KaraLeke (Heavy Metal) - Ankara

Bu arada diğer konserimiz kaynamasın. Unutturmayalım insanlara :)
Kara Leke 13 Mayıs Cuma günü yani bu cuma Gazi Üni. Müh. Mim. Fakültesi'nde. Gazi MMF Maltepe'de. Girişler ücretsiz. Bizden sonra Sınıf 64 ve Melatonin de sahnede olacak. Bunun dışında alternatif gruplar da bulunmakta. Yolu daha ayrıntılı tarif edebilirim özel mesaj atarsanız.

Konsere saatler kaldı. Herkesi bekliyoruz.
Kara Leke 13 Mayıs 2005 Cuma günü Saat 15.00'te Gazi Üni. Mühendislik Mimarlık Fakültesi(GÜMMF)'nde sahnede.

Ben bugün çok eğlendim. Lakin attığım bagetleri geri vermediler valla, o kadar istedim :) Gökhan senle de ayrıca hesaplaşacağız, sana attığım bageti nasıl geri atarsın sahneye...

deerrudolf demiş ki:
Evet, Gökhan ile Can'ın baget savaşı süperdi. Ben dedim Sınıf 64 sahnedeyken Can atar bir şeyler diye ama kıyamadı sanırım. :LOL:

Ben yaptım ona yapacağımı, çıktım Snf 64 sahnesine Gökhan'ın tüm bagetlerini seyircilere attım, kalmadı adamın bageti filan :) bana "Atma" diyordu bir de :)

junkcan pazar konsere kesin geliyosun değilmi? trompet olayını halledelim bi ara :). zil ayaklıkları mevzusuda gündemdedir. aparat ve ziller ok! diğer mevzular muallakta.

arkadaşlar gazideki konsere gelemedim (malum istanbulda therapy :?: vardı) forumda yazılanlara bakılırsa yine ii çalmışınız can coşmuş galiba :LOL: baget dağıtım işine girmiş:)

Bir tane beste var elimizde, yalnız sözleri eksik. Gitar kayıtlarını evde yapacağız, sonra davul ve baslar da yapılacak. İnternette insanlara önizlenim olsun diye yayınlayabiliriz. Vokali de ilerde kaydederiz sanırım.

Şimdi affınıza sığınarak tamamen objectif tüm içtenligimle karaleke hakkındaki görüşlerimi sunacagım....

Birincisi eski vocaliniz erkek olan arkadaş ne gitarın notasıyla alakalı nede şarkılarla alakalı bir sesi vardı neyse iyiki deiştirmişsiniz o iyi olmuş deiştigi...
Gelelim yeni vocale...
Bayan arkadaşımın sesi gerçekten duygulu fakat bazı yerlerde yeterli incelige çıkamadıgını düşünüyorum, zaten babamdan kalın sesi var hayretle izlemiştim....Sahnede hiçbir aktifligi yok kendileri pek bir mutsuz söyledigi müzikten hiçbirzewk almıyor sanırsam.Söz olmayan yerlerde geçip köşede oturuyor kanımca bu seyirciye büyük hakarettir,saçmalıktır...Mikrofonu ayaklıgından birkere bile çıkarmadı biziz konserinde okadar pasif yani suratda beş karış...

Gitaristlerin tonları çok daha iyi olabilir ritim tonunda okadar fazla middle neden açıyorlar sanırım öyle seviyorlar ama ben beyenmedim tonu , Trooper şarkısını çalamıyorlar ne yalan söylüyüm , trooper ın second riff indeki hammer on pull off ları yapamıyorlar , armoni diye birşey kalmıyor ortada ama emek veriyorlar işlerine eywallah ama daha çook çalışmaları lazım , sololar zaten hiç olmadı biziz konserinde.Bence yani...
Aynı şekilde fear of the dark ın ritimlerindede mute teknigi kullanılan yerlerde bunu yapmassanız ortaya gürültü çıkıyor öylede oldu , slidelar çok sönük ve yetersizdi,Gitaristlerde biraz hareketlense seyirci daha mutlu olacak...

Basscıyı değiştirdinizmi bilmiyorum ama bizizdeki eleman sağlam çalıyodu , penayla çalıo ama o ayrı konu kendi seçimidir doğru çalıor sorun yok...

Davulcu can çok eksiksin çaldıgın davul heavy deil bırak heavy i metal i tam bir punk davulu tüm şarkılar dıp tas dıp tas trampetle attack crosslar çok yetersiz çok boş zilleri çok yetersiz...Çok çalış umarım geliştirirsin iron maiden çaldıgınız için gözüm tuttu ama pek çalamadınız daha doğrusu çalmaya çalıştınız neyse ilerde umarım iyi olur.
Ha birde unutmadan seyirci sizi alkışlayınca teşekkür etmek gerekir.Birde Hammerfall çaldınız ama metronom sorunuuz var feci şekilde ve buda çoğu amatör grubun çoktan aştıgı , aşması gerektigi bir sorundur bu kötü...2 yıllık grup bu sorunları çoooktaan aşmış olması gerekirdi diye düşünüyorum , Bunların hepsi kendi fikrimdir katılmayabilirsiniz saygı duyarım söylemek istedim hepinize başarılar sevgiler saygılar...
UP THE IRONS !!!

gothiclara demiş ki:
Şimdi affınıza sığınarak tamamen objectif tüm içtenligimle karaleke hakkındaki görüşlerimi sunacagım....

