Boss Gt-8

takrar merabaa

arkadaşlar en azından görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim..gt8 i elektro klasik gitarda kullanıcam..acaba nekadar verim alabilirim..metal distorsion tonlar kullamicam ztn reverb-corus-wah gibi efektlerde nekadar verim alırım sizce???

Re: takrar merabaa

ExoRClsT demiş ki:
arkadaşlar en azından görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim..gt8 i elektro klasik gitarda kullanıcam..acaba nekadar verim alabilirim..metal distorsion tonlar kullamicam ztn reverb-corus-wah gibi efektlerde nekadar verim alırım sizce???

arkadaşım eminim klasik gitarlar için çeşitli efekt aletleri yada efektli anfiler mevcuttur ama şunu bil bu alet senin ihtiyacını karşılamaz :)ferrariye lpg taktırmak gibi bişe :)

Saygı Değer Boss gt-8 hayranları :) slm sizin güne bende katılmayı düşünüyorum ancak bi kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim ben kayıt yapıyorum x-vamp kullanıyorum tonları gerçekten tatmin edici fakat sahne performansı için tamamen hayal kırıklıgı alet geç tepki veriyo bu boss gt-8 sahnede kullanımı nasıl bilgilendirirseniz sevinirim ayrıca fiyat durumu ve nerelere bakmalıyım??

slm beyler bn forumda yeniyim boss GT-8 kullanıcısı değilim ama kullanan bi arkaşımdan çaldım kullanmak çok zor ve kafa karıştırıcı ayrıca 500 dolardı en son baktığım GT-8 size derim ki mxr ve boss setup yapın üstünede wah koydunuz süper bi setup oluyo tavsiye ederim ....

GT-8 başlarda herkese öyle gelir zaten de belirli bir süre kullandıktan sonra daha güzel bir alet olmakta. Prosesörlerin hepsi öyledir zaten, 2 dakika kullanıp alet hakkında yorum yapmak yersiz olur.

eiii öle deonda bende gt-8 alcaktım piyasaya baktım fiyatıda uygundu sonra birden bire bi abi bana setupını anlattı ve gt-8 için piyasada araştırma yap çok iyi şeyler duymazsın dedi ve ben bu araştırmadan sonra duyduklarımdan dolayı mxr setup topladım üstünede wah pedal koydum ama görüşüne saygı duyarım tabi ....

Re: takrar merabaa

sly_snake demiş ki:
ExoRClsT demiş ki:

arkadaşım eminim klasik gitarlar için çeşitli efekt aletleri yada efektli anfiler mevcuttur ama şunu bil bu alet senin ihtiyacını karşılamaz :)ferrariye lpg taktırmak gibi bişe :)

aydınlattığın için teşekkürler..alabildiğim verimi almaya çalışıcam alet elimde var ztn..ii tonlar çekilirse işime yarayabileceğini düşünüyorum yinede..tek sıkıntı ii tonlar çekmek:))

xodor demiş ki:
Çoğul konuşmuş iki tane mxr birde wah almış olsa gt8'in geçti bile.Zevk meslesi saygılar.

kardeş ben gt-8 i geçmez demiyorum gt-8' i rahat geçti 1110 gibi bişey ki biraz indirim söz konusu ... Ama o parayı verdiğime hiç pişman değilim çünkü gt-8' in kalitesini katadı kenara fırlattı bence ama dediğin gibi saygılar. ... :D

ok bu arada soner kardeş ama taşıması zor dedin ya aslında değil boss çantalar falan var setup lar için .... SETUP' IM
crybaby wah-mzr zack wyld-mxr eq- mxr distortion-carl mortin premola
çok dehset fiyatı indirimle falan 1200-1300 e geliyor ....

Valla dostum analog olayı çok güzel ama öğrenciyiz ve amfimizi götüremiyoruz(kıbrıs). Bu yüzden mecburen prosessör e muhtacız. Bide ben hala analog taşımanın büyük bir problem olduğunu savunuyorum zira bir cry baby bile 3.7kg nerdeyse bir prosessör ağırlığında. Daha bunların ara kabloları adatörü diğer pedallar derken hakketten çok büyük bir külfet haline geliyo. Analog alıp biyere koyacaksın orda kalacak aslında :)

Abi o paradaki bir setupla gt-8 i karşılaştırmanın pek bir anlamı yok. İkisi farklı dallarda kalıyor çünkü. Zaten forumda aylarca tartışıldı analog mu dijital mi diye. Benim de çok param olsa gidip analog dizerdim tabi, onun da zevki ayrı yani. Ama napalım hem Cherokee' nin dediği gibi amfi taşıma şansımız yok, hem de o kadar paramız yok :D .

