Rind

KleiNackH demiş ki:
Ama artık şu 4/4 lük kalıbından çıkmamz lazım... bu tabiki benim görüşüm... önemli olan hani!!! aksak gidip ortalığı karıştırmak değil, şarkıya duygu katmaktır... bende kendi yorumumu yaptım, düşüncelerimi koydum... gercekten kulağa rahatsız gelen birşey olsaydı zaten sezerdim... ama tabiki eleştirileriniz çok değerli benm için... elimden gelenin en iyisini yapmaya ; bazı kalıplardan çıkmaya çalışıyorum... umarım beni anlamışsınızdır!!!

oglum ben sana aksak çalma mi dedim son chorus da aksagi birak dedim ki kesinlikle müzik bunu istiyor
Dobra konusucam bu haliyle bu parçaya çok güvenmeyin, herkes gaz vermis ki yanlis yapmislar bence. insallah Roxy yi kazanirsiniz ben de mahçup olurum

RockeR_SpidEr_MaN demiş ki:
evt biraz daha düznlenmesi gerekiyor yalnız parşanın hucum da olması kalitede kesin bir düşüs yaratmış kanal kayıtta daha temiz ve daha anlamlı gelebilr biraz eski sıfır gibi olmuş yani :)) nese olsun olur böle şeyler ama roxy bu sene yatar ben sana sölim depo demedi deme ben ççok üzülrm o ayrı mesele ama bilmem :)
güzel arkadaşım kanal kayıtın parasını sen ver bak ozaman yapıyolar mı yapmıyorlar mı uzaktan konuşmak kolay depremi çok düşünüyosan yap bi güzellik :LOL:

gayet başarılı ve güzel olmuş şarkı, kayıtta öyle. ekulak'a gölge'de söyledim ayaküstü ama tekrarlayım dedim. nacizane-dostane bir kaç eleştrim olacak.evden indirebilmiştim ama şimdi şirketten indiremedim şarkıyı tekrar dinlemek için, sanırım link kopuk. tekrar dinleyip daha detaylı fikir vermek isterdim ama aklımda kalanı kadarıyla devam edeyim:

intro uzun geldi bana. aynı riff çok dönüyor ve ne zaman parça girecek diye çok bekletiyor. belki intro çeşitlenirse, riff'in varyasyonu yazılırsa veya nebileyim intro'da stop-start (riff bir ölçü es'le zort diye durur, sonra hobarey diye sürpriz devam eder gibi) yapılırsa intro'nun uzunluğu rahatsız etmez bence. nakarat çok akılda kalıcı, bir kez evde dinlememe rağmen şuan şirkette söyleyebiliyorum, bu çok güzel. ve fakat nakarata kadar gelen sözlerin 2 kez tekrarlanması eksi bence. ikinci söz varyasyonlansa, yeni bir şey eklense fena olmaz sanki.

tebrikler, başarılar arkadaşlar....

beyler yapılan sarkı hucum kayıtla kaydedilmis oldugundan kesinlikle hata olur :!: ama bi hucum kayıtta bu kadar bile calmak bi profesyonellik istio sarkıyı hala dinliorum vokaller gercekten cok güzel oturmus sarkıya davul zaten almıs yürümüs yane hersey imkanlar cercevesinde cok ii olmus bu arada bi cok beceriksiz profesyonel gecinen grup kayıt kalitesi üst düzey olmasına ragmen bu heyecanı veremıolar :dil bu yuzden depremin uyelerını 100 kez kutluyor ROXY de 1.lik kursusunde onları gormeyi diliorum :metalhead

Ferhat çok teşekkür ederiz abi yorumun için...senin gibi bir müzisyenin yorumları önemli bizim için...
nrn_drum sanada çok teşekkür ederiz...daha iyisi bugün olucak inşallah...

Arda şarkı çok sağlam olmuş,bizim elemanlarda beğendi baya,uçurmuşsun yine :LOL: Da hani sonuna deişen bi bölüm ekleseniz diorum?? farklı bişiyler bekliyo insan sonuna doğru..Canavar olmuş,dewam böyle..(bu arada geçen gün konuştuğumuzda canını sıkan şey düzelmiştir umarım)...Eywallah... -ali...

İntronun uzun olması ve sondaki nakaratta davulun daha farklı ritm gitmesi gerektiği konusunu kayıdı elimize alıp akşam dinlediğimizden beri biliyoruz ama bu saatten sonra geç oldu galiba :)= İnşallah ilerde yeni kayıtta düzeltilir...
Bugün Kelepçe adlı şarkıya da kayıt yapıldı...Nakaratta TNK'nin sevgili vokalisti Caner'de eşlik etti...Allah için güzel şarkı Kelepçe....Deprem'in ellerine sağlık...

...Sevgiler&Saygılar...

herşey yerli yerinde, gayet sağlam olmuş. elinize sağlık. genede kişisel bi eleştri yapmadan geçemicem : ben vokallerde arabik gırtlak numaralarını sevmediğimden parçada geçen bu numaralar battı sadece. onun dışında süper yürüyüp giden bir parça. ben sevmiyorum ama herkes çok sevecek bu numaraları, yürüyün bee kim tutar sizi.... ;) helal...

