacağın.
Normal gitar amfisinde power nasıl kullanılır?
Kullanacağın preamp pedalı amplinin Return girişinden takarsın amplinin kandi içindeli preamp ı devreden çıkartmış olursun.
Amplilerdeki preamp girişi gitarı direk bağladığın input girişinin ta kendisidir. vs.vs.

Preamp pre amfi yani gelen sinyalin ilk şekillendiği ampli katıdır.
Gt-8 nasıl preamp olarak kullanılır sorusunun cevabını verdim yukarda. Normal takarsın kullanırsın. Al sana preamp zaten. Preampı da power amp a bağlar bunalrı da bir gitar kabinine bağlarsan am sana ampli. Ok.

cab sim. Kabin simülatörü. Hani 0 1x8 2x12 4x10 falan varya sendeki gt-8 de işte onlar kabin simülatörü oluyor.

Benim iyi olmadığına kanaat getirdiğim nokta pre-amp meselesi değil ,

*Drivelar fazlasıyla gürültülü
*Compressoru kullanmak dip gürültüsünü 2 ile çarpmak demek nerdeyse.
*Hele birde şöle overdrive'a da yükleniyim compressoruda beraber kullanıyım birde sustaini açıyım dedim gitarı bırakıp kaçıyodum..
*Noise Gate felaket ,Gnx1 de daha bile iyiydi..
*Kız gibi alet havadan nem kapıyor elektriksel anlamda..
*Bu bir processor yeni bir işletim sistemi değil IQsu 120'nin altında olanlar kullanamıcak mı yani? insan biraz daha anlaşılır yapar.
Örnek:Exp Pedalda Calibration ayarını neden System menüsüne koymazsında,
Pedalı amadan önce CTL,EXP tuşuna basılı tutup sonra diğer elinle pedalı açıp öle Calibration ayarlarına gelirsin ki,ben bunu duyduğumda şaka yapıyolar diye düşündüm gerçekmiş..
Ha diceksiniz ki okusana kitapçığını ,bende şöle cevap vericem herkes ingiliz değil arkadaşlar herkes lisede ingilizce derslerini 5pekiyi ile geçmedi diğer markalar bunu düşünüp ona göre menüler yaparken niye ben kendimi bu kadar heba ediyim ki ,farkederseniz ki Boss GT8 size değil siz Boss'a para veriyorsunuz tam tamına 550$
*Şimdi sen yapmışsın Boss GT8'i en iyi processor benimki diye iddalı bir lafla piyasaya sürmüşsün ya peki bunun software desteği ? hani offical sitede tonlar ? Niye yaptın o zaman Mıdı çıkışlarını merak ediyorum..

Benim gitarda topraklama hatası var o yüzden ses yapıyor ama dip gürültüsü o kadarda yüksek değil bence. Ayarlar konusunda katılıyorum gereksiz şekilde karmaşık. Herkese öneri yurtdışından distribütör aracılığı ile gelmiş mallarda türkçe kullanım klavuzu şart bunu bossmu yaptırıcak distirübütör bilmiyorum ama distirübütörü arayıp nerde bunun içinden türkçe kullanım klavuzu çıkması gerekiyordu desek mi? Yasa var çünkü bunla ilgili kesinlikle olmalı faturalı mal bu. Yok çıkmıyor öyle bişey dedimi yasayı hatırlatırız bakalım ne olacak olmadı tüketici derneğine başvururuz bize kesinlikle yardımcı olurlar. Bu dediğim sağdece gt8 için değil diğer tüm processorler için geçerlidir.

DreamofStyks demiş ki:

*Hele birde şöle overdrive'a da yükleniyim compressoruda beraber kullanıyım birde sustaini açıyım dedim gitarı bırakıp kaçıyodum..
*Bu bir processor yeni bir işletim sistemi değil IQsu 120'nin altında olanlar kullanamıcak mı yani? insan biraz daha anlaşılır yapar.
Pedalı amadan önce CTL,EXP tuşuna basılı tutup sonra diğer elinle pedalı açıp öle Calibration ayarlarına gelirsin ki,ben bunu duyduğumda şaka yapıyolar diye düşündüm gerçekmiş..
Ha diceksiniz ki okusana kitapçığını ,bende şöle cevap vericem herkes ingiliz değil arkadaşlar herkes lisede ingilizce derslerini 5pekiyi ile geçmedi diğer markalar bunu düşünüp ona göre menüler yaparken niye ben kendimi bu kadar heba ediyim ki ,farkederseniz ki Boss GT8 size değil siz Boss'a para veriyorsunuz tam tamına 550$
*Şimdi sen yapmışsın Boss GT8'i en iyi processor benimki diye iddalı bir lafla piyasaya sürmüşsün ya peki bunun software desteği ? hani offical sitede tonlar ? Niye yaptın o zaman Mıdı çıkışlarını merak ediyorum..

