Replika Gitar Nerede Satılır ?

Merhaba, Gibson Les Paul Zakk Wylde Bullseye replikaları nerede satılır ? Forumda dolaşırken birinin ilanında '' aşağı yukarı aynı yerden alıyoruz, fiyatları aynı olmalı'' diye bir yazı gördüm. Sadece 1 yer mi var bu gitarlardan satan ?

Not : İstanbul için soruyorum

Vallah şahsen İstanbulda aradığın replicayı bulabileceğini pek sanmıyorum. Ancak yine varsa da Unkapanında vardır. Orada çakma ve düşük seviye müzik aletlerinin satıldığı bolca dükkan var. Tünel de olabileceğini düşünmüyorum.

dış güzelliğe az para vericem diye replika alacağına 2.el güzel sağlam yarı yolda bırakmıcak bi gitar tercih etmelisin. BENCE..

"Para replikaya yetiyor, aman uluslararası kargo riski falan da olmasın" dersen sahibinden.com sitesinde adresleri İstanbul olarak görünen ve replika Gibson satan birileri var. Ama gitarların da adamların da kalitesine kimse kefil olamaz tabii ki. Maun diye alırsın, mobilya suntası veya sıkıştırma ağaç ta çıkabilir. Cclef'in dediği daha mantıklı. Hatta ikinci el Epiphone Zakk Wydeları da alternetifler arasına al bence. En azından denersin, çalarsın, ne aldığını bilirsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hepsi mantıklı yorumlar ama elimde 500 liram var. Gitar haricinde 200-250 lira amfiye, 150-200 lira da pedal vs. aksesuarlara ayırıyorum. Yani mecbur kalitesiz gitar almak zorundayım. Zaten üstüne biraz daha koyabilsem aklımda 2.el Shchecter She Devil almak var. Ama 2.el bile bin liradan başlıyor.

bütçeniz 500 liraysa pedal almayın, bir line 6 spider IV alın geri kalanıyla gitar almaya çalışın. 200-250 TL amfiye, 150-200 TL pedal vb. aksesuara ayıracağınızı söylemişsiniz. İkisinde de verdiğiniz en düşük fiyata bakarsak zaten toplamda 350 TL ediyor. 150 TL'ye bulacağınız gitardan pek bir hayır gelmez.

bütçeniz 500 liraysa pedal almayın, bir line 6 spider IV alın geri kalanıyla gitar almaya çalışın. 200-250 TL amfiye, 150-200 TL pedal vb. aksesuara ayıracağınızı söylemişsiniz. İkisinde de verdiğiniz en düşük fiyata bakarsak zaten toplamda 350 TL ediyor. 150 TL'ye bulacağınız gitardan pek bir hayır gelmez.

Hayır sadece gitar için 500 lira ayırabilirim demek istedim. Yani 800-850 lira param var hepsini gitara yatırırsam 10w amteq dandik bir amfiyle kalacağım :D

Az biraz kulağın varsa, almak istediğin gitar tonu yelpazesi hakkında dabilgi sahibiysen replika gitarlarda cidden başarılı olanlarına rastgelebilirsin. Birebir Gibson baskılı replikalardan da iyiler çıkar ama özellikle Maison gitarlarına denk gelirsen düşünmeden al, duacım olursun ilerde. :) Çin yapımı Epilerden daha iyi diyebilirim, hatta akustik gitarlarında tamamı masif ağaç olanları var, fiyatları da komik. Daha da ne olsun.

Abicim çakmadan hayır gelmez. Tonu iyi olsa boyasının kimyasalında bi sorun vardır. Ya da ne biliyim köprünün üstündeki kaplama eli tahriş edebilir. Ucuz/idare ton demişken sağlıktan olmayalım mazallah. :)

Az biraz kulağın varsa, almak istediğin gitar tonu yelpazesi hakkında dabilgi sahibiysen replika gitarlarda cidden başarılı olanlarına rastgelebilirsin. Birebir Gibson baskılı replikalardan da iyiler çıkar ama özellikle Maison gitarlarına denk gelirsen düşünmeden al, duacım olursun ilerde. :) Çin yapımı Epilerden daha iyi diyebilirim, hatta akustik gitarlarında tamamı masif ağaç olanları var, fiyatları da komik. Daha da ne olsun.

Arayış içindeyim, umarım sizin dediğiniz gibi bir gitar bulabilirim ama çok zor gözüküyor. Unkapanın'da dün araştırdım biraz, adamlar Cort ve Ibanez'den başka gitar satmıyorlar :)

Abicim çakmadan hayır gelmez. Tonu iyi olsa boyasının kimyasalında bi sorun vardır. Ya da ne biliyim köprünün üstündeki kaplama eli tahriş edebilir. Ucuz/idare ton demişken sağlıktan olmayalım mazallah. :)

Keşke tonu iyi olsa da boyası çıksa benim için farketmez :) Ama replika ürünler hakkında bence yanlış düşünüyorsunuz. Gitar konusunu bilmem de, çoğu replika ürün orjinaliyle yakın kalitedeoluyor. Tek farkı telif hakkı vermedikleri için daha ucuz. Tabi ucuz malzemeli çin mallarından bahsetmiyorum. Umarım güzel bir replika bulabilirim, cevabınız için teşekkür ederim :D

