Boss Gt-8

masterofpuppetsasd demiş ki:
Wah ile çalarken insanın ağzının wahın verdiği aralığa göre değişmesini izlemek çok eğlenceli olabiliyo bazen. :D Sağlam bir vidyo olmuş kolay gelsin. ;)
evet abi ya bende farkettim.kardeşim çekti hatta dasshak konusu oldum 2 dakkada :)aslın yapmıyom çalarkende gaza geldim herhalde :)

ya biliyorum zamanında çok tartışıldı bu konu burda ama ben yine almadan önce sizin fikirlerinizi sorucam son kez bu ultra g gerçekten çok farkediyomu? tonlarda bariz belli edecek değişiklik oluyomu ?kullananlar bi görüşlerini yazarsa çok ii olcak eğer çok fark yoksa boşuna para vermeyeyim şimdiden teşekkürler...

mbalaban demiş ki:
ya biliyorum zamanında çok tartışıldı bu konu burda ama ben yine almadan önce sizin fikirlerinizi sorucam son kez bu ultra g gerçekten çok farkediyomu? tonlarda bariz belli edecek değişiklik oluyomu ?kullananlar bi görüşlerini yazarsa çok ii olcak eğer çok fark yoksa boşuna para vermeyeyim şimdiden teşekkürler...

DreamofStyks_ a soracaksın. :) 2 tane var kendisinde :)

şu aralar kafamda kendi amfimin clean&drivelarını kullanarak boss gt8'in sadece efektlerinden faydalanmak var...fakat bo hadiseyi fx send-return'den mi yoksa direk line in-line out'tan mı yapmalı diye düşünüyorum...

ha o zaman neden halaa denemedin diyen varsa, e bende gt8 yok :D
gt8'i olup da bahsettiğim hadiseyi deneyen arkadaşlar(özellikle fx girişlerinden) bana gözlemlerini anlatırsa sevinirim...

arkadaşlar slm bir hafta önce fender telecaster dün de boss gt 8 alarak aranıza katılmış oldum bu güne kadar sadece akustik gitar çaldım ve elektroda yeniyim ama tele benim çocukluk hayalimdi ancak 10 yıl sonra kısmet oldu ...gelelim konuya izmitte oturuyorum ismim özcan ve boss gt hakkında bana bu civarda oturup yardım edebilicek bir arkadaş arıyorum şimdiden teşekkürler

alkandros demiş ki:
arkadaşlar slm bir hafta önce fender telecaster dün de boss gt 8 alarak aranıza katılmış oldum bu güne kadar sadece akustik gitar çaldım ve elektroda yeniyim ama tele benim çocukluk hayalimdi ancak 10 yıl sonra kısmet oldu ...gelelim konuya izmitte oturuyorum ismim özcan ve boss gt hakkında bana bu civarda oturup yardım edebilicek bir arkadaş arıyorum şimdiden teşekkürler
Allah kurtarsın :)

mbalaban demiş ki:

Ultra-G bi amfiyi güzelce mikrofonlamışsın gibi ses veriyor.Gerçi Boss GT-8'de kabin simülatörü var ama ben o kabin simülatörlerininde amfiye giriş yapılarak kullanılması amacıyla tasarlandığını düşünüyorum.Ben amfi taşımıyorum o yüzden Ultra-G kullanıyorum.Evde amfin varsa pek gerek yok ama GT-8'i benim gibi direk mixere giriyorsan, evde bilgisayarın ses kartına takarak etüd veya kayıt yapıyorsan o zaman gerekli.

murat_72 demiş ki:
chromatickey demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
abi bence duman tonu almak için gt8 den alacağın tonlardan çok bakışlarını tavırlarını ayarlaman lazım.şöyle hafiften keş gibi bakıp cool takılıp bağsurun azıpta acı çekmiş gibi inleyerek şarkı söylsen yeter bence sonrası önemli değil zaten zoom 505le çalsan farketmez.birde 13-17 yaş arası bi izleyici edinirsen yemede yanında yat. :)

ahahahahaha x 1000000000000000

açıklama olağanüstü

hatta saatlerce hahahahaha

8)
pekiii !!!!!!!!!........... :?:

puahahhah abi bunu yeni gördüm ya!
yok böyle bişey.olağan üstü,hiper,ultra,mega!

Yakında bizim grubun gitaristi alcak gt8 artık bol bol inceleme fırsatı bulcam.Belki ilerde bende alırım.

Gitarımın akortunu re ye çektim. Önceden yazdığım tonlar kamyon gibi oldu ama temiz değil nasıl çözerim bu sorunu.

gt8 in içindeki tuner sizce ne kadar güvenli entonasyon yapmak için. Sağdece en üst telde sorun vardı onuda yaptım ama ne bilim içim rahat değil sanki tam olmuyor gibi.

gt8 in içinde akordu istediğin yere çekebileceğin bi ayar var.gitarı eski akoruna getirip o ayarla dene bakalım nasıl olacak :)
tunerı kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım ama tabiki analoglar kadar hassas olmayabilir.

Geri