Birincisi eski vocaliniz erkek olan arkadaş ne gitarın notasıyla alakalı nede şarkılarla alakalı bir sesi vardı neyse iyiki deiştirmişsiniz o iyi olmuş deiştigi...
Gelelim yeni vocale...
Bayan arkadaşımın sesi gerçekten duygulu fakat bazı yerlerde yeterli incelige çıkamadıgını düşünüyorum, zaten babamdan kalın sesi var hayretle izlemiştim....Sahnede hiçbir aktifligi yok kendileri pek bir mutsuz söyledigi müzikten hiçbirzewk almıyor sanırsam.Söz olmayan yerlerde geçip köşede oturuyor kanımca bu seyirciye büyük hakarettir,saçmalıktır...Mikrofonu ayaklıgından birkere bile çıkarmadı biziz konserinde okadar pasif yani suratda beş karış...

Gitaristlerin tonları çok daha iyi olabilir ritim tonunda okadar fazla middle neden açıyorlar sanırım öyle seviyorlar ama ben beyenmedim tonu , Trooper şarkısını çalamıyorlar ne yalan söylüyüm , trooper ın second riff indeki hammer on pull off ları yapamıyorlar , armoni diye birşey kalmıyor ortada ama emek veriyorlar işlerine eywallah ama daha çook çalışmaları lazım , sololar zaten hiç olmadı biziz konserinde.Bence yani...
Aynı şekilde fear of the dark ın ritimlerindede mute teknigi kullanılan yerlerde bunu yapmassanız ortaya gürültü çıkıyor öylede oldu , slidelar çok sönük ve yetersizdi,Gitaristlerde biraz hareketlense seyirci daha mutlu olacak...

Basscıyı değiştirdinizmi bilmiyorum ama bizizdeki eleman sağlam çalıyodu , penayla çalıo ama o ayrı konu kendi seçimidir doğru çalıor sorun yok...

Davulcu can çok eksiksin çaldıgın davul heavy deil bırak heavy i metal i tam bir punk davulu tüm şarkılar dıp tas dıp tas trampetle attack crosslar çok yetersiz çok boş zilleri çok yetersiz...Çok çalış umarım geliştirirsin iron maiden çaldıgınız için gözüm tuttu ama pek çalamadınız daha doğrusu çalmaya çalıştınız neyse ilerde umarım iyi olur.
Ha birde unutmadan seyirci sizi alkışlayınca teşekkür etmek gerekir.Birde Hammerfall çaldınız ama metronom sorunuuz var feci şekilde ve buda çoğu amatör grubun çoktan aştıgı , aşması gerektigi bir sorundur bu kötü...2 yıllık grup bu sorunları çoooktaan aşmış olması gerekirdi diye düşünüyorum , Bunların hepsi kendi fikrimdir katılmayabilirsiniz saygı duyarım söylemek istedim hepinize başarılar sevgiler saygılar...
UP THE IRONS !!!

vokalimizin bizimle ilk konseriydi bunun için durgundu. gazi konserinde sahnede gerçekten çok canlıydı.
Eğer konserdeki fear of the darktaki dıp tıs ları diyorsan kafa sallayayım derken biraz fazla coşmuşum hihati çok açıp kapamışım ondan öyle olmuş. atakların ölçüleri birebirdi metal dayde ve gerektiği yerde trampetle gerektiği yerde altolarla yaptım atakları, atakların çok sorunlu olduğunu düşünmüyorum ama cross sanırım az duyuldu dışarıya. bu arada grubumuz daha 1 yılını bile doldurmadı henüz.Hammerfalldaki metronom sorunu ile ilgili son konserde videolara defalarca baktım ama böyle bir sorun görmedim. bir kez daha izleyeceğim. teşekkürler.

grubun gidişatı iyi gibime kaçtı,sizlere başarılar diliyorum,ben de gerçekçi bir yorum yapmam gerekirse metalday5 te beklediğimden iyi çıktı ama içinizdeki potansiyellerini tam olarak seyircilere yansıtmanız için sizinde biraz daha tecrübelenmeniz lazım yanlış anlamayın bende sizler gibi amatör bir müzisyen'im bunlar arkadaşça yorumlardır...
ve son olarak diyorumki
karaleke devam birgün belki birgün....neyse çok güzel şeyler yani

Geri