Neden böye anlamsız bir mesaj yazdın hemde bana yazdın bilemiyorum.Msnden söylesen de olurdu netekim biraz sonra keşke msnden söyleseymişim diyeceksin. Sıradan gidiyorum.

*Gain hiçbir zaman sonuna kadar açılmaz. Ben "mid" seçiliyken 50-60 ile kulanıyourm gürültüsüz olabiliyor*
Her riff aynı gain ile çalınmaz. Bazı rifflerde gürültü yapar bazı rifflerde olmazsa olmaz. Gaini sonuna kadar açan adamın gitaristliğinden şüphelenirim.

*Sana o gain bile fazla gelirken neden compres açıyorsun?

*Bu dediğinin gaini ortalarda olan bir ampliye overdrive bağlayıp birde bunun arkasına compress bağlamak olduğunun farkındamısın? BU durumda gürültü ilk fırsatta dışarı kaçar tabi ki.

*Noise gate e ihtiyacın olma durumu nedir? Neyi gate etmek istiyorsun o kadar gain açarsan hiçbir noise gate etki etmez. Onu bunu kıyaslamayla olmaz bu işler. Hepsi güzel. 2 sene rp10 kullandım.

*Bilmiyorum gayet delikanlı bir alet belki seninkisi hafif yumuşaktır.

*Bunu atlıyorum. Senin problemin. Zorla mı sattılar. Araştırsaydın.

*Bunu da atlıyorum. İlla ki senin istediğin yere koymak zorunda değil adamlar menüyü.Ha öyle yapmışsın ha başka türlü.

*Sen kaçıncı dünya ülkesi olduğumuzu ve bunun sebebinin ne olduğunu biliyormusun?
Cep telefonu gibi her önüne gelen magndada olan bir alet olsaydı koyarlardı türkçe kullanım klavuzu merak etme.
Kurcalayın biraz yahu. Öğrenmenin nesi kötüdür. Şu aleti hakkıyla kullanan birinin kalkıp analog sistemlerde hiçbir sıkıntı çekeceğine inanmam.

Ne tonu ya koymasınlar ton mon sitelerine. Sonra önüne gelen ben aşmış tonluyorum lan aleti çok iyi bilirim bu işleri diye geziyor. Zaten sinir oluyorum böyle lamerlere. Yok ton mon kendiniz yapın. İyi olmuş böyle.

Neyse Serkan beğenmiyorsan sat şu aleti git pod al, ofişıl sitelerinden indir tonları hayatın boyuncada neyin ne işe yaradığını bimeyen bir gitarcı olarak kal. Tamam mı.

Skull_KruSher demiş ki:
Kurcalayın biraz yahu. Öğrenmenin nesi kötüdür. Şu aleti hakkıyla kullanan birinin kalkıp analog sistemlerde hiçbir sıkıntı çekeceğine inanmam.

Ne tonu ya koymasınlar ton mon sitelerine. Sonra önüne gelen ben aşmış tonluyorum lan aleti çok iyi bilirim bu işleri diye geziyor. Zaten sinir oluyorum böyle lamerlere. Yok ton mon kendiniz yapın. İyi olmuş böyle.

