2000 TL Elektro gitar tavsiyesi

Selamlar, yaklaşık 10 yıldır alıp bırakıp, alıp bırakıp klasik-akustik debelenip duruyorum. Şu an elimde Takamine G Series var. Bulabilirsem ikinci el de olabilir, elektro gitar önerisi istiyorum. Önceki konuları da okuyorum, okuyor olacağım.

Amfim yok, o yüzden onu da alacağım. Onun ikinci el olup olmaması çok önemli midir, değil midir, neler öneririrsiniz?

Uzun süredir forumlarda olup da burayı görememem de benim ayıbımmış bu arada 🙂

Kimse cevap vermemiş. Cevap vermeme sebeplerinin şunlar olduğunu düşündüm:

1- Forumda bunlarla ilgili bir sürü konu ve yorum var. Aratma kısmından ya da forumlardan elektro gitar kısmında bulabilirsin. Elektro gitar tavsiyesi diye bir başlık vardı yanılmıyorsam yeni başlayanlar için.
2- Başka bir sebebi de ne tarz çalmak istediğini yazmamışsın. Bu da bir etken olabilir cevap vermemelerinde.
Ben de sizin gibi elektro gitara geçmek için gitar bakıyordum. İşin ehli değilim çok. Ama bence ilk olarak ne tarz çalmak istediğinizi bilmelisiniz. Buna göre seçiliyor elektro gitarlar. İşciliğini, rahatlığını da almak istediğin gitar modellerini forumda aratarak (bulamadıysan başlık açarak) öğrenebilirsin. Şahsi fikrim budur bir yanlışım olduysa affola. Doğrusunu öğrenmek isterim.

Bu tarz konuların hepsi çok eskiden açılmış ve devam ettirilmiş konular. Fiyatların hiçbiri tutmadı birbirini. Estağfurullah, yorumun için teşekkür ederim. Biraz daha düzenleyip yeni bir konu açarım.

Ne demek rica ederim. Ne tür çalmak istediğinizi bilmiyorum ama benim almayı düşündüğüm gitarları söyleyeyim belki bir fikriniz oluşur. SX markasına veya Squier in 2. el olanlarından telecaster veya stratocaster bulabilirsiniz.
Metal çalmak istiyorsanız bilemeyeceğim maalesef.

Ne demek rica ederim. Ne tür çalmak istediğinizi bilmiyorum ama benim almayı düşündüğüm gitarları söyleyeyim belki bir fikriniz oluşur. SX markasına veya Squier in 2. el olanlarından telecaster veya stratocaster bulabilirsiniz.
Metal çalmak istiyorsanız bilemeyeceğim maalesef.

Biraz bluesumsu diyebilirim. John Mayer'ı seviyorum. Metalle hiç hiç aram yok. Öneriler için teşekkürler, bakacağım.

Geri