Boss Gt-8

neden g-major? orda g-sharp,g-force vs.. falanda vardı? onuda bi açıklarsan sevinirim :) bi de hypocrisy dinler misin? onu çalmayı düşünüyorumda g-major yeter mi ya da herhangi bi g lerden bi şey :)

soulwalker demiş ki:
neden g-major? orda g-sharp,g-force vs.. falanda vardı? onuda bi açıklarsan sevinirim :) bi de hypocrisy dinler misin? onu çalmayı düşünüyorumda g-major yeter mi ya da herhangi bi g lerden bi şey :)

Çünkü tahmin ediyorum ki G-force, G-system senin bütçeni çok aşıcak. Ayrıca G-force mu G-major mu dersen yine G-major derim. Kullanmayacağın özelliklere ekstra ücret ödemenin manası yok çünkü. Hem G-majorde 2 relay switch var G-force ta yok :D

G-System çok güzel bir cihaz. Özellikle stack/combo kullanan arkadaşlar için çok rahat olabilir sadece bir pedalboard kurup, G-system'i tüm ekipmanın beyni gibi kullanmak. Kaliteli bir amfiye sahipsen kesinlikle denemeni öneririm ama fiyatı oldukça yüksek bir cihaz başta da belirttiğim gibi.

(Buarada G-sharp denemedim yorum yapamıyacağım o yüzden. Ama kalitelidir elbette TC kötü alet yapmaz kolay kolay. G-major'ın bi alt modeli gibi sanırım G-sharp düşünebilirsin bence onuda)

Hipocrisy nedir tam bilmiyorum. Herhalde death metal falan yapıyor? Ama G-major ile istediğin her tarz yaparsın zaten preamp ya da amfi değil ki bu efekt processoru. Ultra mega bişey yapmak istemiyorsan gayet yeter çalıcağın herşeye.

Bu tarz alet almak isteyen arkadaşlarada kesinlikle tavsiyem G-major'dür. Çünkü tekrar sıralamak gerekirse artıları:
- Çok başarılı kullanıcı arayüzü
- Kaliteli A/D D/A convertorler
- 2 relay switch
- TC efekt algoritmaları
- Entegre 3-band EQ, iyi bir NoiseGate ve herkese yeticek kadar bol parametre :D
- Ayrıca 2.eli 400-450$ a gidiyor genelde TR'de. USA'de sıfırı 400$. Asıl bu yüzden bu kadar tutuluyor yurtdışında da.

soulwalker demiş ki:
tamam 550 dolar gibi bi bütçe ayarlayabilirim onun için. türkiye fiyatını öğrenmek lazım. konuyuda saptırdık biraz gt8 den ama neyse :D:D:D

Olur arada ufak sapmalar :D

TR'de sıfırını Compel satıyor 435€+KDV
http://www.compel.com.tr/tcelectronic/GMajor/

Ben temiz ikinci el bulup almanı tavsiye ederim. İlle sıfır alıym garantili olsun dersen tabii ki buyur sıfır al tercih meselesi. ;)

mrb arkadaslar.ben behringer gx210 2x30 watt amfi ve gt 8 kullanıyorum ancak amfi ve gt8 tonlamasını halaa yapamadım.ilk once fabrika ayarlarına dondum ve buldugum ilk distortion tonunu açtım ama palm mute larda ozellikle ust telde bogulma oluo ya bass yada tiz fazla bi turlu ayarlayamadım.amfinin bas tiz ve middle ını orta seviyede tutuyorum..neler yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim?? guzelim gt8 beklio oylee :(