Tamamen katılıyorum. EFektlerin sıralamasını otomatik yapan bir alet basit ve kolaylık olarak görülürken analog kullanmış insanlar neyi nereye koyma özgürlüğünü severler. Aletin karışık olması konusunda katılmıyorum öğrenmesi daha uzun bir süreç diyelim. Karışıklıktan ziyade size verebileceği özgürlük ve yaratıcılık çok. Zamanında podlivext kullanmış birisi olarak diyorum ki; gt-8 kullandıktan sonra aletin sizi meğerse ne kadar kısıtladığını anlıyorsunuz. Manyetiğin single coil olması ile beraber input level ın humlara göre daha düşük seviyede tutulması gerekliliğini ya da özgürlüğünü size gt-8 den başkası veremez. Ben hâlâ insanlar bilirim pod kullanarak netten ton indirip analogta neyi ne kadar açması neyi hangi sıraya koyması gerektiğini bilmeyen. Önünüze 10 tane analog pedal konsa ama sıralı ayarlı aklınız karışmaz tabi ama size sıfırdan rasgele pedallar verilse ooo karışıkmış dersiniz... Gt-8 iyidir iyi kıymetini bilin 8)

utkusel demiş ki:
arkadaşlar ben bu gt8de doru düzgün bi clean ton yazamadım güzel bi patch i olan varmı elinde veya sizce hangi preamp ı kullanmalıyım yardım ederseniz sevinirim

Açıkcası bence gt-8 de bulunması en kolay ton clean. Yine de aradığın ton ile yazdıkların arasında ne gibi eksiklikler hissediyorsun mesela? Ben strat ı kullanırken çok işlenmiş hissediyordum sesi. Patch ve output level i kısıp sistemden İnput level i açtım. Gitardan çıkan sinyal böylece gt-8 in işlediğine kıyasla daha bi öne çıktı gayet de memnunum şimdi. Sen aradığın tondan bahsedersen biraz belki yardımcı olabiliriz.

Skull_KruSher demiş ki:
DreamofStyks demiş ki:

Neden böye anlamsız bir mesaj yazdın hemde bana yazdın bilemiyorum.Msnden söylesen de olurdu netekim biraz sonra keşke msnden söyleseymişim diyeceksin. Sıradan gidiyorum.

*Gain hiçbir zaman sonuna kadar açılmaz. Ben "mid" seçiliyken 50-60 ile kulanıyourm gürültüsüz olabiliyor*
Her riff aynı gain ile çalınmaz. Bazı rifflerde gürültü yapar bazı rifflerde olmazsa olmaz. Gaini sonuna kadar açan adamın gitaristliğinden şüphelenirim.

*Sana o gain bile fazla gelirken neden compres açıyorsun?

*Bu dediğinin gaini ortalarda olan bir ampliye overdrive bağlayıp birde bunun arkasına compress bağlamak olduğunun farkındamısın? BU durumda gürültü ilk fırsatta dışarı kaçar tabi ki.

*Noise gate e ihtiyacın olma durumu nedir? Neyi gate etmek istiyorsun o kadar gain açarsan hiçbir noise gate etki etmez. Onu bunu kıyaslamayla olmaz bu işler. Hepsi güzel. 2 sene rp10 kullandım.

*Bilmiyorum gayet delikanlı bir alet belki seninkisi hafif yumuşaktır.

*Bunu atlıyorum. Senin problemin. Zorla mı sattılar. Araştırsaydın.

*Bunu da atlıyorum. İlla ki senin istediğin yere koymak zorunda değil adamlar menüyü.Ha öyle yapmışsın ha başka türlü.

*Sen kaçıncı dünya ülkesi olduğumuzu ve bunun sebebinin ne olduğunu biliyormusun?
Cep telefonu gibi her önüne gelen magndada olan bir alet olsaydı koyarlardı türkçe kullanım klavuzu merak etme.

Neyse Serkan beğenmiyorsan sat şu aleti git pod al, ofişıl sitelerinden indir tonları hayatın boyuncada neyin ne işe yaradığını bimeyen bir gitarcı olarak kal. Tamam mı.