Keşke tonu iyi olsa da boyası çıksa benim için farketmez :) Ama replika ürünler hakkında bence yanlış düşünüyorsunuz. Gitar konusunu bilmem de, çoğu replika ürün orjinaliyle yakın kalitedeoluyor. Tek farkı telif hakkı vermedikleri için daha ucuz. Tabi ucuz malzemeli çin mallarından bahsetmiyorum. Umarım güzel bir replika bulabilirim, cevabınız için teşekkür ederim :D

Vallah dostum ben şu an ki gitarımı alabilmek için 1 sene aç kaldım. Okul harçlıklarımı biriktirerek tüm varlığımı satarak aldım. Bence sende böyle yap. Biriktir, elinden avcundan sakın, almışken iyi birşey al. Gerekirse aylarca gitar çalma. ;)

Vallah dostum ben şu an ki gitarımı alabilmek için 1 sene aç kaldım. Okul harçlıklarımı biriktirerek tüm varlığımı satarak aldım. Bence sende böyle yap. Biriktir, elinden avcundan sakın, almışken iyi birşey al. Gerekirse aylarca gitar çalma. ;)

Dostum bu tutum sağlıklı değil; paran varsa en iyisini al, kimsenin lafı olmaz ama müziğe ayırabileceğin bütçen kısıtlıysa da fiyat performans oranı en uygun olanı al, bunda yanlış/utanılacak bi durum yok. İlerde meslek sahibi olduğunda zaten bi maaşla alabileceğin gitar için o kadar zorluk çekmeye değmez, yazıktır o parayla yaşanacak gençlik anılarına... Sonuçta meta bunlar, kefenin cebi de yok. Sapı düzgünse, sesi rahatsız etmiyosa her gitar çalınabilir, onun üstü marka ve prestij sadece... Cidden bunlar için aç susuz kalmanın hiç bi elle tutulur yanı yok, cep telefonu için aç kalmaktan farkı yok, bi de üstüne başkasına tavsiye etmek tam yersiz.

Bu arada Maison diye Sahibinden.com'un arama kısmına yazarsan bi kaç gitar çıkıyo, yakınında varsa denemeni öneririm.

Belki de sen böyle bir şeyi yaşamadığın için sana mantıksız gelebilir. İnsan böyle birşey yapınca malının kıymetini daha çok biliyor. Ayrıca ilerde fikirler o kadar değişiyor ki, benim bundan 5-6 sene önce hayalimdeki gitar RG7321 iken şimdi ESP Eclipse olabiliyor. Benim yaptığım işin çok aşırı kısmı tabi. Sonuçta parasını zor koşullarda biriktirdiğim Apex1 benim 3'üncü gitarımdı ve öyle parası kolay biriktilecek bir gitar değildi. Arkadaşa en iyisini alsın demiyorum tabi, ama bazı şeylerden fedakarlık ederek daha iyi şeyler alabilir.

Ayrıca utanılacak bir durum olmadığını bende biliyorum tabi ki kardeşim. :) Sonuçta çoğumuz bütçesi belli insanlarız. (En azından Türkiye koşullarında). Amacım, arkadaşın ilerde bir yığın para verdiği gitardan soğumasını önlemek.

Belki de sen böyle bir şeyi yaşamadığın için sana mantıksız gelebilir. İnsan böyle birşey yapınca malının kıymetini daha çok biliyor. Ayrıca ilerde fikirler o kadar değişiyor ki, benim bundan 5-6 sene önce hayalimdeki gitar RG7321 iken şimdi ESP Eclipse olabiliyor. Benim yaptığım işin çok aşırı kısmı tabi. Sonuçta parasını zor koşullarda biriktirdiğim Apex1 benim 3'üncü gitarımdı ve öyle parası kolay biriktilecek bir gitar değildi. Arkadaşa en iyisini alsın demiyorum tabi, ama bazı şeylerden fedakarlık ederek daha iyi şeyler alabilir.

Ayrıca utanılacak bir durum olmadığını bende biliyorum tabi ki kardeşim. :) Sonuçta çoğumuz bütçesi belli insanlarız. (En azından Türkiye koşullarında). Amacım, arkadaşın ilerde bir yığın para verdiği gitardan soğumasını önlemek.

Bunları herkes yaşar. Okul döneminde ben de Gibson, Fender kullanma heveslisiydim ama hem part time çalışıyodum, hem de müzikten para kazanıyodum, ulaşılmaz değildi bunlar. Bu sadece gitar için değil aslında, herşey için geçerli; hiçbir şeyi, hiç kimseyi hayatın merkezine alıp, nesneye aşırı değer yüklememek gerek, zira o nesne/kişi sonsuz değildir hiç bir zaman, bunu idrak etmek şunun için önemli; çok değer verdiğin gitarının sapı kırılabilir, arabanı çarpabilirsin, sevgilin terkedebilir, bu durumlarda onun için neler feda ettiğini kimse sormaz, öncesi hikaye olur. Bunu iş güç sahibi olduğunda doğal yollardan da anlıyacaksın zaten.

Yahu tartışmaya gerek yok. İsteyen varını yoğunu biriktirip gitar alsın isteyen parası yettiği kadar :) Ben profesyönel çalıcı değilim, gitar benim için para kazanma yolu değil sadece hobi. Bu nedenle çok kaliteli bir gitar almaya gerek yok :D Ben alabileceğim en kaliteli gitar Schecter She Devil - Lady Luck veya Gibson Les Paul emitasyonları. Veya hiç olmadı Cort EVL Z4 veya Katana alırım.

Yine de mesajlarınız için teşekkür ederim.

Geri