Boss Gt-8

GT8 ayarlarını iyi bildikten bağlama seside çıkarılır çok zor değil içindeki gitar manyetik ve "body" simülatörü + pheaser veya auto wah veya ikisi birden + biraz EQ ayarı ile onuda çıkarırsınız yeter ki isteyin.

outcry demiş ki:
bunun ultra g den farklı artıları eksilri nedir sence peki dream??? bi fikrin var mı...alıcam tekrar bi kabin simülatörü ama işte ultra g den sougun bi kere yandıgı için..malum kıbrısın elektrikleri problem..bossum yanıcak diye 3.5 atıyorum zaten..bu arada bossu mu korumak için. yüksek voltaj veya düşmelere karışı bi akım kontrol aleti varmı ??

Açıkçası eksilerini veya artılarını hiç bilmiyorum çünki hiç kullanmadım Türkiye'de de hiç görmedim ama bu alet sanırım daha çok işlevselliği ve üzerindeki ayarlar sonucunda daha bi amfi simülasyonu üzerinde durmuş gibi.

Bir de GT8 için yurtdışında bir elemanın bossgtcentral.com'dan kendi üretip sattığı "Harmonic Converger" diye bir alet var bu amfi simülatörü yapmıyor ekstra olarak ama çıkıştaki "Fizz" ve "Fuzz" (böyle nitelendirmişler bende tam teknik terimini bilmiyorum) sinyallerini filtreliyor ve amfi simülasyonundan beklediğimiz filtre görevini görüyor fakat aletin özelliği sesin canlılığını kaybettirmeden bu işi yapıyor olması okduğum kadarıyla.Fiyatıda 200$ gibi birşey sanırım çokta ucuz değil.Red Box Pro'yu bir kullanmak lazım ama..

Harmonic Converger ile ilgili detaylı bilgi ve ses örnekleri için..
http://www.bossgtcentral.com/hctestdrive.php

slmlar,gt8 den midi kablosuyla ses kartima(creative 5.1) girdim ama hiçbirsey olmadi,ne tür ayarlar yapmam gerekli acaba...daha önce midi kablosu kullanmadigim için yabanci kaldim konuyada,önerilerinizi bekliyorum.tesekkürler.

utku7 demiş ki:
slmlar,gt8 den midi kablosuyla ses kartima(creative 5.1) girdim ama hiçbirsey olmadi,ne tür ayarlar yapmam gerekli acaba...daha önce midi kablosu kullanmadigim için yabanci kaldim konuyada,önerilerinizi bekliyorum.tesekkürler.
midi kablosuyla ne yapmak istediğine bağlı.patch indirmek kayıt yapmak , netten güncellemek.ses kartının ayarıyla ilgili bir sorun olabilir.

patch veya kayit için kullanicam cubase sx2 kullaniyorum ses almak için ne yapabilirim acaba?ses kartiyla veya baska biseylerin ayar problemi oldugu barizde cözüm bilen yanitlarsa sewinirim.

kayıt için digital out çıkışını kullanmanın dahi iyi olacağını zannediyorum.en azından kullanma kılavuzunda öyle yazıyor.ben amfide kullandığım için bilgisayar detayını bilmiyorum.bilgisayarda kullanan biri sana yardımcı olsun. :) patch indirmek için gt8 editör diye birprogram var nette aratıp ücretsiz indirebilirsin.programın kullanımı hakkında önceki sayfalarda detaylı bilgiler var.forumu baştan sona oku bir istersen çok şey öğrenebilirsin

@outcry

Dostum mesajını gördüm cevap yazmak istedim. Cihazlarını voltaj dalgalanmalarından korumak için power conditioner kullanabilirsin. Ben rackimde kullanıyorum ama girişleri uyduktan sonra diğer aletlerle de kullanılabilir. Amfi processor ne varsa bağlarsın korur hepsini ;)

Buarada kabin simülatörü olarak palmer in küçük pga ları vardı ultra-g tarzında onlara bakabilirsin. Forumda aaalp nickli arkadaş satmıştı bir ara. Ya da ada microcab bulabilirsen gayet kaliteli bir alet. Yalnız bu aletler pek bulunmuyor TR'de ebay peşinde koşman gerekebilir. Ya da yine bir adet ultra-g alıcaksın şansını deniyceksin :D