:tap: :taptim :dans kocaman bi alkışşşşşşşşşşşşş.:D

abi nerdeyse bir senedir bu aleti aldığımdan beri insanlara bunu anlatmaya çalışıyorum.her alan bu ne biçim alet diyip geçiyo.ama gt-8 in analog kullanmaktan farklı olmadığını anlayan çıkmadı henüz.bıraktım gaini hiç bir şey köklenmez hiç bir analogda.ilk başlarda bu hatayı bende yaptım ama sonra fark ettim.ve daha sonra güzel tonları bulmaya başladım.oturun aletin başına düzgün ayar çekin.ben hem distortion pedallarını hemde anfilerini bir arada kullanıyorum dip gürültüsü yok.hemde 21k çıkışlı pasif manyetiklerim olmasına karşı.yani normalde çok gürültülü bi manyetiktir kendisi.seçimini düzgün yapmalısınız.2 yüksek gainli anfiyi pedalı vs bir arada kullanmayın hiç bir şeyi köklemeyin.sonuca ulaşcaksınız.kibkolay gelsin.müzikle kalın.:D

melihbozkurt84 demiş ki:
abi nerdeyse bir senedir bu aleti aldığımdan beri insanlara bunu anlatmaya çalışıyorum.her alan bu ne biçim alet diyip geçiyo.ama gt-8 in analog kullanmaktan farklı olmadığını anlayan çıkmadı henüz.bıraktım gaini hiç bir şey köklenmez hiç bir analogda.ilk başlarda bu hatayı bende yaptım ama sonra fark ettim.ve daha sonra güzel tonları bulmaya başladım.oturun aletin başına düzgün ayar çekin.ben hem distortion pedallarını hemde anfilerini bir arada kullanıyorum dip gürültüsü yok.hemde 21k çıkışlı pasif manyetiklerim olmasına karşı.yani normalde çok gürültülü bi manyetiktir kendisi.seçimini düzgün yapmalısınız.2 yüksek gainli anfiyi pedalı vs bir arada kullanmayın hiç bir şeyi köklemeyin.sonuca ulaşcaksınız.kibkolay gelsin.müzikle kalın.:D

Çok haklısın... Effect level, Direct level, Input level, Output level, Patch level, Global Eq vs bunların hepsi güzel bir ton bulmada çok çok önemli. HEpsini belli bir oranda ve dengede tutmak gerekiyor. Herşeyi 100 olarak ayarlayıp sesi sadece dışardaki knob dan kısmak iğrenç karaktersiz bir ton verir. Gt-8 in en sevdiğim yönü ise iyi gitar iyi manyetikle kötüleri ayırt edebilmesi. Duyduğum herhangi processorler gitarın kendi sesinden daha ziyade gelen sinyali işlemekle meşguller. Resmen tona boğuluyorsun unutuyorsun gitarın sesini. Ayrıca sert tonlar bulmak isteyen arkadaşlar mutlaka Tone Modify ı kullanın. Daha da kaba kabin eklenmiş bir ses isterseniz saçma gelicek ama 4 Stage li Phaser kullanın FX1 de. Önemli olan sadece Rate i 0 yapmak. Örn:
Fx1-Phaser (4 Stage)
Rate:0
Depth:30
Manual:16
Resonance: 15
Step Rate:Off
Effect Level:26
Direct Level: 47

benim bahsettiğim cleanler daha çok gibson tonlarına yakın cleanler elimde fender lonestar var singlelar texax special humbucker ise orjinal gibson manyetiği yani köprüde gibson manyetik var.böle bi cleani alabilirmiyim bu gitarla açıkçası bilmiyorum ama çok ta fazla tarif edemiyorum şu anda nası bi clean istediğimi patch falan varsa yazarsanız ben uğraşıp onu değiştirebilirim belki veya orjinal halide hoşuma gider tekrar teşekkür...

vileshome demiş ki:
Skull_KruSher demiş ki:

abi anladımda gt8 ile ilgili yorumu sen niye üzerine alındın onu anlamadım..?

Evet bende anlamadım şimdi. Belkide benim yazdığım mesajdan elimdeki aleti savunduğumu düşündüğünü düşündüm sonrada böyle birşey yazma ihtiyacı duydum(manyakmıyım lan ben) neyse okurken o kısmı atlarsınız olur biter.

utkusel demiş ki:
benim bahsettiğim cleanler daha çok gibson tonlarına yakın cleanler elimde fender lonestar var singlelar texax special humbucker ise orjinal gibson manyetiği yani köprüde gibson manyetik var.böle bi cleani alabilirmiyim bu gitarla açıkçası bilmiyorum ama çok ta fazla tarif edemiyorum şu anda nası bi clean istediğimi patch falan varsa yazarsanız ben uğraşıp onu değiştirebilirim belki veya orjinal halide hoşuma gider tekrar teşekkür...

