Boss Gt-8

single manyetike geçince dip gürültüsü aşırı oluyormuş bu doğrumu ? topraklı ve tek bir prize taksam dip gürültüsü kesilir mi sizce? alet 1 haftaya kadar gelecek şimdiden bu sorunu çözsem iyi olur..

GT 6 ile ilgili burda $1.395 australia dolari(turk lirasiyla asagi yukari ayni)
GT 8 ise $1.170 au dolari .direk adama sordum niye bende bilmiyorum ama dedi gt 8 satislari cok yavas hala insanlar GT 6 aliyor dedi ve GT 8 alanlar pek memlun degillermis GT6 in ses engini daha iyiymis gibi birseyler dedi , ve ben 3 yil kadar once $ 850 dolara almistim o aleti demekki GT 6 de is var ........ bilginize......
konserde , kayitlarda cok iyi ve kullanislu bence GT 6 olan bence gereksiz GT8 , GT10 u beklesin :) belki daha gozle gorulur degisiklikler yaparlar......
bu arada iyi ayar yapmali konser kayit oncesi bazen cleanden distortion a gecerken ses fark ediyor.... ama basit bir kac ayarla hal oluyor
birde rengi guzel :) ALTIN

Gerek daha önce Gt-6 kullanan birisi olarak gerekse Gt-8 i uzun süre inceleme şansım olması sebebiyle diyebilirimki Gt-6 ile Gt-8 arasında ciddi farklar var. Hatta ses olarak bence fark var. Cosm teknolojisi çok daha iyi geliştirilmiş. Ek özellikler eklenmiş bir sürü. Yeri geliyor rakibi XT live da bile olmayan özellikleri var. Hakkını yememek lazım GT-8 i deneyip beğenmeyenler çoğunlukla cihazı çözemeyenler oluyor. O alet bence Xt live ile birlikte bir efsanedir.

Bu arada @guitarman fiyat konusunda da şöyle bir şey olduğu belli. GT-8 çok planlı üretilmiş bir processor değil XT live a paralel olarak çıkmış bir ürün ama aceleyle üretilmiş bir ürün kesinlikle değil. Ancak bir yerde Boss mu rolandmı neyse onun ceo sunun bir röportajında gt-8 i planladıklarından önce çıkardıklarını kabul ettiğini okumuştum. Neyse gelelim konuya. Boss olarak Gt-6 ile devam etmeye kararlı olan boss stok fazlası varken Gt-8 i de üretime soktu. Yani stok fazlası bence olay bu. En son baktığımda resmi sitelerinde halen üretimi devam eden bir ürün gibi gözüküyordu GT-6. Gt-6 lar tüketilene kadar bence bu fiyat tavrı devam edecek. Sonra ne olur bilmem Gt-8 fiyatları artabilir bile benden söylemesi :LOL:

bro alex, haklisin fazla incelemedim incelesem geceleri uykum kacar napar ne eder alirim diye uzakktan baktim ,tabiki adamlar gelistirecek
ben duyduklarimi yazdim ...hurafeleri yani....
neyse zaten gitardan gitar sesi cikaran bir effect aleti cikmis onu alacam daha iyi diyorlar hepsinden :)
su anda gt 8 ve huzuflari gereksiz gt6 super ve otesi is goruyor...zaten rengi guzel ben memnunum

bir soru

Merhaba arkadaşlar...yanlış bir anlaşılma sonucu elime bir Gt-8 ile bir Xt live aynı anda geçti. Esas istediğim Xt live olduğu için onun hakkında yeterli bilgim var ama Gt-8 hakkında hiç bir şey bilmiyorum. 2. el diye satmaya kalksam hiç kullanmadığım alet ölü parasına gidecek elimden.(bana maloluşu 370 dolar, çinden alındı). Kullanımı ile ilgili bilgileri buradan ve verdiğiniz linklerden öğrenebilirim ama esas merak ettiğim bu iki aleti aynı anda kullanmanın bir yolu varmı. Xt live i driveları için tercih etmiştim, efektleri bir şekilde iş görür diye düşünüyordum ama Boss'un efekt konusundaki aşma olayını bilmeyecek kadarda saf değilim. Sonuç olarak satamayacağım bu aletin efektlerini xt live in driveları ile birlikte kullanmam konusunda bilginiz varsa ve benimle paylaşırsanız sevinirim. Bir konuda yanlış anlaşılmak istemiyorum amacım bende iki alet var süperim hehuhu falan gibi aptalca bir övünme değil, bunlardan bir tanesinin bile yeterli olduğunu biliyorum ama bir şekilde sonuçta almak zorunda kaldım o yüzden birlikte kullanmayı denemek istiyorum..Sevgi, saygı, müzik...

Mesela boss gt8 i asıl makine olarak kullanıp pod xt live i onun "ext loop" una girebilrsin herhalde, fakat nasıl bir netice verir bilemiyorum...