Bu arada benim gt-8 im filan yok, neden savunuyorsam bu kadar bu aleti :D . Sevmiyorum hatta ben gt-8 i :D .

sonerb demiş ki:
ok bu arada soner kardeş ama taşıması zor dedin ya aslında değil boss çantalar falan var setup lar için .... SETUP' IM
crybaby wah-mzr zack wyld-mxr eq- mxr distortion-carl mortin premola
çok dehset fiyatı indirimle falan 1200-1300 e geliyor ....

amfi nerde amfi ? bu setupı müzik setinemi girerek çok dehşet tonlar alıyorsun ? bu pedalları sağlam bir amfiye girmeden verim almak imkansız.zaten yukarda saydığın ekipman + amfi ikinci eli 450 ytl satılan bir aletle kıyaslamak mantıksızlık olur.gt8 şu an için fiyat performans olarak gayet güzel bir seçenek.ayrıca evde kayıt işi ile uğraşanlar için analog setup hem masraf hem zorluk demek.yanlış anlaşılmasın bende analog kullanıyorum ama 450 ytlye kimse gt8den alacağın tonu alacak bir setup kuramaz.tek başına 450 ytl lik bir amfi bile vasattır kanımca.

1 yıldır GT-8'i iyi bilen bir kullanıcı olarak şunu söylemeliyim ki GT-8 yalnızca efektlerin ve amfi modellemelerinin birarada bulunduğu bir kutu değil aynı zamanda amfinizin ve gitarınızın özelliklerine göre en iyi tonu alabilmeniz için birçok fonksiyon ile güçlendirilmiş bir prosesör. 3 ekolayzır seçeneği (1 genel EQ, 1 subEQ, 1 output EQ), kabin modellemeleri, tone modify fonksiyonu, guitar sim, mikrofon simulasyonu vs bunlara örnek. GT-8'in hazır efektlerinin çoğu genellikle işe yaramaz çünkü ya gitarınız uygun değildir ya da amfiniz. Bu nedenle önce kendi ekipmanınıza göre modifiye etmeniz gerekir. Bunun için de analog setup mantığını bilmek gerekiyor. Bu yüzden gitarını GT-8'e bağlayıp hazır efektleriyle ucuz bir amfiden iyi bir ses bekleyenler hayal kırıklığına uğrar. Çalışma amfiniz varsa tavsiyem amfiyi boşverip GT-8'i headphones çıkışıyla (stereo) bilgisayara bağlamanız. Biraz iyi bir hoparlör setiniz de varsa hem stereo hazzını yaşarsınız hem de kayıtlar yaparak kendinizi ve GT-8'inizi geliştirirsiniz.

Re: GT8 farkı..

MarTI_Jonathan demiş ki:
"Benim GT6' ım var çatlayın" diye gezinen birçok insan gördüm. Adamlar barda çalarken sadece distortion ve compressor özelliklerini kullanıyorlardı. Alete müdahale etmemek için kendimi zor tutuyordum:

"Buraya da şu efekt eklenmez mi ya!"
"Allah belanı... O drive öyle kuru kuru kullanılır mı?"
"İnsan bi şuna amfi sim koyar!"
"Keşke şu clean tonun arkasında şöyle yumuşak bi Phaser olsa.."
"Ben gidiyorum valla bu barda 5 dk bile kalamam..." :LOL:

.

arkadaşlar bende yeni bir gt-8 aldım. barda çalıyorum o yüzden iyice araştırıp gt-8'de karar kıldım. ama beni dinlemeye gelenlerinde bu alıntıdaki cümleleri söylemelerini istemiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor. henüz bilmediğim için aleti fazla kurcalamak istemedim yanlış birşey yaparım diye. yoksa iş kurcalamaktan mı geçiyor :D ? yardım ederseniz sevinirim

bol bol forum okuyacaksın.sonra uykusuz geceler bekliyo seni :) hazır tonlara bel bağlama ben hiçbirinden verim alamadım.onun da sebepleri ayrı bağladığın yerlerde farklı tonlar alcaksın muhtemelen :)
bol oku bol kurcala sounudunu yakala :D

Geri