Perfectionist demiş ki:
@outcry

Dostum mesajını gördüm cevap yazmak istedim. Cihazlarını voltaj dalgalanmalarından korumak için power conditioner kullanabilirsin. Ben rackimde kullanıyorum ama girişleri uyduktan sonra diğer aletlerle de kullanılabilir. Amfi processor ne varsa bağlarsın korur hepsini ;)

Buarada kabin simülatörü olarak palmer in küçük pga ları vardı ultra-g tarzında onlara bakabilirsin. Forumda aaalp nickli arkadaş satmıştı bir ara. Ya da ada microcab bulabilirsen gayet kaliteli bir alet. Yalnız bu aletler pek bulunmuyor TR'de ebay peşinde koşman gerekebilir. Ya da yine bir adet ultra-g alıcaksın şansını deniyceksin :D

eyvallah baba..uzun zamandır bu kadar samimi ve sıcak bi mesaj almamıştım..harbi eyvallah :)

outcry demiş ki:
bunun ultra g den farklı artıları eksilri nedir sence peki dream??? bi fikrin var mı...alıcam tekrar bi kabin simülatörü ama işte ultra g den sougun bi kere yandıgı için..malum kıbrısın elektrikleri problem..bossum yanıcak diye 3.5 atıyorum zaten..bu arada bossu mu korumak için. yüksek voltaj veya düşmelere karışı bi akım kontrol aleti varmı ??
yüksek voltaj sorunsalı için basit bir güç kaynağı alsan çok iyi olur.
hayat kurtarıyor resmen.

Midi

Merhaba gt8 in midi fonksiyonları neler?Midi çalabiliyor mu?Mesela midi olarak kaydettiğimiz bir soluyu gt8 e aktararak bunu gitar kullanmadan gt8 yardımıyla çalabilir miyiz? :D

arkadaşlar benim dip gürültüsü problemim vardı kabloları değiştirerek bie nebze olsun hallettim.fakat şimdide uğultu gibi bir ses var.arkadaşlar topraklamadan kaynaklandığını söylediler.çünkü gitarın , amfinin yada gt8in herhangi birinin metal aksamına dokunduğumda bu ses kesiliyor.ama prizlerim topraklı.aletlerden biri şase yapıyor olabilir dedi bir arkadaşım.peki böyle bir sorun varsa hangisinde sorun olduğunu nasıl bulabilirim.gt8in topraksız bir alet olduğunu biliyorum.gitarın manyetikleriyle ilgili bir sorun olabilirmi.bir şekilde bu sesi kesmem lazım.yani bu sesin noise gater dan filan geçmesiyle alakası yok.sanırım elektriksel bir sorun.ama çok rahatsız edici.

priz topraklı olabilir. Ama oturduğun bina topraklı olmayabilir. Noise gate i sona dayadiginda kesilmesi gerek o sesin. eğer öyle kesilmiyor ise bir sorun da olabilir. dibox güzel bir filtreme işlemi yapar. guzel bir dibox çok makul.

kelle demiş ki:
priz topraklı olabilir. Ama oturduğun bina topraklı olmayabilir. Noise gate i sona dayadiginda kesilmesi gerek o sesin. eğer öyle kesilmiyor ise bir sorun da olabilir. dibox güzel bir filtreme işlemi yapar. guzel bir dibox çok makul.
bina topraklı olmayabilir.noise gate fazla kullanmak istemiyorum harmonikleri ve feedbacki öldürüyor fazla açtığımda.artık katlanacağız biraz gürültüye :)

Re: Midi

ESER13 demiş ki:
ESER13 demiş ki:
Merhaba gt8 in midi fonksiyonları neler?Midi çalabiliyor mu?Mesela midi olarak kaydettiğimiz bir soluyu gt8 e aktararak bunu gitar kullanmadan gt8 yardımıyla çalabilir miyiz? :D

Hala ayrıntılı bir cevap alamadım Birbirimize destek olalım lütfen.

hayır çalamazsın çünkü gt 8 bir sinyal işleyicisidir, sinyal üreteci (yani synthesizer) değildir.

Geri