abi o zaman mid ağırlıklı bi ton yazman lazım.tizleri düşük tut.brigth ı kapat.sonra anfi seçeneklerinide ona göre mid karakterli bir anfi seçebilirsin.biraz reverb koklatcan.cleanlerde humbackerı kullancan.isteğe veya ihtiyaca göre hafif bir delayde kullanabilirsin.bunların dışında tonmodify ı kullan fx1 de.bunları dene istediğin tona yada yakın bişeylere ulaşman lazım.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Skull_KruSher gereksiz tepki göstermişsin.ayrıca bu ülkenin yasaları var *ike *ike türkçe kullanma klavuzu koyacaklar.
******** Skull_KruSher
Sen kaçıncı dünya ülkesi olduğumuzu ve bunun sebebinin ne olduğunu biliyormusun?
yukarıdaki söyleminde çok saçma ve gereksiz geldi.cep telefonuyla ne alakası var.bu ülkenin kanunları var.türkçe kullanma klavuzu koyulmak zorundadır.birde merak ettim cep telefonu kullanıyormusun ?

Bak yaa bana uyuz oluyo ya yazacak illa ki birşey :D

Ara Boss'u söyle o zaman. Türkçe kullanın klavuzu istiyoruz diye sonra tabi tüketici hakları koruma derneğine falanda başvur. Bu adamlar yurtdışından elektronik eşya getiriyorlar Türkçe kullanma klavuzu yok içinde sattırmayın diye.

Ha cep telefonuyla olan alakasını söyleyeyim.
Cep telefonu sahibi olan insanların sayısı Gitar FX veya prosesörü olan kişi sayısına oranla oldukça fazladır bildiğiniz gibi. En azından benim yaşadığım evde 6 kişi cep telefonu sahibi fakat buna oranla yalnızca bir kişinin Gitar Prosesörü var. Eh doğal olarak çok sayıda kişinin kullandığı bir ürüne kullanım klavuzu koymamaları durumunda. Alacakları tepkiler daha fazladır.

Bu ülkenin kanunu var mı gerçekten? Buna inandın mı sen? Yaa tabi tabi, sen öyle san.
birde merak ettim cep telefonu kullanıyormusun ?
Söyleminin sebebini anladım laf sokacak yer aramışsın bunu bulmuşsun.Eh bravo..
Benim orda söylediğim, asgari ücretle çalışıp 3 aylık maaşı ederinde telefon alan görmemiş öküzlerle ilgili bir söylem idi. Ama sanırım sende böyle insanlardansın ki üstüne alınmışsın yazık.

Evet biri şirket adına kullandığım biri de kişisel telefonun olan 2 tane 3310 model renksiz ışıksız kamerasız telefonum var.

Eh madem seve seve koyacaklar kullanma klavuzu ara şikayet et. İnsanlara bir iyilik yap.

Birşey söyleyeceksende özelden söyle. gt-8 ile ilgili konuşacaksan buraya yaz olur mu?

Bak aynı şeyi yukarıdaki adamda söylemiş bende doğru söylüyosun demişim. O zaman söylemeyi bilmek önemliymiş. Taş kafalı olmamak lazım

Skull_KruSher demiş ki:
vileshome demiş ki:
Skull_KruSher demiş ki:
abi anladımda gt8 ile ilgili yorumu sen niye üzerine alındın onu anlamadım..?
Evet bende anlamadım şimdi. Belkide benim yazdığım mesajdan elimdeki aleti savunduğumu düşündüğünü düşündüm sonrada böyle birşey yazma ihtiyacı duydum(manyakmıyım lan ben) neyse okurken o kısmı atlarsınız olur biter.

Arkadaşlar birbirimizi incitmek yerine konumuz olan GT8 hakkında bildiklerimizi paylaşalım lütfen.
Bu forumda hatta bu başlık altında sound bilgisi iyi olan arkadaşlar var bu arkadaşlar böbürlenmek yerine bildiklerini paylaşırsa müzik adına ve müzik aydınlanması adına önemli bir iş yapmış olacaklardır. Yanlış anlamayın yukarıda okuduklarım beni o kadar da rahatsız etmedi aslında çünkü haklısınız bu ülkenin durumu maalesef ortada...

Geri