Buarada 2.el satışta yapabilirsin madem alet o kadar temiz uygun bir fiyatla elinden çıkarabilirsin, tabi tercih meselesi...

pedalım geldi :)
ve açıkcası preset tonları bile baya hoşuma gitti.. (belkide 4 gözle beklediğim için öyle geldi) ama sonuçda sıkı bi alet olduğuna inandırdı beni.
gt-3 den sonra pek zorlanmam diyodum ama sanırım işler biraz karışıcak..
ilginç şeyler var bunda ya :D

ya arkadaşlar benim bi arkadaş gt8 almıştı ona içinde türkçe kullanma cd si gelmişti adam cd yi bilgisayarına takıp büssürü özelliğini öğreniyodu size öle bi cd gelmiyomu??

sansasyon demiş ki:
ya arkadaşlar benim bi arkadaş gt8 almıştı ona içinde türkçe kullanma cd si gelmişti adam cd yi bilgisayarına takıp büssürü özelliğini öğreniyodu size öle bi cd gelmiyomu??

Sen bu CDyi gözünle gördün mü? Türkçe manual bile yok CD nasıl olucak onu anlamadım? Yoksa ben mi çok cahilim?

sen rüzgarı gözünle görebiliyomusun???

ıyyyyyyyyyyyyy çok edebi geyik oldu ehueuhueh :D :D :D :D

gözümle gördüm ama herifin gt8i nerden aldığını bilmiyorum. okuldan bi arkadaştı şu andada yaz olduğu için okulda değilim anca o cd ye eylül sonunda falan ulaşabilirim yani kardeşş ;)

arkadaşlar bişey sorcam.boss GT-8 i bilgisayara bağlayıp kullanan var mı? yani bilgisayara bağlayarak kullandığımızda tonlar nasıl oluyo.yada müzik seti veya 4+1 ses sistemlerine bağlayarak kullanılınca sonuçlar nasıl?sesler efectler iyi mi? ynai çünkü anfi ile 4 kablo sistemi ile kullanınca soundlar süper diyenleri duydum.anfimiz yoksa bilgisayara 4 kablo ile bağlayamıyacağımıza göre sesler kötü mi oluyo?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Ben genelde GT8-> Creative Audigy Ses Kartı-> Creative Inspire 5+1 şeklinde kullanıyorum...

4 Kablo kullananların ciddi sağlam tonlar aldığıda doğru. O şekilde alet canavarlaşıyor...

Bilgisayara bağlıycaksan headphone çıkışından ses kartına girersin, amfi simulasyonuda koyarsın güzel güzel çalarsın. Tek dikkat etmen gereken (eğer bir backing track üstüne çalıyorsan) volume ayarları ve bass ayarı...

saol perfectionist kardeşim.yani bende bi gt 8 şipariş ettimde zuhalden İnşallah 10 güne kadar alcam aleti.bu arada araştırıyorum işte ayrıntılarını.öyle 4 kablo yapmadan kötü falan diyince millet korktum birden.çünkü bizim ev eski tip olunca odaalr salona açılıyo.yani benim odada anfi kullanmam imkansız.çünkü ses direk salona gider.onun için almıyorum.bilgisayara bağlıyorum kısık ses yada kulaklık kullanıyorum.ondan maplisiz kötü ise diye korktum işte.saol tekrardan cevabın için.

peki bieşy daha sorcam:
1-aletin arkadasındaki büyük yenilik dedikleri digital out neye yarıyo.ordan bilgisayara girilmiyo mu?
2-türkçe bir kullanma talimatı var mı?yada türkçe anlatan bi site.yada yukarda bahsi geçtiği gibi bi cd falan.(çünkü inglizcem berbat.üniversite 4. sınıfta olmama rağmen hala 2. sınıftaki ingilizce dersini veremedim. :oops: yani rezil bi şahsiyetim.bu arada laf aramızda bide anadolu lisesi mezunuyum.ingilizce yok ama :oops: .)neyse çok rezil oldum ben kaçıyım yavaştan.:D

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.kib.kolay gelsin.müzikl kalın.:D

Selam arkadaşlar bir sorum olacak eğer bilgisi olan varsa ve yardım ederse çok sevinirim.Gt-8'i Marshall Avt-100 ile kullanırken 4 kablo ile bağladım..Yani Gitar==>Gt-8 İnput==>Gt-8 Ext loop Send==>Avt-100 FX Return==>Avt-100 FX Send==>Gt-8 Ext loop Return==> Gt-8 output==>Avt-100 input....Yalnız amfinin üzerinde bir fx düğmesi var ve üzerinde +4 ve-10 yazıyor.Bu düğme hangi konumda olmalı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

melihbozkurt84 demiş ki:

Eviniz komple eski bir yapı mı yoksa mimari olarak mı eski? Niye soruyorum; çünkü elektrik tesisatınız topraklı değilse alet sağlam "dip gürültüsü" yapıyor önceden uyarıyım...

melihbozkurt84 demiş ki:
1-aletin arkadasındaki büyük yenilik dedikleri digital out neye yarıyo.ordan bilgisayara girilmiyo mu?

Digital out, spidf girişi bulunan kayıt cihalarına direk digital kayıt yapmak için kullanılıyor. (ses kartı, md player gibi cihazlara bağlayabilirsin). Digital çıkış sayesinde yüksek kalitede kayıtlar yapmak mümkün...

melihbozkurt84 demiş ki:
2-türkçe bir kullanma talimatı var mı?

Ne yazık ki ben şuana kadar hiç rastlamadım. Açıkçası pek aramadımda elimdeki manual işimi görüyor çünkü. Bana türkçe manual bulman biraz zor gibi geliyor ama sen yinede araştır biraz...

GT8'in şimdiden hayırlı olsun, güzel günlerde kullanman dileğiyle... ;)

Geri