symbolc99 demiş ki:
mrb arkadaslar.ben behringer gx210 2x30 watt amfi ve gt 8 kullanıyorum ancak amfi ve gt8 tonlamasını halaa yapamadım.ilk once fabrika ayarlarına dondum ve buldugum ilk distortion tonunu açtım ama palm mute larda ozellikle ust telde bogulma oluo ya bass yada tiz fazla bi turlu ayarlayamadım.amfinin bas tiz ve middle ını orta seviyede tutuyorum..neler yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim?? guzelim gt8 beklio oylee :(
gx210 larda arkada slave in girişi olması lazım onu kullan.yani behringerin preamp katını devre dışı bırakmış oluyorsun.onun dışında output select in line phones olsun.dediğin sorun eq ayarlarından kaynaklanıyor.eq üzerinde oynayarak bunu çözebilirsin.aynı şekilde global eq da ayarlanmalı.tek tek uğraşıp bu sorunu çözmen lazım.bired gt8 in R ve L çıkışlarının ikisinide kullan çok farkediyo yani slave in girişinede bağlaman lazım ikisinide oda 2 kanal çünkü.birde kendine uyan şekilde bir kez ayarladıktan sonra değiştirme bağlama şeklini çünkü her bağlayış şekli farklılaştığında yaptığın ayarlar güme gidecektir.bide patch levelin çok fazla açık olmasın.

Evet tahminimce referans bi amfi için yazılmış. O nedenle EQ ve NS ayarlarını yaptıktan sonra -tabi ki tamamen kişisel beğeniye göre- nefis sonuçlar alınıyor. Ayrıca aleti çözmek için iyi bir yöntem. Alet beni oyalıyor,gitar çalmayı unuttum dememek için böyle bir kısayol seçilebilir bence.

valla gt8 i satalı beri oturup gitar çalmaya başladım :D ha sattığıma memnunmuyum "hayır" gt8i yeni kullananlara tavsiyem adam gibi bi ton bulup sonra fazla kurcalamamaları , yoksa vakit kaybettiriyor.

1-1,5 ay filan oldu alalı gt-8'i. Gayet memnunum. Başlarda biraz kasıyor ama zaman geçtikçe aleti tanıyorsun, ne nerede nasıl yapılır anlıyorsun. Forumu okurken gördüm bazı arkadaşlar ciddi problemler yaşamışlar, bence kullanılan alet edevatı tanıyan kimse çok büyük problemler yaşamaz. Yeter ki elindeki aletlerin karakterini, nerde nasıl tepkiler verdiğini bilsin. Kısacası kim ne derse desin beni fazlasıyla tatmin ediyor gt-8. Gerçi tam randımanlı kullanabildiğimi de düşünmüyorum, inca-hasas ayarları da çözdüğüm zaman olay tamamen bitecek.
Kolay gelssin herkese.

Ton kaydedilirken host programda herhangi bir ekleme - çıkarma yapmadım. EQ falan kullanılmadı. Sadece son olarak ufak bir master "plug in"i kullanıldı. Editör kullanmadığım için elle girmek isteyenlere sıralayabilirim;

Preamp: Mesa R-Fier Vnt 2
gain :50 / bass : 38 / middle - treble - presence : 50 / level : 45
gain sw : middle

SP type : 2X12

mic Type: DYN421 / distance: on mic / position:3 / level:100 direct. level: 0

OD/Dist : Modern DS / Drive 10 / effect level : 50 diğerleri: 0

Delay: Analog / time 400ms / feedback 25 / High cut: flat / effect lev: 3 direct level: 100

Reverb: Plate / time 2.8s / pre delay: 0 / low cut: 110 hz / high cut 6 khz density: 8 / effect level: 2 / direct level: 100

Compressor: Type comp / sustain 50 / attack 50 / tone 0 / level 50

EQ: lowcut: flat / low eq -6 db / low mid f: 500 hz / Q:1 / eq: 0 db / high mid f : 4 khz / Q 1 / eq : 0 db / high cut flat / level 0

FX1: Tone modify / type Resonator 1 / low +2 / high +3 / resonance 50 / level 50

master : noise suppressor : on / trshold 45 / release:30 / detect: input
patch level: 100 master bmp: 120

Fx chain şu şekilde sıralandı: gitar + COMP + wah + lp + OD + PRE + FX+ EQ + NS +FV + FX2 + DD + ce + RV +DGT

Geri