Demo Kayıtlar Ve Teknik Yorumlar

cakewalker dostum bassları çok iyi çalmışsın ben çok beğendim tebrikler valla grup falan yoksa bi davulcu bulup takılalım emprovizasyon ağırlıklı rock trio hesabı

hardmanx demiş ki:
cakewalker dostum bassları çok iyi çalmışsın ben çok beğendim tebrikler valla grup falan yoksa bi davulcu bulup takılalım emprovizasyon ağırlıklı rock trio hesabı

Abi eyvallah çok sağol:p ama ben bas gitarı hobi amaçlı çalıyorum artık ya, yani bas gitarım bile yok uzun zamandır. Gitara yoğunlaştım 1,5 senedir.

Grubum var ama şimdilik ortada somut bişey yok, olunca buralardan duyururum.

Fırsat bulabilirsem 2. bi kayıt da bulup koyucam madem beğendiniz :LOL:

yahu bırak ne gitarı bass çal sen(kandırmaya çalıştığım çok belli olmamıştır inşallah :LOL: ) gel canavar gibi yardırırız ortalığı :D şaka şaka başarılar ama sen yinede bass çal :LOL:

Tüm kayıt ve miksajı kendi evimde yaklaşık 1 haftada yapılmış olan son projemizin (tarz bu forumda alışılmış olanın biraz dışında olsada) nacizane önreklerine aşağıda verdiğim linkten ulaşabilirsiniz.

notlar:

-server'ın bandwith kısıtlamaları gereğince the inner diary adlı şarkının kalitesi yaklaşık 48kbps ye kadar düşürülmüştür.
-90% 'lik yeri kapsayan akustik enstruman kayıtları (dijital efektler hariç), partisyonları ancak 2 kez deşifre etmenin ardından ve topluca hiç prova yapılmadan gerçekleştirilmiştir.
-elektronik teşhizat oldukça sınırlı ve düşük bütçelidir.
-mastering yapılmamıştır.

(şarkılara ulaşmanızı sağlayacak olan adres: )

The Butterfly Project

P.S: Bu şarkıları yorumlarınıza açarken tek amacım kayıt ve miksajı bakımlarından fikir ve önerilerinizi almaktır (ki o sürede bildiklerimizden zamanımıza kadar tüm koşulları hesaba katarsak olabileceğinin en iyisi dolaylarında seyreden kayıtlardır da aynı zamanda) .

Re: demo

darper demiş ki:
bir demoda bizden al?n dinleyin arkada?lar
not:bu parçada grubtaki kimse veriminin yüze onunu bile kullanmam??t?r.

http://www.reallyscream.8m.com[/img][/url]

vay beaaa ne kabiliyetler varm?? güzel ülkemde lan olm siz %10 la bile piyasadaki butun muzisyenlerin eline vermisiniz

ozellikle gitar soloya hasta oldum acaba soloyu atan eleman ders veriyomu ihtiyacim var benimde ders almaya, imzamda kayitlarim var bi dinlesin arkadas ona gore bi program c?karsin valla iyi oldu ne zamand?r bole virtioz bi gitaristten ders almayi du?unuyodum bide %10 la çalmi? ulan vaaaayy beeeaaaa hemen ders almak istiyorum

Princess in my heart: Gitar solo tonu çok reverbli 150-300 Hz arası çok olmuş. Bas gitarın groovu eksik. Arka planı taşımak için uzun notalar kullanmak lazım. Ve daha canlı bas çalımı gerekiyor. Gitar solosunda hem reverb hem delay var gibi. Sadece delay yeterli.

İlk dinlemede bunlar baskın olarak kulağıma gelenler. Kolay gelsin.

Bence güzel olmuş,beğendim.Sanki birine yazılmış gibi. Gitar tonlarıda fena değil tahminimce Ibanez kullanılmış....

cidden çok hoş olmuş

Princess in my heart: Gitar solo tonu çok reverbli 150-300 Hz arası çok olmuş. Bas gitarın groovu eksik. Arka planı taşımak için uzun notalar kullanmak lazım. Ve daha canlı bas çalımı gerekiyor. Gitar solosunda hem reverb hem delay var gibi. Sadece delay yeterli.

İlk dinlemede bunlar baskın olarak kulağıma gelenler. Kolay gelsin.

Dinleyenlere teşekkürler ,alt yapı için elimden gelen bişey yok çünkü hazır bir jam track üzerine yazdım benim marifetim değil yani, yinede dinleyenlere teşekkürler...

Selam arkadaşlar..Bende birşeyler eklemek istiyorum..Bestenin yapımı ve kaydı 6 saat sürdü sadece:D Bir mic bile olmadan laptopta kaydedildi..Sadece gidişatı unutmayalım diye...Bir bakın yorumlarınızı merak ediyorum...Dinleyecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

http://www.soundclick.com/dexm

waav ve mp3 kalitesini sanırım dosya boyutundan kaznamk için düşük tutmuşsun bu yüzden ses kalitesi bence senin kaydettiğinden çok daha kötü geliyor
bunun yerine eğer dosya boyutunu küçük tutmak istiyorsan daha kısa bir bölümünü kesip koyabilirsin parçanın o zamandah sağlıklı bir yorum yapabiliriz
ton bu kalite arasında güzel tınlıyor ama

düzeltme track 6 yı şimdi dinledim onun kalitesi fena değilmiş yukarıdaki yorum f2 için sayabilirsin

merhaba stormcrow , evet f2'nin kayıt kalitesi düşük, sansamp psa-1 tonlarından örnek vermek için kaydetmiştim onu , track 6 tamamen canlı kaydedildi bu arada.
teşekkürler.(bu arada f2= satriani -forgotten part2... track6=pink floyd-comfortaby numb)

ytse_jam...Kayıtlarını dinleyeceğim ama bu vermiş olduğun linkten nasıl indireceğim bi türlü bulamadım yardımcı olursan sevinirim :cry:

Geri