Çok sağol Ferhat yorumların gerçekten mutlu ediyor bizi...bizde düşündüğümüz ve istediğimiz gibi olmasını istiyoruz...senin gibi müzisyenlerdende yorum ve eleştiri aldıkça mutlu oluyoruz...daha çok çalışacağız daha iyileri olucak inşallah...
Bu arada TNK Caner'ede ayrıca teşekkürler bugünkü yardımlarından ötürü...

sevgili deprem grubu üyeleri . uzun bi aradan sonra kelepçeyi farklı çok farklı bi şekilde dinleme şansına eriştim ve acaip mutlu hissettim kendimi ve paylaşmadan edemedim . bu şarkıyı ilk yazıldığı ve bestelendiği gün dinlemiştim ve ozaman bu şarkı beni çok ağlatmıştı . bugun yine yeniden dinledim ama bambaşka bir şekilde ve bambaşka duygularla dinledim ve ilk dinlediğim gün olduğu gibi gözlerimin dolmasına engel olamadım .

sevgili deprem... tekrardan yüreğine sağlık o güzel narin incecik ellerine sağlık.hep dedim sana hatta ertoyla bu şarkıyı dinlediğimizde aramızda bu adam insan değil diye muhabbetini yapmıştık ama böylesine güzel bir şarkıyı ancak senin gibi insan olan biri yapabilir.

erto.. arkadaşım seninde ellerine ve yüreğine sağlık .
göktuğ ve arda sizlerede aynı şekilde teşekkür ederim . ben bu şarkıyı ilk depremin sesinden dinledim .. sonra canerden dinleme şasınada eriştim ve bu şarkıda canerin sesini duymak beni ayrıca mutlu etti . göktuğ ve caner ikinizinde dillerinize,ses tellerinize ,ağzınıza , yüreğinize sağlık :LOL:

pehh amma konuştum bee . neyse benim kusuruma bakmayın artık biseferlik böyle oldu ama bu şarkını n yeri bende herzaman farkllıydı yazmasam çatlayacaktım ..

deprem (ince ve narin elli olanı ;) ) kabul et zamanlaman harikaydı . takrardan hoşgeldin ve ikiyi geldin. teşekkürler
:dans

Öncelikle şöyle söyleyeyim kelepçe bende çok fazla anlamı olan bir şarkı ve kendi şarkılarım içerisinde vokal melodisini ve solosunu en çok sevdigim şarkıdır....

Sözlerinde de çok şey anlattıgıma inanıyorum ve kendimden çok şey hissettirdigime...Bazen tek başıma evde oturdugum zaman hele birde dertliysem direk bu şarkıyı çalar ve söylerim...Manevi olarak çok fazla huzur buluyorum...Çünkü bu şarkı; bu şarkı kadar güzel birine yazılmış ve şarkının anlattıgı şeylere layık birine hitap etmektedir....

Kaydın bazı yerleri içime sinmedi ama yinede anlamından hiçbir şey kaybetmedi...

Destek veren herkese; yapıcı,yıkıcı;olumlu,olumsuz hiç farketmez grup olarak teşekkürlerimi sunmak isterim...

Son olarak; belki çok bekledim ama zamanımı harcayabilecegim ve hayatta çok kıymetli olan zamanı cigaramın közünü basıp yakabilecek kadar deger verdigim biri için bekledim belki ama ilaç olanın ve degişmez iyileştirici olanın zaman oldugunu tekrar ögrendim...
ben teşekkür ederim.....

babalar mesam, noter, telif melif işlerini yaptınız inşallah!! benden söylemesi, güzelim parçayı lavuğun tekine kaptırırsınız, mahkemelerde süründüğünüzle kalırsınız aman deyim. benim arkadaş 1999'da çaldırdı şarkıyı geçen vazgeçti artık uğraşmaktan rezil oldu parça. herif albüme koymuş, sözler aynı, azıcık nakaratı değiştirmiş (o da barda dinleyip tam olarak öğrenemediğinden heralde) gerisi aynı ve parça telef oldu resmen.

bir an ürktüm yani adınıza, ama eminim tedbir almışınızdır. gerçekten iyi şarkı tekrar tebrikler....

Güzel şarkı.... Güzel vokal performansları.... Benim şahsi fikrim bu 2. şarkı 1. şarkıdan daha güzel en azından bana daha çok hitap ediyor diyebilirim :).... iyi çalışmalar....

freefreshfish demiş ki:
babalar mesam, noter, telif melif işlerini yaptınız inşallah!! benden söylemesi, güzelim parçayı lavuğun tekine kaptırırsınız, mahkemelerde süründüğünüzle kalırsınız aman deyim. benim arkadaş 1999'da çaldırdı şarkıyı geçen vazgeçti artık uğraşmaktan rezil oldu parça. herif albüme koymuş, sözler aynı, azıcık nakaratı değiştirmiş (o da barda dinleyip tam olarak öğrenemediğinden heralde) gerisi aynı ve parça telef oldu resmen.

bir an ürktüm yani adınıza, ama eminim tedbir almışınızdır. gerçekten iyi şarkı tekrar tebrikler....
teşekkürler ferhat düşüncen için...yüce devletimizin çıkardığı tek doğru yasa bugüne kadar sanat eserleriyle ilgili yasa oldu bizden önce onlar önlemini almış sadece 3 şahitle bu şarkının bizim olduğunu kanıtlama yetkimiz var...tabi üstüne noter tastiği falan alınması illaki gerekli...tedbiri elden bırakmamak lazım tabiki ;) ama sanırım 3 ten çok şahidimiz var şu an...sağolun tekrar...
Hasan sanada çok teşekkürler...Sana beyendirmek zordur bilirim... ;)
Bu arada bu şarkı tüm grup için çok anlamlı,manalı bir şarkı...çok garip bir dönemde yazılmış ve düzenlenmiş bir şarkı...her dinlediğimde o günlere dönüyorum bende... umarım o anlamını hiçbir zaman yitirmeyecek... bu şarkı,şarkı olmaktan başka grubun içindeki dostluğun ve paylaşımın bir ürünüdür bence...

Geri