Demo Kayıtlar Ve Teknik Yorumlar

frekans ve ton

Mert, kayıtta aslında davul ve rıtm tonları ıyı olmus ama arkada cok boguk kalmıs.ayrıca soloda chorus ve reverb un fazla olması (ozellıkle chorus) solonun bıraz cıg kalmasını saglamıs.davul tuselerı konusunda katılıyorum.dogru frekanslar yakalnırsa ve gıtar tonu duzeltılırse daha basarılı olur dıye dusunuyorum bırazda basları arttırmak lazım

DAvullarda Kick fazla baslı olmuş baslarını baya bi kesip tizleri açarsan daha keskin duyulabilir. Trampet fena değil ama asıl sorun Bass gitar. Ne çaldıgı anlaşılıyor, ne de ortaya çıkardığı boğukluk yüzünden diğer bileşenler net. Bass gitara yeniden ton çekip kaydedin bence bütün kaydın havası değişecektir. Ziller ton olarak iyi mix ile biraz daha geriye atılabilir fazla gibi şu anda. Tek dinlemede kulagıma batanlar bunlar...

Kubi_Tolkki fena diil, düzenleme ii olmuş bence :) Ama davullar biraz daha kontrollü çalınmalıymış. Bu arada soundclick'e nası kayıt konuyo, yardımcı olursanız sevinirim. Müzisyen olarak kaydoldum ama yinede öle bişi bulamadım :(

yorumlaırnız için teşşker ederim tke tek not aldım hepsini deiştiricem.)

sna gelince baba soundclick hakkında bi fikrim yok :)bi bakim bnde bulrsam yasarım:)

Selamlar.

Uzun bir aradan sonra müzik yapmaya tekrar başlıyorum.

Gitarın akordunu Si ye aldım. 6telli gitara 7 tel takım takıp ince Mi telini çöpe attım Smile İlginç ve tok bir sound çıktı gitardan. Bir de kayıt denemesi yaptım. 6 telli gitarı Si ye alınca nasıl sound çıkar merak edenler dinlesin işte.

Bu kayıt bir cover olarak başladı ama sonradan sapıttım iyice ve en başa dönüp tamamen değiştirdim. Coverdan eser kalmadı. Bambaşka bir parça oldu. Link de aşağıda...

Bu arada kullandığım ekipman,

Crate BlueVoodoo
Jackson PS4
Focusrite Platinum Penta mike pre.
Groove Agent
Cubase
Waves Diamond Bundle

Bir de Shure SM58 Mike

New One

adamım sen bu işi bilosun gitar tonları çok güsel tam istediğim gibi.davul ve bass güsel ama davul daha arkada kalmış bass çok önde ama ben çok beğendim.Böle devam edersen albüm yaparsın:)

:D :D Teşekkür ederim.Bu,sadece montajlanmış hali idi.Yani kanallarda hiçbir oynama yapmadım dolayısıyla da kimi yerlerde gitarlar kimi yerde de davullar önde.Parçanın kayıt dosyalarını kaybettiğim için hiçbir oynama yapamayacağım malesef.Gene de yorumun için teşekkür ederim,beğendiğine sevindim.

Bir ballad kaydettim ,dinler yorumlarsınız sevinirim.

Kaydederken kullandıklarım;
Boss BR-532 Multitracker
Boss GX-700 rack FX
Ibanez RGT-42 gitar
Tech21 Trademark60 gitar amp
Shure Beta57 dinamik mikrofon
Washburn Akustik
SX strat

Bilmeliydim
Görmeliydim gelmeden gidişini
Sezmeliydim dokunuşundan sezmeli..
Son bir kez dikilmeliydim karşında öylece öylesine..

Alacalı griliklerle yağdığında
Bilmeliydim gideceğini benden

Artık durmadan git!
Benim aşılacak dağlarım
Değişterecek yol ayrılarım kalmadı
Artık durmadan git!
Söylenecek mırıltılarım kalmadı benim.

Alacalı griliklerle yağdığında
Bilmeliydim gideceğini benden

Parçayı dinleyebileceğiniz linkler;
http://rapidshare.com/files/3451836/Yuecel-Bilmeliydim.mp3.html

Soundclick Stream dinlenebilme veya indirilebilme için;
http://www.soundclick.com/bands/son...songID=4668287&from=downloadsong.cfm&referer=

Sevgiler.

Yücel.

Vay efenim Neal Schon üstadımız demo göndermiş... :D

Yücel - Bilmeliydim
Soundclick Stream dinlenebilme veya indirilebilme için;
http://www.soundclick.com/bands/son...songID=4668287&from=downloadsong.cfm&referer=
Akustik gitar biraz geride kalmış veya keşke elk. ritm gitar olmasaydı diyeyim. İkisi birden ton olarak hoş olmamış. Belkide elk. gitarın akordu çok az bozuk gibi, o yüzden ton tutmamışda olabilir bilmiyorum.

Davul: 0:59 da başlayan altolu ataklardan ilki olmuş da, ondan sonrakiler tekrar edince olmamış. Bas gitar, güzel ve sade....

Solo gitar : 3:07 deki bend biraz fazla olmuş. 2:48 de başlayan solodan itibaren sesde bariz bir alçalma/yükselme var. Kompresör mü kullandın ?

Vokal : Gayet iyi. İlerde daha da iyi olacak gibi... Bir prodüktör bulunup Pop albüm yapılası hatta... :p :LOL:

FReeRoCKeR demiş ki:
Slm arkadaşlar. Bende bi demomu koymak istedim. İnşallah beğenirsiniz, yorumları bekliorm.

Kompozisyon olarak hoş fakat shred gitarcısı olma niyetin varsa bence biraz daha temiz çalmalısın en azından partisyonlarını sanrım emprovize çalmışsın,böyle değilde cümlelerini daha belirgin ve önceden planlanmış olarak kaydetmeye çalışırsan daha iyi işler çıkaracağın kanısındayım.Keza yapmaya çalıştığın tarz çok yeni hiç değil 80 lerin başından beri yapılan bir şey space rock gitarcılığı o yüzden yapacaksanda daha özenli yaparsan bence daha iyi olur.Emeğine sağlık.

Sevgiler.

Yücel.

Teşekkürler Yücel. Kayıt bir kerede yapıldı baştan sona hucum kayıt şeklinde, tekrarlamadım hiç. Maksatım besteyi ve kompozisyonu göstermekti, müsait bi zamanda daha uğraşılmış bir şekilde kaydetcem. Seninde dediğin gibi 80's Rock'a yakın. Ben çok seviorm o zamanları :) Ama emprovizasyon diil, tek tek yazdım. Yorumların için teşekkürler. Seninde ağzına sağlık.

Geri